Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-05, 14:31   #41 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Természetesen a két rendszert össze lehet hozni, úgy is hogy külön működjön. Sőt ha olyan kazánod van akkor az helyből le is kezeli. De ha egy kész rendszered van akkor a lehetőségekhez kell igazodni amennyiben lehet. Ha hibás a rendszer kialakítás akkor sok macera, vagy kompromisszum elé nézel.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Beginner (2012-11-05)
Régi 2012-11-05, 17:08   #42 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Beginner Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Tudnál esetleg ajánlani valakit aki tudna szakvéleményt adni? Illetve meg tudnád mondani, hogy ennek kb mi a költsége?
Beginner nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 18:12   #43 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Szia!

A felvázolt problémára létezik megoldás.
Ketté kell osztani a padló és a radiátoros kör,két külön termosztáttal és szivattyúval.Bármelyik termosztát fázik indítja a szivattyút és jelet ad a církónak. 3 db relét kell beépíteni.
Ha a vegyesről fűtesz akkor a merülő termosztát indítja a szivattyúkat és relén keresztül blokkolja a cirkót,de ebben az esetben a termosztátok nem üzemelnek.Viszont ha beépítésre kerül egy puffer tároló és egy biztonsági hőcserélő a vegyes kazánra, akkor a termosztátokkal szabályozható a vegyes kazánró a fűtés.Ha netán beépítésre kerül egy inndirekt tároló is ,akkor a hmv-t is elő lehet állítani.Ebben az esetben ajánlott a padlófűtés átmosás majd inhibítorral való feltöltése.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Beginner (2012-11-05)
Régi 2012-11-05, 19:16   #44 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Beginner Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Szia gázpityu! Én nem az vagyok, nincs vegyes tüzelésűm, csak egy cirkó. Az írásod első része vonatkozhat rám, csak nem tudom a cirkó hogyan változtatja majd a hőmérsékletet attól függően, hogy padlót fűt vagy épp radiátort. Mondjuk ha a keverőszelep pl a 60 fokos előremenőt bekeverve mérsékelni tudná a padlóba jutó meleg vizet, és egy termosztáttal bontanám a fűtésindítás jelet amikor a padlóba menő eléri a megfelelő hőmérsékletet, akkor elkerülhetővé válna a pdló túlmelegedése. mekkora szokott lenni a padlóban keringetett víz maximum hőmérséklete?
Beginner nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 19:35   #45 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Beginner Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Tényleg! Ez lenne a megoldás!! Most egy hőcserélőn keresztül csatlakozik a padló kör a radiátoroshoz. DE!! A radiátor kört a vaillant beépített szivattyúja forgatja. Akármikor eléri a radiátor kör a 40 fokot, a padlófűtés beindul. Na most; ha a kazán belső szivattyúját áthelyezném. Nem jó..... Amikor a kazán indul, vezérli a szivattyút. Tehát ha a belső szivattyút áthelyezem, de a bekötését megtartom, akkor amikor a padlófűtő kör indít, elindul a radiátor szivattyú is. Meg kellene néznem, hogy van-e valami speciális bekötési mód gyárilag a kazánban. Áramlástanilag kivitelezhető lenne amit itt összehoztunk, csak nem tudom be lehet-e kötni párhuzamosan két termosztátot úgy, hogy a kazán tudja, két külön szivattyú tartozik a két külön termosztáthoz........ Hmmm

Erre szerintetek?
Beginner nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 19:45   #46 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Szia!
Egy jó tanács:A cirkó után beépítenék egy hidraulikus váltót,majd két kört hoznák létre.Az un kazánköri osztóra két kört építenék fel.Az első a radiátoros kőr ,a második a padlófűtési kőr.A radiátoros kőr előremenőjébe a következőket építeném be.osztóról haladva:elzárós szivattyú csavarzat,szivattyú,elzárós szivattyú csavarzat,1"közcsavar,1"visszacsapó szelep.A padlófűtési kőrre:1"BB golyós csap,1"közcsavar,1"ESBE beépített termosztátos keverőszelep 20-43 c,vagy ESBE VC 4613 motoros keverő szelep,ha a vezérlés tudja kezelni a motoros szelepet.szivattyú csavarzat,szivattyú,elzárós szivattyú csavarzat,1" közcsavar,1" visszacsapó szelep
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Beginner (2012-11-05)
Régi 2012-11-05, 20:14   #47 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Ámen!
Pityu megelőzött!! Most nyugodtan mehetek kajálni, maradt egy kis pörkölt tegnapról.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 20:22   #48 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Beginner Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Gázpityu! Te rendes embernek tűnsz! Segítenél nekem megtervezni? Én megépítem. Természetesen a segítségedet kifizetem. Nem vagyok f.sz.rági de most nem állok úgy, hogy egy ekkora munkát ki tudjak fizetni, viszont mindenem megvan a megépítéshez. Édesanyáméknál építettem két fűtést is. Egyik egy vízköpenyes kandalló nyitott tágulási tartállyal, a másik egy zárt tágulási tartályos gázkazános rendszer. Mindkettő gyönyörűen működik már három éve. Itthon is én generáloztam fel a rendszert de szeretném maximalizálni a hatásfokát. Most javítottam meg a cirkómat. A szervónyomásszabályozóban lévő mágkapcsoló vezérelt szelep tekercsszakadt volt. Szétszedtem, megműtöttem -szó szerint- a tekercset visszaraktam, beállítottam és azóta gyönyörűen muzsikál. Szeretem ezt a kazánt és vigyázok is rá. Rendszeresen karbantartom, a HMV-része is szűrt, elektromosan lágyított vizet kap. VUW 260 XE Sokan szidják de nekem nagyon jól szuperál.

Mit szólsz?
XVII kerületben lakom
Beginner nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 20:23   #49 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-04
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 5
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Beginner Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Idézet:
Wattocsak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ámen!
Pityu megelőzött!! Most nyugodtan mehetek kajálni, maradt egy kis pörkölt tegnapról.:-)
Köszi

Jó étvágyat a pörkölthöz!!
Beginner nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-05, 20:30   #50 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Köszönöm a bizalmat! A hidraulikus váltó és a szivattyúk méretezését azért a vacsorázó kollégára testálnám. Egy helyszíni randi után okosabbak lehetünk. Privátban egyeztessünk időpontot.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Beginner (2012-11-05)
Válaszol

Címkék
kombinálás, padlófűtés, radiátor


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:38 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum