Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Szavazás eredménye: Te milyen nyílászárót választanál (választottál)?
Műanyag nyílászáró 8 44,44%
Fa nyílászáró 10 55,56%
Alumínium nyílászáró (a teljesség kedvéért) 0 0%
Szavazók: 18. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-17, 06:27   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

helo!hát azt,hogy milyen rendszerességgel kell karbantartani azt úgyis észre fogod venni.hát a műanyagra is vannak külön műanyag tisztitószerek ha elmattult a fehér akkor is szebb lesz tőle mint most.maga a vasalatra is van a spray az a bernernek az ugynevezett "szerviz spray" nevű változata.használata szerintem elég 6 havonta kb.de ahogyan az ember érzi.ilyet hogy megbarnul ilyet nem is hallottam.de ha magátol barnul meg akkor lehet hogy tisztitószerel sem jön le vagypedig a tisztitószer hatása sem fog sokáig tartani.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-17)
Régi 2012-03-17, 18:52   #22 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

A barnulást én ugy értem mikor toloszékes van a családba a fal a kerék magaságában fekete csikos lesz. Most a barnulást mondjuk gyerek leönti valamivel ilyentől lehet? Az általad árult termék milyen árban lehet szerinted? Mert szerintem sokan megfogadják a tanácsodat.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-18, 09:37   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

helo! ez a szerviz spray kb 1800ft körül mozog.szerintem nem egy nagy összeg,a nyílászáró alkatrészeihez képest.annál jóval olcsobb.hát ha a gyerek leönti szarintem azonnal takaritani kellene.tisztavizzel is akár.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-18)
Régi 2012-03-18, 19:26   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Tényleg nem ár érte. Remélem sokan is fogják használni mert amere járok nem tünt még annyira elterjednek. De ajánlani fogom mert jó dolog. Nem kell zsirpzni meg stb. Sokan inkább erre eszküsznek. ne kérdezd miért? Elavultak régimodiak? Jó kérdés
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-19, 16:46   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

helo!hát ha sok ember nem törődik a nyílászáróival akkor az is tönkre fog menni.de nem is kell ilyennel törődni,te is azt csinálod amit akarsz meg ő is.de hidd el neked tartösabb lesz az ablakod mint neki.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 09:47   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Nézd nagyon bízom benne. Régen nem hittem az új technikákban de ami tényleg jó azt használom én is.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 18:32   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

helo!jólvan akkor.örülök,hogy ha csak ennyivel is,de segíthettem.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-20)
Régi 2012-03-20, 18:36   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

tényleg örülök hogy segithettem,.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-20)
Régi 2012-03-21, 16:28   #29 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Berner teflonos a legjobb, 1800- 2200Ft között, egy nagy flakon akár 2-3 évre legendő 10- 15 ablaknál fél évente átkezelve a vasalatot.

Kinyitva a szárnyat a záró gömbfejeket és a szárnyon lévő azt a falcban "körbefogó" vasalat apró furataiba fújva a rejtett fogas elemeket is kenjük.

Van a nyitó oldalon több és alul és felül minimum 1db, pántoldalon falcban a szárnyon belül 1-2db.
Legegyszerűbben a kinyitott ablakszárnynál a tokon látható vasalatfogadó darabok ellen darabjait keressük meg, a szárnyon, ezek tövét és fejét kenjük meg.

Ne feledkezzünk meg a pánt oldalon a falcban lévő záró elemekről és a fenti bukó ollóról sem, valamint nem árt a tokon látható felfüggesztésnél lévő pántolásnak sem.

Az ablak szárny belső sarkán a pántnál ha van rajta fehér műanyag takaró felfelé lehúzzuk és a fém henger felső végében lévő fehér műanyag dugót kihúzva befújunk. valamint az alján a vízszintesen fekvő csavarnak sem árt egy pötty.

Ha nincs rajta a műanyag védő takaró az már sajnos alapból rossz jel.

Azt jelenti hogy vagy lespórolták gyárilag (ami normális gyártónál nem jellemző) vagy a beszerelő brigád volt trehány, vagy a kőművesek festők verték, törték le róla.
Az így szabadon álló sarok vaslat teli megy misunggal, festékkel, kosszal, ami bele ragad bele ragad, "ég", és állíthatatlanná válik a legjobb ablak, legjobb vasalata is!

Ugyanezt a hibát követik el a kőművesek és festők amikor a belső munkálatok során a nyitott vagy buktatott ablakok felett javítják a belső spalettát vagy mennyezetet a nyitott ablakszárny felső sarokpántja és a szárny felső falcában vasalt bukó olló csúszó elemeit tele fröcskölik cementtel mésszel stb. és csodálkozik a tulaj hogy a nemrég beépítéskor hibátlanul működő ablak szorul, csikorog, rosszul zár, hibásan működik.
Tehát inkább kenőanyag mint belekötött vakolat, festék, kosz legyen benne.
A zárt állapotban belülről látható elemeken legyen rajta a takaró, védő elem!

A gumitömítések élettartalmát állapotát növelendő a gumi védő, ápoló szerekkel vagy gyógyszertári glicerinnel történő vattás átkenés, áttörlés.

Magát a műanyagot csak hideg vagy enyhe kézlangyos vízzel tisztítsuk, makacs szennyeződésre kapható kimondottan a tisztítására alkalmas műanyag kezelő szer.
Semmiképpen ne használjunk por de még folyékony súrolószert se inkább speciális műanyag tisztítót!
Felület tisztító anyag használata előtt mindenképp nem látható helyen pl a nyitott ablakszárny falcában próbáljuk ki elsőnek. Fokozottan igaz színezett profilok esetén!

A fa festhető és kezelhető de sosem lesz a pára és víz érzékenységtől teljesen mentes csak esetleg teljes külső alu burkolattal. (alu borítás kívül akár fa színben s mintázattal)

A műanyag utólag nem igazán festhető de sokkal kevésbé kezelés igényes, hőre, fényre, és pláne vízre jóval kevésbé érzékeny mint a fa! Tisztítása is egyszerűbb, könyebb.

Az átlag faablaknál jobb tartósabb, a jól felületkezelt több rétegű fa sem annyira tartós és sűrűbb felületkezelést igényel, a többrétegű belül felületkezelt fa kívül színezett alumínium borítással már komolyabb mint a műanyag de az ára is három- négyszerese!

Belül a fa természetes erezete "meleg" esztétikus felülete látható a kívánt árnyalatra felületkezelve, a két anyag közt egy hőszigetelő betéttel közvetítésével, kívül pedig a rendkívül időtálló eloxált alumínium borítás, porszórt, "hőráégetett" festéssel, akár fa színben, valódi fa erezettel, az eredetihez megtévesztésig hasonlóan, és mégis hihetetlenül tartósan kezelés mentesen, akár egy kerti slaggal moshatóan!

Persze ennek ára van ahogy mondtam többszörös ára van tehát inkább a műanyag azt is lehet kívül bármely színű (akár fa erezetű) alu borítással is rendelni és még így is olcsóbb a fánál!

Felületkezelési igénye pedig szinte 0-a!
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
krisz1986 (2012-03-21)
Régi 2012-04-07, 17:36   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-06
Összes hozzászólás: 14
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
-ck- Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Műanyag vs. fa nyilászárók - mit válasszak?

Én a fa mellett döntöttem. Először műanyagba gondolkodtam, de a mindkét oldalon fa mintázatú műanyag ugyan annyiba kerülne mint a fa.
Sőt, ha magamnak festeném le, vagyis natúran venném meg, elég sokat tudnék spórolni rajta. (3 ablakon hihetetlen 40000 forintot tudnék spórolni, + a bejárati ajtó 33000)
Szerintetek a fa ablakokat gyárilag valami spéci módon kezelik le, vagy csak simán lekenik ecsettel? Mert akkor marad a natúr vétel.
Köszi
-ck- nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fa ablak, fa nyílászáró, műanyag ablak, műanyag nyílászáró

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum