Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Szavazás eredménye: Te milyen nyílászárót választanál (választottál)?
Műanyag nyílászáró 8 44,44%
Fa nyílászáró 10 55,56%
Alumínium nyílászáró (a teljesség kedvéért) 0 0%
Szavazók: 18. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-06, 09:32   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Alapvető kérdés az építkezés már egy korai szakaszában, annak eldöntése, hogy műanyag, vagy fa nyílászárók ékítsék-e házunkat.

Teljesen laikusként én az első házamhoz fa ablakokat választottam, mondván egy ismerős ajánlott egy asztalost, aki jó áron elkészíti az ablakokat. Sajnos ez a "házi készítésű" fa nyílászáró, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.

Ezért aztán a második (és egyben utolsó...) családi házunkhoz már a műanyag ablakok mellé tettem le a voksomat, amiben sajnos közrejátszhatott az is, hogy az első alkalommal, nem MINŐSÉGI fa nyílászárót vettem.

Azonban számtalan oka lehet még annak, hogy melyik mellett döntsünk. Ti mit választottatok, de legfőképpen MIÉRT?

Szóval pro és kontra: Műanyag vs. Fa nyílászárók hajrá, versenyre fel.

ui: az alut most kihagynám, az más tészta....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 09:51   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Anyagi szempontból a műanyagot, de ha nem gond a pénz, akkor a fát választanám. A következő házamban biztos, hogy fa lesz, mert szeretem az anyagot! Természetes a hőátadása, nagy szigetelés mellett szerintem jobb, mint a műanyag. A műanyagnak nem bízok a szellőztető rendszerében.

Fából már sok féle profil létezik. Már van olyan, amelyre alumínium van rátéve. Kívülről úgy néz ki, mint ami alu ablak, csak valójában a szerkezete fa. Van a sima fa profil. Magamnak pl fából 3 rétegű üvegre gondoltam, melyet ráadás enyhén sötétítenék is.

A műanyag ablakokban azt mondom, hogy semmi probléma nincs velük, mert jók, sokáig tartanak, ráadás elég olcsó az áruk. Magyarországon nagyon sokan gyártanak nyílászárókat, ezért ha eldobok egy követ, valószínű egy ablakost vág fejen. Alkudozni és variálni sztem jól lehet.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 19:13   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

noh nekem alu fa kombinációt javasoltak
és személy szerint a műanyagot akartam, mivel nem kell festegeti évente 2 évente kevés vele a baj(festés, csiszolás) viszont a múanyag ablakról meg sok felöl hallottam a szellőztetése nem megfeleleő, álltalában 2 rétegűt gyártanak, ami nem rosz de a 3 lenne a tuti ami meg nemolyan gyakori.. sokan inkább a fára beszélnek rá, 1 az természetes anyag és a legjobb éérv az ez volt, nézd meg a 100-200 éves házakat, igazi parasztház, vagy régi suli vagy régi családiház, mindegyiken fa van! vajon miért? igaz akkor még nemvolt divat a műanyag, lehet nemis létezett! de az az ablak ha javítgatunk rajta picit az még mindig ablak! és anyit szellőzik amenyit kell neki!
tehát, én fa nyilászárókat fogok venni!
csak azt nem tudom hogy hol érdemes, érdemes e nyilászárokat a mesziből hozatni, gondolok itt pest vagy nagyobb cégektől, ugye nemakarja az ember 5-20 évente cserélgetni 1x vegyem meg de az normális legyen! ne görbüljön deformálodjon inkább rádobok pár ezrest de normális legyen! és majd én lekezelem szépen
és 1 friss hír 1ik volt és leendő kollégám az összes fát kicseréltette műanyagra és borzalmas aztmondta hogy repedezik nagyon rossz minőség és fát fognak betetetni helyette!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 21:24   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

sziasztok 1 kérdés, belső nyilászárókban nem kell hogy olyan komoly legyen az ajtó
én néztem a legolcsobb legegyszerűbb obis 10ezer forintos ajtót még színre is szépen át tudom kenni nekem tetszik, de a hangszigetelését illetően nem hiszem hogy engem kielégítene, hálószobába megveszem a legtutibb matracot, 1 régi antik ágyat fogok felszuperálni hogy a matrac passzoljon bele és mivel a lépcsö e szoba mellé tervezem elég hangos lesz a közlekedés, szal a hálóra lehet beruháznék jobban szigetelt ajtóra, mi a véleményetek és memnyibe kerülhet 1 jobban szigetelt beltéri hálószobára 90es ajtó?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 23:10   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Ajánlom neked egy jó barátom cégét. Mi is tőlük szerezzük be a holmit! Link


Van benne ajtó tervező progi és elég komoly minőséget forgalmaznak! Attilától megkérdezheted nyugodtan, hogy mennyire hangszigetelt az ajtó, vagy mielőtt bemennél hozzá, mond meg a neved és szólj rám és akkor szólok neki. Tényleg korrekt cég és jó minőséget adnak!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 10:44   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
én néztem a legolcsobb legegyszerűbb obis 10ezer forintos ajtót még színre is szépen át tudom kenni nekem tetszik...
Ezekkel az olcsó ajtókkal csak az a baj, hogy rendesen megkell dolgozni Őket, hogy használhatók legyenek: gyalulni kell, később változik a mérete és újra állítgatni kell, stb.

Tudom mert nekem is ilyen van. Sajnáltam a pénzt igényesebb beltéri ajtóra, most már megbántam

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
mi a véleményetek és memnyibe kerülhet 1 jobban szigetelt beltéri hálószobára 90es ajtó?
Lehet én vagyok tudatlan, de még nem találkoztam hangszigetelt beltéri ajtóval. Inkább abban látom a fontosságot, hogy tökéletesen és hézagmentesen zárjon, mert ezzel már nagy lépést tettél a hangszigetelés felé!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 12:48   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

igaz ami a záródást illeti sbs. de egyettlen ajtót szereék olyat ami tutin hangszigetel és ezt már fent megindokoltam a piheés fontos, az ágyam sem a legolcsobb lesz!
Gábor köszönöm
remélem hogy amikor aktuális lesz (4év mulva) akkoris mmeglesz ez a lehetőség
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 16:43   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Műanyag vagy Fa?

A fa természetes és szép de jóval kezelés igényesebb jobban óvandó alapanyag.
A műanyag igénytelenebb és fehérben elég jó de fa mintázattal fa színekben igazántartós megoldásban kívül csak porszórt hőkezelt famintás aluborítással az igazi, belül lehet fadekor fóliázott is.

ÜGYESKEDVE, OLCSÓT ÉS ÓCSKÁT -
Tüzépekről vagy Építőanyag" áruházakból "tegnap még a Rigó fütyült rajta" előregyártott 1-2 gyenge fa darabból, nyers, nem vetemedésgátolt, kezeletlen fa, minőségen aluli üvegezésekkel, vasalatokkal.
Olcsót és mindenáron: majd lefestjük ok. de mi lesz ha vetemedik, pereg?

OKOSKODVA DE BALFÉK MÓDON -
Tüzépekről vagy "Építőanyag" árúházakból előregyártott méretű 3-4 légkamrás estleg merevítés nélküli 5 légkamrás hőszigetelőnek mondott műanyagba "szilózott" üvegű, nevenincs vasalatú fehér UV állónak titulált műanyag csodát - csodás áron.

HA KOMOLYAN GONDOLOD:

AKINEK KEVÉS PÉNZE VAN RÁ ÉS TARTÓSAT SZERETNE AZ VÁLASSZON
Fehér műanyagot lehetőleg 5-6 légkamrást, ne 1,4W/m2K hanem 1,0W/m2K hőszigetelésű argon töltött üveggel, öt ponton záró hibásműködtetést gátlós, résszellőztetős vasalattal.

SZEBBET NÍVÓSABBAT KICSIT TÖBB PÉNZBŐL
Műanyag de vagy egyszínű színben Acryl felülettel vagy fadelkor fóliás faszínű faerezetű mintával egyebekben a fenti kivitelben.

IGÉNYESEBB MÉG TARTÓSABB TÖBB ÁLDOZATTAL
Műanyag belül fa dekor vagy Acryl szin kívül ALUMÍNIUM borítású porszórt színekben vagy extra felárért faerezett mintázattal, illetve inox felülettel.

IGAZÁN IGÉNYESEKNEK KIVÁLÓ TARTOSSÁG TERMÉSZETES BELSŐ
BELÜL FA, szálirányosan ellentétesen vetemedésgátolt módon összeragasztott három rétegű Fa, kívánt színben lazúrozva / KÍVÜL ALUMÍNIUM SZÍNES kivitelben, ALUMÍNIUM borítással porszórt színekben vagy extra felárért faerezett mintázattal, illetve inox felülettel.

HA VALAKI MÉGIS RAGASZKODNA A KÍVÜL IS a teljes FÁHOZ
Teljes FA de (nem tüzépes meg kisipari asztalosbácsiéktól) komoly megmunkáló gépeken gyártótól, szálirányosan ellentétesen vetemedésgátolt módon összeragasztott három rétegű Fa, kívánt színben lazúrozva kívül és belül.
EZT AZONBAN 3-5évenként állandóan festeni, kezelni kell az időjárási viszontagságoknak megfelelően!!! (Mi kerül többe majd leves vagy a hús?)

Természetesen ha valakinek van rá kerete az első kettő kivételével szinte bármelyikhez kérhet 3rétegű argonnal töltött 0,65W/m2K értékű extra hőszigetlő üveget vagy törésgátoltat netán mintás díszüveget, több pontos biztonsági vasalatot, fúrásmentes zárbetétet, elektromos zár és motor vezérléseket, redőnyöket, rovarhálóval, párkányokkal, könyöklőkkel, stb.

Természetesen GARANCIÁVAL, SZERVÍZZEL, gyári képviseletektől van esélye.
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
sbs (2010-11-30), szalka82 (2012-03-12)
Régi 2010-11-30, 00:50   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Mindjárt meglátszik, hogy ki itt a profi nyílászáró kereskedő, vásárlói tapasztalatokkal. Ezekszerint sokan sokféle ablakot vettek már nálatok. Nézem éppen szigetszentmiklós pont itt van a szomszédban
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 09:44   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

A hétvégén összefutottam az egyik régi asztalos cimborámmal, akik a család több tagjának is csináltak fa nyílászárókat. A srác beinvitált a műhelyükbe és komoly fejlesztéseket láttam az ablakgyártás terén. Jelenleg már képesek garanciával passzívházakhoz megfelelő nyílászárókat is gyártani, ráadás jutányos áron.

Ha érdekel titeket, szóljatok az elérhetőségemen, hamarosan csinálok nekik egy bemutatkozó honlapot!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fa ablak, fa nyílászáró, műanyag ablak, műanyag nyílászáró

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 03:12 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum