Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-07-06, 08:51   #2 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Anyagi szempontból a műanyagot, de ha nem gond a pénz, akkor a fát választanám. A következő házamban biztos, hogy fa lesz, mert szeretem az anyagot! Természetes a hőátadása, nagy szigetelés mellett szerintem jobb, mint a műanyag. A műanyagnak nem bízok a szellőztető rendszerében.

Fából már sok féle profil létezik. Már van olyan, amelyre alumínium van rátéve. Kívülről úgy néz ki, mint ami alu ablak, csak valójában a szerkezete fa. Van a sima fa profil. Magamnak pl fából 3 rétegű üvegre gondoltam, melyet ráadás enyhén sötétítenék is.

A műanyag ablakokban azt mondom, hogy semmi probléma nincs velük, mert jók, sokáig tartanak, ráadás elég olcsó az áruk. Magyarországon nagyon sokan gyártanak nyílászárókat, ezért ha eldobok egy követ, valószínű egy ablakost vág fejen. Alkudozni és variálni sztem jól lehet.
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel