Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-05-01, 10:56   #21 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Gázpityu: elérhetöségedet elteszem jól jönn még!
István: Mekora magaságot javasolsz akkor? Cél a szomszédot ne fütse.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-01, 11:40   #22 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

A rendelet min 2,50-et ír elő. Én is egyetértek ezzel, alatta már nyomasztónak tartom. Valahol itt a fórumon már beszéltünk erről a témáról. Le Corbusier híres Marseilles-i lakóházában 2,28 belmagasságot építettek, nem igazán lett sikeres.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-01, 16:01   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-25
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szamárkóró Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Köszönöm az eddigi segítséget. gazpityu, holnap hívlak.(május 1-én, a munka ünnepén azért mégsem illik) Biztos, hogy nem a fűtéssel és a belmagassággal van a gond, mert az áprilisi gázfogyasztás 57 m3 és nem is volt fűtés, csak vízmelegítés zuhanyzáshoz és mosogatáshoz. A főgáztól meg kezdek begolyózni, mert állandóan törlődik a jelszavam, nem tudok nekik írni. A 2 m-es belmagasság nálunk elég vicces lenne, a fiam 205 cm.

Utoljára módosítva: szamárkóró által : 2012-05-01 16:03 Oka: kiegészítés
szamárkóró nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-01, 17:50   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

De azért megfontolandó! Mert megnyugtatlak azért valami szigetelés kéne oda a plafonra mert a hő szerintem felfelé szökik. És szerintem ha Watocsak látná lhet igazat is adna. És megnyugtatlak ezt a belmagaság tippet azért adtam mert ezt szintén egy épületgépész mérnöktől hallotam. Amúgy az István barátom által javasolt belmagaság is megfeleő de jó lenne ha a plafon azért szigetelve lenne. mert szerintem gázpityu kimegy szétnéz és lehet hogy ő is azt mondja a gázkészülékek ok. Akkor hogyan tovább?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-01, 19:59   #25 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

és ekkor gázpityu aki központifűtés és csőhálozat szerelő,lehet,hogy tud segíteni.a klímán kivül sok tapasztalat és rutin van mögöttem.De ez szinte minden szakemberre igaz. sajnos ezt a szakmát sem tanítják már rendesen.
(heti 1 gyakorlati óra) ez mire elég?még a szerszám ismeretet sem sikerűl megtanulniuk!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-01, 20:09   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Tudod barátom vannak én is 5-év után most vettem elő újra a könyveket. És mivel tudom,hogy nem gunyolodásnak szántad amít irtál vagy ha annka is akkor köszönöm de lepereg rólam. Itt az a cél,hogy segítsünk a kérdezön. Az iskola rendszert azt lehet fikázni mert tényleg leeresztet a minöségileg. Nekem 3 nap volt. egy héten Sőt még külsösel is. Sokat. De remélhetöleg megoldod a gondot. és ha van még néhány tapasztalatod én meghallgatnám szivesen mihez értesz még.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-16, 20:38   #27 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Na Gázpityu barátomnak nyítotam egy témát az ő véleményére is kiváncsi vagyok. Valoszinü ő is oktat pár dejákot és érdekelne az ő véleménye is de a tiétek is.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-28, 08:05   #28 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Szia!

A téli 100m3 fogyasztás reális,hiszen ez anyagilag sem túl sok 15.000Ft.
Tusolásnál fogy a legtöbb meleg víz,ezáltal a gázfogyasztás emelkedik.
Az átfolyós készülékek 10-13 l/min meleg víz előállítására képesek 35c hőlépcsővel, 24KW teljesítmény leadásával.Érdemes a meleg víz hőmérsékletét arra a hőfokra beállítani amivel hideg víz hozzá keverése nélkül tudsz tusolni.Ebben az esetben nem kell drága pénzen felmelegíteni majd vissza hűteni a vizet.Még egy jó tanács,ha csak egy kéz öblítésre kell a víz akkor nem érdemes ki nyitni a meleg vizet.Hiszen nyitod a csapot az áramlás érzékelő jelet ad az elektronikának amely nyitja a gáz szelepet és elindítja a gyújtás folyamatát,ez kb 10min és már el is zártad a meleg víz csapot.Ekkor jön létre a felesleges indítás,amelyet egyik készülék sem vesz jó néven,max a vezérlő panel előbb beadja a kulcsot.A panel cseréje viszont 40000FT-nál kezdődik.A komfort fokozásához érdemes termosztátos csaptelepet felszerelni,ebben az esetben tusolás közben állandó a víz hőmérséklete, még akkor is ha netán a mosogatónál valaki kinyitja a csapot.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-15, 14:00   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-10-15
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kraver Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Sziaztok
Nekem olyan problémám van, hogy a Vaillant kombikazánom önálló életet él.
Nem tudom milyen szisztéma szerint, de a szobai termosztáttól teljesen függetlenül kapcsol ki be.
A termosztát bekapcsolja ha magasabb hőfokra állítóm, de ha leveszem nullára, akkor is beindul a kazán valamikor.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat.
kraver nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 12:38   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-27
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
sz_peter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: fűtésrendszer hibái

Kedves Fórumozók!

A hétvégén beköltözünk a hónapok óta felújítás alatt álló házukba. Végre költözhető állapotok vannak.:-)

Azonban a hideg beálltával a fűtéssel akadt egy kis gond. A ház áll egy nagy (közel 40 nm-es nappaliból), egy kisebb méretű (12 nm) hálószobából, hasonló méretű konyhából, fürdőből és wc,ből. Összesen 69 nm a hasznos terület. A konyha és a hálószoba alatt pince.

Az a gond, hogy a háznak a hőszigetelése igencsak a nullával egyenlő, erre sajnos csak jövő lesz keret. Így viszont horror gázfogyasztás mellett is alig akar 16 fok fölé menni a hőmérséklet a nappaliban. A többi helységben a 21-22 fok szépen meg van. A nappaliban a fűtési rendszer kevésnek bizonyul. A nappali fölé a padlásra a héten még felteszek 25 cm szigetelést, de gondolom ettől jelentős javulásra nem kell számítani.

A jövőbeli hőszigetelés reményében olyan kiegészítő fűtést keresnék erre a helységre amivel ezt az 1 telet ki tudnánk húzni. Jobb megoldás hiján villany fűtésre gondoltam amit napközben kapcsolnánk be. Esetleg más ötlet? Villanyosból melyikkel érdemes foglalkozni?
sz_peter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fűtés hiba, gázszámla csökkentés, hőszigetelés, szigetelés javítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:41 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum