Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Mindenféle érdekesség (http://epitkezes.forum.hu/mindenfele-erdekesseg/)
-   -   Talpon álló erdő ára 2018. (http://epitkezes.forum.hu/mindenfele-erdekesseg/1799-talpon-allo-erdo-ara-2018-a.html)

Loggi 2018-12-04 03:01

Talpon álló erdő ára 2018.
 
A fa árával, mennyiségével, súlyával, fűtő értékével sok helyen foglalkoznak. Hogy egy vegyes erdőben mennyi fa van, talpon nehezen lehet meghatározni, még becsülni is.Egy nemes nyarast azért már inkább lehet átlagolni. Itt ismert a tő szám, a mellmagasságban mért átmérő, a magasság is mérhető-számítható, de a kidöntött állapotban mért hossz a legmegnyugtatóbb.A kivágott, méretre vágott rönkök összepakolva egymásra, vagy teherautóra pakolva "RAKAT"-ként még pontosabb eredményre vezetnek.
A talpon álló erdő sok féle lehet.Új telepités, több éves, sarjaztatott, vagy vágásérett állomány.
Erre a vágásérett Nemes Nyárültetvényre gondolok én is!Földel együtt, és csak a kitermelendő fa m3 árára külön, mint "ingóság"(Őstermelői-Kistermelő árbevétele).
Azaz hogyan lesz a 3000Ft/m3-es talpon álló fából 14 eFt/m3-es" Akciós" tűzifa, az értékesebb ipari minőség meg ennél is jóval magasabb áron kerül a piacra ?
Hová lesz a nagy haszon????

Loggi 2018-12-09 11:17

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Igazságügyi szakértőt keresek a fenti témában! Sűrgős!

istvan62 2018-12-09 14:04

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Igazságügyi szakértői adatlapok

Loggi 2018-12-10 19:49

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 15093)

Köszönöm a címet, de erdészet területén nem találok senkire a keresőben, Hová lettek a szakértők ezen a területen?Egyet találtam nagy nehezen, nem vállalja, nincs ideje. Üdv.: Loggi

istvan62 2018-12-10 19:58

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Nekem a Mező- és erdőgazdálkodás, élelmiszer szakterületen országosan 68 találatot adott, és sokat láttam köztük, akinek az erdőgazdálkodás a szakterülete

Loggi 2018-12-11 03:17

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 15162)
Nekem a Mező- és erdőgazdálkodás, élelmiszer szakterületen országosan 68 találatot adott, és sokat láttam köztük, akinek az erdőgazdálkodás a szakterülete

Köszönöm! Megtaláltam nagy nehezen a lapot, de problémára ez még nem elég!A végzettség, és tevékenységi kör alapján nem találok megfelelő szakértőt jelen esetben. Léteznek szakirányítók, de ezeknek nincs igazságszolgáltatási, szakvéleményezési jogosultságuk. Erdész szakember csinálta a fa adásvételi szerződést is, ilyen ügyesen, minden felelősség nélkül, mondja Ő.Zugszerződés,zugírászat a javából! A favágót képviselte, nem engem.Valamikor nekem is volt szakirányítóm, ez kell is az erdészeti hatósági ügyek bonyolításához is. Már nincs közöttünk. Vele is ugyan ez történt volna, nagy valószínűséggel!Ő tartja a kapcsolatot a favágok, fa kereskedelem és a erdőtulajdonosok között. Folyamatban van a szakirányítói képzés, láttam ilyen hirdetést, a régiek elfogytak. Kevés a cica,cincognak az egerek!

Loggi 2018-12-13 21:04

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Közvetett úton találtam egy igazságügyi erdész szakembert. Elmondása szerint 15 éve nincs ilyen képzés, és talán 28-an vannak az országban. A mi megyénkben nem található ilyen szakember, mondja Ő. Hát ezért sem találtam könnyedén én sem meg Őt. Majd folytatom! Addig is óvakodjunk a Kiskunhalasi favágóktól, de nagyon!!!

Loggi 2018-12-15 05:41

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 15164)
Közvetett úton találtam egy igazságügyi erdész szakembert. Elmondása szerint 15 éve nincs ilyen képzés, és talán 28-an vannak az országban. A mi megyénkben nem található ilyen szakember, mondja Ő. Hát ezért sem találtam könnyedén én sem meg Őt. Majd folytatom! Addig is óvakodjunk a Kiskunhalasi favágóktól, de nagyon!!!

Léteznek különböző táblázatok, ábrázolások, grafikonok az ingatlanok árát illetően. Ilyen az OTP ingatlantár táblázata is, amiben az " ERDŐ " is benne van mint ingatlan vagyon, a maga 800 000 Ft/ha árával.

Na ez egy nagy "MARHASÁG",

mondja az erdész igazságügyi szakértő, érték becslő szakma. Az erdő értékét számtalan tényező befolyásolja! Magát a földingatlan árát is számtalan tényező határozza meg. A rajta lévő ültetvényt szintén. Nem akarom felsorolni ezeket.
Megtörtént velem, még ebben az évben, hogy egy régen lejárt hirdetésemre hivatkozva felhívott egy érdeklődő vételi szándékát jelezve, és hogy Ő megmondja nekem, mit ér az én erdőm! Erre a táblázatra hivatkozott Ő is. Akkor gyorsan vége lett a beszélgetésünknek, és nem lett adás-vétel sem !!!
Egy KFT is hasonló BUTA táblázattal rendelkezik! Tudjunk róla!

Loggi 2018-12-16 07:46

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Hihetetlen!
Mégis IGAZ!
Az erdész ig. szakértőtől azt is megtudtam, hogy. a talpon álló vegyes erdőt is fel szokták mérni fafajok, és magasság figyelembevételével, minden törzs mellmagassági átmérőjét figyelembe véve 130 cm magasságban kényelmesen mérve. Ezt darabonként jegyzetelik, és a végén összeadják!Ez engem is meglepett, 21 év alatt nem sikerült ezt megtudjam ilyen részletességgel!
Lehet, hogy már késön tudtam meg így, ezt a módszert! Igaz, Nem vagyok " Földműves", csak amatőr erdőgazdálkodó, az sem már sokáig!A kezdeti örömök,vigaszok, ahogy a fák nőttek, most a végén nagyon csúnyán végződnek!Az elmúlt héten a falopás is megtörtént, amit be is jelentettem tegnap a hóesésben!

Loggi 2018-12-17 20:20

re: Talpon álló erdő ára 2018.
 
Mint erdőgazdálkodó, bejelentési kötelezettségem is van a kitermelt fatömeg mennyiségéről az erdészet felé az erre rendszeresített nyomtatvány segítségével.Erre hívta fel a figyelmemet az erdészeti ig. szakértő! Na ez azért meglepett kellően, a történtek után! Fogalmam sincs, hogy 600, , vagy 800, esetleg ezer m3 fát termeltek ki,a 3,96 ha területről! A vágási engedély a nevemre szól, mint tulajdonos, és erdőgazdálkodó!Na az Isten mentsen meg ettől a nagy tehertől egyszer!Életem egyik nagy baklövése ez volt!Nyugodtabb , szebb napokat szeretnék életem alkonyán végre magamnak!A legszebb, fámat a fatolvajok az elmúlt héten ellopták!Van róla fényképem, irtam is róla valahol. segítséggel talán be is tudom majd egyszer mutatni. A kivégzését legalább nem láttam. Ezek a favágók barbárok , a javából, Fa tolvajok!


A pontos idő 02:01 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum