Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2019-02-27, 06:38   #21 (permalink)
Bölcs

Összes hozzászólás: 569
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jelentős mennyiségű gallyfa, és vastagabb hulladék, és tűzifa maradt még a kitermelt területen. Ezt is kell majd jelenteni, ehhez is lesz szállítójegy? Faörlemény, tuskók, tüzifa, hulladékfa formájában még lesz közúti szállítás is. Végül is jó lenne tudni, mennyi is volt az erdőben a fa tömege???? A megmaradt tuskókról még mintát lehetne venni, vagy akár az egészet fel lehetne mérni-számolni, csak úgy mint ha talpon állna az erdő!A tisztítási feladat, és annak terméke, eredménye még hátra van!Csak ez után lehetne a tuskókhoz hozzáférni, méretet venni, és számolni." Na de mit érdekel ez engem? mondja a szakirányító, aki a fa eladási szerződést készítette mint szakember erdész?"
Na vajon miért érdekel?........?
Szóval jelentés köteles a maradék gally, és a tuskó nettó mennyisége is! Hogy a tuskó nettóját , hogyan számítjuk ki, az azért még kérdéses nekem?Ha megtudom,beszámolok róla!Az engedély nélküli vágás tuskói, már regisztrálva, mérve vannak. 5 db NNY tuskó, a legnagyobb 90 cm átmérőt adott. Ez volt a legnagyobb fa!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-03-19, 23:24   #22 (permalink)
Bölcs

Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Munkácsy Mihály "Rőzse hordó nője" vajon mennyi fát cipelt a hátán?Volt-e a zsebében szállítójegy, vagy származási bizonyítvány? Megkérdezte-e valaki, hogy honnét hozza a fát?
Ma két szatyornyi fánál többel nem közlekedhet az ember a közutakon, így szól az idevonatkozó rendelet emlékezetem szerint.Tudni kell igazolni papírokkal, számlával annak eredetét.A mennyiség meghatározása, ellenőrzése az egy másik témakör, itt arról nincsen szó.Sokféle számítás, mérés, és becslés létezik, és az ár is sokféle ezek alapján.Kit, hogy lehet becsapni? Nem olcsó a fatüzelés!
Loggi nem elérhető  
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-04, 02:33   #23 (permalink)
Bölcs

Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Adós maradtam a tuskó felmérésével, hasznosításával. Találtam egy leiratot, ahol a kitermelt tuskót tömegre mérik, nem térfogatra. Az erőművekben hasznosítják leginkább, ha hasznosítják, vagy az erdő szélére tolják össze, halomba.Ha tudják értékesíteni, a tusko faanyagáért termelik ki a földből, vagy fizetni kell a kitermelésért. Ez a munka még hátra van, még letakarítva sincs a terület. Csatatér!
Loggi nem elérhető  
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 04:35 , a GMT +1 időzóna szerint.