Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Fűtés és klíma szerelés (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/)
-   -   fűtésrendszer hibái (http://epitkezes.forum.hu/futes-es-klima-szereles/674-futesrendszer-hibai.html)

robokuty 2012-01-18 20:17

fűtésrendszer hibái
 
Sziasztok
Egy barátomnak problémája akadt a fűtési redszerével.Konkrétan elmegy a víz a radiátoros fűtéséből.Napi szinten kb 10 liter,állandóan leáll a kazánja.A nagymennyiségű víz azonban nem jelenik meg sehol.A rendszer rézcsöves ,aljzatbeton alatt kb 6 forrasztott kötéssel.Hőkamerást már hívott az nem tudta biztosra meghatározni a helyet,ezért rossz helyen hidegburkolatot véstünk.A kérdés az ,hogy tud e valaki megbízható diagnosztikai módszert? Köszi R

megbutykol 2012-02-11 02:59

re: fűtésrendszer hibái
 
Sziasztok!

Sajnálom,hogy csak most találtam rá erre a tuti forumra!!!!!
Mivel nekem több sebből vérzik a fütésrendszerem!
akárhányszor probáltam megjavitatni valamelyik hibát csak 1 rakás péndzem ment rá, és nem lett jobb!!!! 10 éves a rendszer,amit a legjobb anyagokbol rakattam össze hogy ne legyen gond vele. 120nm padlófűtés,és két radiátor a szuterénbe,plusz melegvíz.
Kábé 1 éve rakattam fel a harmadik kazánom,mivel 1 ferollit és 1 junkers már elfogyasztot. most 1 vailant 22kw kombi dolgozgat. melegvizem csak 1 darabig van,utána nyitogatni kel hogy legyen megint. de ma teljesen elromlott F28 hibakod.
A lakásba 18c.fok fölé nem tudok füteni,és vannak szobák ahol még hidegebb van.
viszont a két radiátor az alsoszinten szaunát csinál 10 perc alatt.
35-40 fokos víz indul felfele a padlófűtésbe....
van hőcserélőm is amihez nem lett még nyulva.
A kazánom meg valamikor annyira fűt hogy leolvadt a márkanév gumirozása.


kérek valami segitséget hogy mik lehetnek a hibák.

előre köszönöm!!!!!

krisz1986 2012-02-11 08:34

re: fűtésrendszer hibái
 
Én mondjuk nem hökamerával kezdtem volna. Én első olvasatba a kazánt elenörizném. A vizet szerintem ne keresd mert vagy lefolyatja az elfolyó vezetéken és szépen landol a csatornában. Én tippelnék olyanra is,hogy megsérült a rézcső valahol. Sőt lehet a sok vizet ő el tárolja a tágulási tartályban a rendszer legfelső pontján. Azt is érdemes lenne megnézni. A kazán utáni keringtető szivatyut is elenörizni kéne. Kérdés ugye minden radíátorban megjelenik a víz? Minden tagban? A 10 l vizet azt én soknak tartom. Én minden esetre amenyire csak tudom megprobálnám követni a víz útját. Mert elöfordulhat valahol megál a víz és nem tudd tovább haladni ezért vezeti el a rendszer a sok vizet. Elenörizném az elöremenöt és a viszatéröt is. Gondolom szoktátok lékteleníteni mindig a radíátorokat. Mert lehet hotom levegös az egész.

krisz1986 2012-02-11 08:47

re: fűtésrendszer hibái
 
megbutykol itt egy kis segítség. http://www.vaillant.hu/upload/docs/834844_01_HU.pdf az f28 hibakod annyit jelent hogy védi magát a kazán. A link alapján érdemes megvizsgálni a problémát. Mert elképzelhető,hogy levegös a rendszered. Kövesd a linkben leirt instrukciot hátha sikerül ha nem akkor gázszerelő azzonal. Bár azt is elkézelném,hogy el van dugulva valahol a hálozat. Vagy nincs elég vized a rendszerben. Légteleníteni probáltad már?

sbs 2012-02-12 00:17

re: fűtésrendszer hibái
 
Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
10 éves a rendszer,amit a legjobb anyagokbol rakattam össze hogy ne legyen gond vele.

A legjobb anyag nem elég, sőt! Gyengébb/olcsóbb anyagból is egy JÓ szakember rendesen összerakja a fűtést. Azt látom, hogy a szakember hiányzott...

Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
120nm padlófűtés,és két radiátor a szuterénbe,plusz melegvíz.

Ez hasonló mint nálunk van, igy talán tudok segíteni

Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
Kábé 1 éve rakattam fel a harmadik kazánom,mivel 1 ferollit és 1 junkers már elfogyasztot. most 1 vailant 22kw kombi dolgozgat. melegvizem csak 1 darabig van,utána nyitogatni kel hogy legyen megint. de ma teljesen elromlott F28 hibakod.

Ez nem jó hír és nagyon érdekes is. Talán a garanciát kellene érvényesíteni, mivel az 1 év kötelező jótálláson kívül ott a szavatosság is. Ez biztos nem normális, hogy a 3. kazánod fogyasztod. Nálunk 10 éve Vaillant működik és csak apróbb (persze annál bosszantóbb) hibák voltak.Hozzáteszem hogy RENDSZERESEN karban van tartva, azaz évente 1 alkalommal szétszedjük és kitisztítjuk alaposan. Egy hőcserélőt elfogyasztottam, az sok probléma okozója.

Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
A lakásba 18c.fok fölé nem tudok füteni,és vannak szobák ahol még hidegebb van. viszont a két radiátor az alsoszinten szaunát csinál 10 perc alatt.

Ez minden bizonnyal vagy a HŐSZIGETELÉS hiánya, vagy az ALUL MÉRETEZETT FŰTŐRENDSZER okozza.

Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
35-40 fokos víz indul felfele a padlófűtésbe....
van hőcserélőm is amihez nem lett még nyulva.

A padlófűtés a radiátorból visszaérkező vizet használja pont azért, hogy ne kerüljön forró viz a rendszerbe, igy okozva komoly hőtágulási problémát az aljzatbetonban és a kerámia burkolatban. Az általában 60 C-os radiátoros fűtés visszatérő vize 30-40 fok között van, tehát ezzel nincs probléma.

Idézet:

megbutykol eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5837)
A kazánom meg valamikor annyira fűt hogy leolvadt a márkanév gumirozása.

Ez szintén durván hagzik...

Első körben azt kell mondjam VISSZA a tervezési szakaszba, azaz nézd meg újra milyen fűtésrendszert terveztek neked és ez hogyan viszonyul a ház szerkezetéhez, kialakításához és annak szigeteléséhez. Mindenképp javaslok egy SZAKEMBERT, aki a helyszinen elemzi a problémáidat, máskülönben hosszú évekig csak gondod lesz.

Nem vagyok szakember, de a 10l víz azért tűnhet el mert ÁTLYUKADT A HŐCSERÉLŐ. A hőcserélő egyik oldalán a használati melegvíz, a másik oldalán a fűtési rendszer van. Ha ennek a fala belül átlyukad, a fűtésrendszerből átfolyik a viz a túloldalra és ott távozik. Ez egyébként abból is látszik, hogy a fűtésrendszerben elmegy a VÍZNYOMÁS. HIVJ EGY VAILLANT szerelőt!

krisz1986 2012-02-13 17:20

re: fűtésrendszer hibái
 
Én azt tartom érdekesnek,hogy ennyi kazánt eszik ez a hálozat. Érdekelne megnézném szivesen.

Spagetti 2012-02-18 17:46

re: fűtésrendszer hibái
 
Sziasztok!

Beretta CIAO 24 CSI turbo kazán fűtési rendszerét miután feltöltöttem 1,3-1,5 bár nyomásra pár nap után leesik a nyomás 0,5 bárra. A fűtési rendszert (csöveket és a radiátorokat) átnéztem sehol nem látszik szivárgás, csepegés. A kazán biztonsági szelepe viszont amikor beindul a fűtés elkezd csepegni. Nem tudom jól gyanítom-e a tippem, hogy a kazán hőtágulási tartályában kevés a gáz (levegő). Ha így van akkor megjavítható a rendszer ha pumpával nyomok bele valamennyi levegőt! De mennyit kell bele nyomni?

krisz1986 2012-02-18 19:14

re: fűtésrendszer hibái
 
Hát mint irtam neked privátban bár itt hamarabb választ kapsz és mások is talán okulnak belöle. És kapnak segítséget. Szerintem itt is elveszik a víz a kazánodban. A melegvíz is erről a kazánról megy vagy másikról. Mert ha erről akkor itt is kilukadt a höcserélő belül. Viszont ha nem akkor lehet vezérlő panel is szerintem. Milyen hibajelzést add ha add?

gázpityu 2012-02-27 09:18

re: fűtésrendszer hibái
 
Idézet:

Spagetti eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 5977)
Sziasztok!

Beretta CIAO 24 CSI turbo kazán fűtési rendszerét miután feltöltöttem 1,3-1,5 bár nyomásra pár nap után leesik a nyomás 0,5 bárra. A fűtési rendszert (csöveket és a radiátorokat) átnéztem sehol nem látszik szivárgás, csepegés. A kazán biztonsági szelepe viszont amikor beindul a fűtés elkezd csepegni. Nem tudom jól gyanítom-e a tippem, hogy a kazán hőtágulási tartályában kevés a gáz (levegő). Ha így van akkor megjavítható a rendszer ha pumpával nyomok bele valamennyi levegőt! De mennyit kell bele nyomni?

Szia!
A müködési nyomás 1-1.5 bar.
Atágulási tartály gázoldali előfeszítési nyomása a működési érték 80%-a.
Tehát 0,8-1,3 bar között kell lennie.
Az előfeszítés előtt a fűtési rendszerben lévő nyomás le kell engedi,és közben az üritő csapnak is nyitva kell lennie.

szamárkóró 2012-04-26 18:37

re: fűtésrendszer hibái
 
Sziasztok! Tavaly ősszel készült el a 42 m2-es lakásomban a cirkofűtés. A kombi kázkazán: Beretta junior 24 C.S.I. Már akkor is gondom volt, hogy úgy vettem észre, túl sok a gázfogyasztás. A szerelő azt mondta, minden rendben van. Eltelt a tél, havonta 100 m3 gázt fogyasztottunk januárban és februárban. Viszont már nem fűtünk és így is több mint 50 m3 gáz fogyott áprilisban. A beüzemelés idején is gyanús volt, hogy a zuhanyozásnál megy a legtöbb gáz, közel 1 m3 egy 2 perces mosakodásnál. Mi lehet a probléma? Rosszul köthettek be valamit, vagy nagyobb a gázcső átmérője a vizesblokknál? (A főzés villanytűzhelyen megy. ) Laikusként teljesen el vagyok keseredve, egy halom pénzem elment a felújításra. Komfortos lakást szerettem volna a gyermekemnek, ehelyett gyomorgörcsöm van, ha ránézek a gázórára.


A pontos idő 07:32 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum