Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-01-18, 20:17   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-18
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
robokuty Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás fűtésrendszer hibái

Sziasztok
Egy barátomnak problémája akadt a fűtési redszerével.Konkrétan elmegy a víz a radiátoros fűtéséből.Napi szinten kb 10 liter,állandóan leáll a kazánja.A nagymennyiségű víz azonban nem jelenik meg sehol.A rendszer rézcsöves ,aljzatbeton alatt kb 6 forrasztott kötéssel.Hőkamerást már hívott az nem tudta biztosra meghatározni a helyet,ezért rossz helyen hidegburkolatot véstünk.A kérdés az ,hogy tud e valaki megbízható diagnosztikai módszert? Köszi R
robokuty nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-11, 02:59   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
megbutykol Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Sziasztok!

Sajnálom,hogy csak most találtam rá erre a tuti forumra!!!!!
Mivel nekem több sebből vérzik a fütésrendszerem!
akárhányszor probáltam megjavitatni valamelyik hibát csak 1 rakás péndzem ment rá, és nem lett jobb!!!! 10 éves a rendszer,amit a legjobb anyagokbol rakattam össze hogy ne legyen gond vele. 120nm padlófűtés,és két radiátor a szuterénbe,plusz melegvíz.
Kábé 1 éve rakattam fel a harmadik kazánom,mivel 1 ferollit és 1 junkers már elfogyasztot. most 1 vailant 22kw kombi dolgozgat. melegvizem csak 1 darabig van,utána nyitogatni kel hogy legyen megint. de ma teljesen elromlott F28 hibakod.
A lakásba 18c.fok fölé nem tudok füteni,és vannak szobák ahol még hidegebb van.
viszont a két radiátor az alsoszinten szaunát csinál 10 perc alatt.
35-40 fokos víz indul felfele a padlófűtésbe....
van hőcserélőm is amihez nem lett még nyulva.
A kazánom meg valamikor annyira fűt hogy leolvadt a márkanév gumirozása.


kérek valami segitséget hogy mik lehetnek a hibák.

előre köszönöm!!!!!
megbutykol nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-11, 08:34   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Én mondjuk nem hökamerával kezdtem volna. Én első olvasatba a kazánt elenörizném. A vizet szerintem ne keresd mert vagy lefolyatja az elfolyó vezetéken és szépen landol a csatornában. Én tippelnék olyanra is,hogy megsérült a rézcső valahol. Sőt lehet a sok vizet ő el tárolja a tágulási tartályban a rendszer legfelső pontján. Azt is érdemes lenne megnézni. A kazán utáni keringtető szivatyut is elenörizni kéne. Kérdés ugye minden radíátorban megjelenik a víz? Minden tagban? A 10 l vizet azt én soknak tartom. Én minden esetre amenyire csak tudom megprobálnám követni a víz útját. Mert elöfordulhat valahol megál a víz és nem tudd tovább haladni ezért vezeti el a rendszer a sok vizet. Elenörizném az elöremenöt és a viszatéröt is. Gondolom szoktátok lékteleníteni mindig a radíátorokat. Mert lehet hotom levegös az egész.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-11, 08:47   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

megbutykol itt egy kis segítség. http://www.vaillant.hu/upload/docs/834844_01_HU.pdf az f28 hibakod annyit jelent hogy védi magát a kazán. A link alapján érdemes megvizsgálni a problémát. Mert elképzelhető,hogy levegös a rendszered. Kövesd a linkben leirt instrukciot hátha sikerül ha nem akkor gázszerelő azzonal. Bár azt is elkézelném,hogy el van dugulva valahol a hálozat. Vagy nincs elég vized a rendszerben. Légteleníteni probáltad már?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
megbutykol (2012-02-11)
Régi 2012-02-12, 00:17   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
10 éves a rendszer,amit a legjobb anyagokbol rakattam össze hogy ne legyen gond vele.
A legjobb anyag nem elég, sőt! Gyengébb/olcsóbb anyagból is egy JÓ szakember rendesen összerakja a fűtést. Azt látom, hogy a szakember hiányzott...

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
120nm padlófűtés,és két radiátor a szuterénbe,plusz melegvíz.
Ez hasonló mint nálunk van, igy talán tudok segíteni

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kábé 1 éve rakattam fel a harmadik kazánom,mivel 1 ferollit és 1 junkers már elfogyasztot. most 1 vailant 22kw kombi dolgozgat. melegvizem csak 1 darabig van,utána nyitogatni kel hogy legyen megint. de ma teljesen elromlott F28 hibakod.
Ez nem jó hír és nagyon érdekes is. Talán a garanciát kellene érvényesíteni, mivel az 1 év kötelező jótálláson kívül ott a szavatosság is. Ez biztos nem normális, hogy a 3. kazánod fogyasztod. Nálunk 10 éve Vaillant működik és csak apróbb (persze annál bosszantóbb) hibák voltak.Hozzáteszem hogy RENDSZERESEN karban van tartva, azaz évente 1 alkalommal szétszedjük és kitisztítjuk alaposan. Egy hőcserélőt elfogyasztottam, az sok probléma okozója.

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A lakásba 18c.fok fölé nem tudok füteni,és vannak szobák ahol még hidegebb van. viszont a két radiátor az alsoszinten szaunát csinál 10 perc alatt.
Ez minden bizonnyal vagy a HŐSZIGETELÉS hiánya, vagy az ALUL MÉRETEZETT FŰTŐRENDSZER okozza.

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
35-40 fokos víz indul felfele a padlófűtésbe....
van hőcserélőm is amihez nem lett még nyulva.
A padlófűtés a radiátorból visszaérkező vizet használja pont azért, hogy ne kerüljön forró viz a rendszerbe, igy okozva komoly hőtágulási problémát az aljzatbetonban és a kerámia burkolatban. Az általában 60 C-os radiátoros fűtés visszatérő vize 30-40 fok között van, tehát ezzel nincs probléma.

Idézet:
megbutykol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A kazánom meg valamikor annyira fűt hogy leolvadt a márkanév gumirozása.
Ez szintén durván hagzik...

Első körben azt kell mondjam VISSZA a tervezési szakaszba, azaz nézd meg újra milyen fűtésrendszert terveztek neked és ez hogyan viszonyul a ház szerkezetéhez, kialakításához és annak szigeteléséhez. Mindenképp javaslok egy SZAKEMBERT, aki a helyszinen elemzi a problémáidat, máskülönben hosszú évekig csak gondod lesz.

Nem vagyok szakember, de a 10l víz azért tűnhet el mert ÁTLYUKADT A HŐCSERÉLŐ. A hőcserélő egyik oldalán a használati melegvíz, a másik oldalán a fűtési rendszer van. Ha ennek a fala belül átlyukad, a fűtésrendszerből átfolyik a viz a túloldalra és ott távozik. Ez egyébként abból is látszik, hogy a fűtésrendszerben elmegy a VÍZNYOMÁS. HIVJ EGY VAILLANT szerelőt!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 17:20   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Én azt tartom érdekesnek,hogy ennyi kazánt eszik ez a hálozat. Érdekelne megnézném szivesen.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-18, 17:46   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-18
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Spagetti Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Sziasztok!

Beretta CIAO 24 CSI turbo kazán fűtési rendszerét miután feltöltöttem 1,3-1,5 bár nyomásra pár nap után leesik a nyomás 0,5 bárra. A fűtési rendszert (csöveket és a radiátorokat) átnéztem sehol nem látszik szivárgás, csepegés. A kazán biztonsági szelepe viszont amikor beindul a fűtés elkezd csepegni. Nem tudom jól gyanítom-e a tippem, hogy a kazán hőtágulási tartályában kevés a gáz (levegő). Ha így van akkor megjavítható a rendszer ha pumpával nyomok bele valamennyi levegőt! De mennyit kell bele nyomni?

Utoljára módosítva: Spagetti által : 2012-02-18 17:53
Spagetti nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-18, 19:14   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Hát mint irtam neked privátban bár itt hamarabb választ kapsz és mások is talán okulnak belöle. És kapnak segítséget. Szerintem itt is elveszik a víz a kazánodban. A melegvíz is erről a kazánról megy vagy másikról. Mert ha erről akkor itt is kilukadt a höcserélő belül. Viszont ha nem akkor lehet vezérlő panel is szerintem. Milyen hibajelzést add ha add?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-27, 09:18   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Idézet:
Spagetti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Beretta CIAO 24 CSI turbo kazán fűtési rendszerét miután feltöltöttem 1,3-1,5 bár nyomásra pár nap után leesik a nyomás 0,5 bárra. A fűtési rendszert (csöveket és a radiátorokat) átnéztem sehol nem látszik szivárgás, csepegés. A kazán biztonsági szelepe viszont amikor beindul a fűtés elkezd csepegni. Nem tudom jól gyanítom-e a tippem, hogy a kazán hőtágulási tartályában kevés a gáz (levegő). Ha így van akkor megjavítható a rendszer ha pumpával nyomok bele valamennyi levegőt! De mennyit kell bele nyomni?
Szia!
A müködési nyomás 1-1.5 bar.
Atágulási tartály gázoldali előfeszítési nyomása a működési érték 80%-a.
Tehát 0,8-1,3 bar között kell lennie.
Az előfeszítés előtt a fűtési rendszerben lévő nyomás le kell engedi,és közben az üritő csapnak is nyitva kell lennie.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-26, 18:37   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-25
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szamárkóró Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Sziasztok! Tavaly ősszel készült el a 42 m2-es lakásomban a cirkofűtés. A kombi kázkazán: Beretta junior 24 C.S.I. Már akkor is gondom volt, hogy úgy vettem észre, túl sok a gázfogyasztás. A szerelő azt mondta, minden rendben van. Eltelt a tél, havonta 100 m3 gázt fogyasztottunk januárban és februárban. Viszont már nem fűtünk és így is több mint 50 m3 gáz fogyott áprilisban. A beüzemelés idején is gyanús volt, hogy a zuhanyozásnál megy a legtöbb gáz, közel 1 m3 egy 2 perces mosakodásnál. Mi lehet a probléma? Rosszul köthettek be valamit, vagy nagyobb a gázcső átmérője a vizesblokknál? (A főzés villanytűzhelyen megy. ) Laikusként teljesen el vagyok keseredve, egy halom pénzem elment a felújításra. Komfortos lakást szerettem volna a gyermekemnek, ehelyett gyomorgörcsöm van, ha ránézek a gázórára.
szamárkóró nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fűtés hiba, gázszámla csökkentés, hőszigetelés, szigetelés javítás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum