Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-11-03, 09:08   #21 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Kérdésed a mennyi? 30! esete.
Nincs két egyforma ház! Az meg, hogy 40 db/év az nem jelent semmit, de ettől még lehet jó! Tartok tőle, hogy még egyet sem számolt végig, pedig nem egyet kell végigszámolni, hanem mindet. Ezt magamról tudom én 20 évig voltam kivitelező és 12 éve foglalkozom tervezéssel, és csak most látom, hogy a szerszámos ládán "tervezett" rendszerek között micsoda különbségek vannak. Egy biztos, hogy a ládán a kiflis zacskón tervezett rendszer 20-40% többe kerül és még benne van a lehetőség, hogy kevésbé jó is.
Most a rémtörténetekkel nem akarom a topikot megtölteni, de a tapasztalat ezt mutatja.
Ha a kazánod kondenzációs akkor minél alacsonyabban járatod annál jobb. De ha a kazánod kondenzációs akkor nem szerencsés megoldás a hőcserélő, pont ellenkező irányba hat a megtakarításnak. Ráadásuk szerintem a padlófűtés csővezetéke sem indokolja a leválasztást, ami helyből drágább megoldás.
Tehát próbálgasd alacsony hőmérsékleten járatni a rendszert.

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2012-11-03 09:15
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 09:10   #22 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Idézet:
Zizi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...
Induljunk ki abból, hogy a rendszer jó, mert olyan ember csinálta, aki egész életében ezt csinálta, és bár nincs papírja róla, hogy tud tervezni ilyet, de az óriási gyakorlat miatt megtudja csinálni, mert ebben a házban tényleg semmi extra nincs, évente 40 ilyet csinál meg.
...
Saját esetem bő húsz éve:
Teljesen újra építettük a fűtésünket, nem kezdő szerelő, ismerős ajánlotta. Egy egyszerű tiltó szelep beépítésénél elkezdtünk vitatkozni. Az ő szakképesítésével, és tapasztalatával szemben én csak egy műszaki logikát tudtam felmutatni. Egy órányi vita után kimentünk a kerti csaphoz, slag, hosszabbító, próbalámpa, és összeállítottam egy kis minta rendszert. kiderült, hogy az ő elképzelése egy kikapcsolásig működik, az enyém a jó. Az emberből az összes vér kiszaladt, amikor végiggondolta, hogy korábban legalább 30 ilyen szelepet beépített, és még sehonnan nem szóltak vissza, hogy hibás a rendszer.
Csak azt akarom ebből kihozni, hogy a technológiák jelenlegi fejlődési üteme mellett nem elég a tapasztalat, legalább olyan fontos a tudás fejlesztése, és a tervezés nem minden esetben pótolható tapasztalattal.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 10:09   #23 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Ebben teljesen igazad van.
Nem oly régen hallottam ezt az "aranyköpést" A ház annyira hőszigetelt, hogy nem függ a külső hőmérséklettől. Ez még a tulajnak is megütötte a fülét pedig számítógépekkel foglalkozik.
Ez a kollega is legalább 40 házat szerel egy évben.:-(
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 11:38   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-19
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zizi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Sajna nem kondenzációs.

A másik pedig, hogy igen, biztosan jobb lett volna, ha megterveztetem, de mostmátr mivel készen van, így már nem akarok azzal a részével foglalkozni, hogy milyen is lehetett volna, ha nem így, hanem amúgy csináltam volna.
Így, hogy 1 vagyont költöttünk a házra és sok minden nem úgy, vagy nem olyan jól működik, mint működhetne, így már nem akarom ezen is felidegesíteni magam, mert szívem szerint akkor a mesterek jó része "lógna".

A szomorú az egészben, hogy amikor mesélem ismerősöknek, hogy mi minden lett elcseszve a házon, vagy nem olyan lett, mint amit megbeszéltünk, akkor mindenki kivétel nélkül annyit mondtak, hogy az építőipar ilyen.

Tehát ha nem kondenzációs a kazán, akkor is az alacsonyabb hőfok a kedvezőbb?
Zizi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 13:53   #25 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Idézet:
Zizi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A szomorú az egészben, hogy amikor mesélem ismerősöknek, hogy mi minden lett elcseszve a házon, vagy nem olyan lett, mint amit megbeszéltünk, akkor mindenki kivétel nélkül annyit mondtak, hogy az építőipar ilyen.
Nem akarok paraszt lenni és sértegetni már megbocsáss, de amíg a megrendelőknek nem lesz igénye és csak az ár számít addig ilyet is kapnak. Hazánk egyik nagy építészét idézve "mindenki olyan házban lakik amilyet megérdemel"

Amíg a piacon a rohadt paradicsomnak van keletje addig lesz a piacon rohadt paradicsom.:-) Tehát a vállalkozó csak kiszolgálja a megrendelőket. Amíg csak a sz@r munkára van igény addig ne csodálkozzunk.
Még egyszer mondom, nem rád vonatkozik ez hanem ránk!!
Szerintem jó eséllyel abból a pénzből amit ráköltöttél kijött volna egy kondenzációs kazán is, de mint mondtad ez a hajó elúszott!
Az előremenő hőmérséklet? Így már a fene sem tudja mikor lesz jó a kazán hatásfoka, próbálgasd és meglátod, de azt ne feledd, hogy most még egy vagyont fogsz kifizetni a sz@r kazánod miatta gázműveknek a kazán élettartalma alatt. Szerencsé esetben +20% gáz megy feleslegesen a kéménybe peches esetben 30.
Az előrelátás és a tervezés hoz a konyhára. Terv nélkül egy tojás rántotta sem készül, csak azt úgy hívják, hogy recept.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 16:34   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Hát nézük szép sorjában. Annyit azért csak a rend kedvért hozzáfüznék,hogy azért akadnak rendes válakozok is. És tervezök. De egy eltolt már bocsánat elcseszet melot nehéz helyre hozni. Jó magam is több esetben voltam szentanuja a szerszámosládán tervezésnek mig el nem nyertem a bizonyítványt. Mondjuk hasznát veszem de nem mindig. De már az az alap egy normális mesterembernél is,hogy megnézi a munka helyét és tervet készít. Mily érdekes mért is csinálják ezt sokan? Aki meg sporolni kiván az meg itt isza meg a levét. Na megint tanultam valamit.-
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 17:53   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-19
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zizi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Lehet, hogy bennem van a hiba, mert vannak igényeim, de nincs rá annyi pénzem, mint amennyibe ez kerül. Én nem mondom, hogy a mérnökök nagyon drágán dolgoznak, csak én úgy gondolom, hogy 1 átlag embernek nincs rá pénze, hogy megfizesse.
Pl. nagyon egyszerű eset, hogy mindenki hülyének nézett (8-10 ismerős), hogy én szakemberrel csináltatom a padlófűtésemet, mert mint kiderült 8-10 emberből pont ennyi saját magának fektette le a csövet, már tényleg csak akkor hívtak szakembert, amikor a kazánt, és a szerelvényeket kellett rákötni. Ugyanez érvényes a víz, szenyvízre is. Gondolom, hogy mondanom sem kell, hogy egyiknek sem volt megterveztetve. (valószinűleg pont ennyinek nem is a lehető legoptimálisabb, és gazdaságosabb a fűtése).
Tudom hosszútávon többszörösét kifizeti az ember a mérnöki árnak, de az idővel lesz, nem pedig 1 tételben pont akkor , amikor a legérzékenyebben érinti az embert a látszólag teljesen felesleges kiadás.
Arról nem beszélve, hogy amikor pedig a mérnök pont azt tervezi meg, amit a szaki a sokéves gyakorlata alapján magátol megcsinált volna, akkor pedig tényleg felesleges kiadásnak tünik.

Én sem szerettem volna senkit megbántani, nehogy valaki is magára vegyen bármit, de lássuk be, hogy nekem is sokkal egyszerübb lett volna az, hogy amig elmegyek 1 3 hónapos világkörüli úrtra, addig a generálkivitelező úgy felhúzza a házat, hogy nekem már csak be kelljen költöznöm mikor visszérek.
Én sajna nem így csináltam, hanem minden áldott nap 6 hónapon keresztül reggel-este itt értelmeskedtem a mesterekkel, hogy mit kellene megcsinálni, újracsinálni, máshogy csinálni, stb...

Egyébként megkérdzetem 1 generálkivitelezőt is, hogy mennyiért csinálná meg, az majdnem duplája árat mondott.

Tehát én is híve vagyok annak, hogy mindenkinek meg kell valamiből élnie, így mindent bízzunk az adott szakma mesterére, és az emberek festessenek festővel, a falat kőművessel rakassák, a hajukat fodrásszal vágassák, a számítógépüket szervízben javítassák, telepítessék, stb...
Sajna nem ezt a világot éljük...
Amíg 1 festő csak munkadíjként 1200Ft-ot kér el nm-enként (ez nálunk 600eFt + anyag (glett, festék, stb...), amíg a fűtésszerelő 5eFt/db-ért vág el 1 csövet, stb... Addig egyre több olyan ember lesz, aki megprobálja sajátmaga megcsinálni, amit tud, ami nyilván nem lesz olyan, mintha szakember csinálta volna, de meglesz.
És zárnám is a monológomat, azzal, hogy nem mondom, hogy a szakemberek, mérnökök, mesterek drágán dolgoznának, csak ÉN KERESEK KEVESET!!!

Egyszerűsítsük le dolgot. Ha van 1 gázbojlerem, akkor abban a vízet hány fokosra melegítsem ahhoz, hogy leggazdaságosabban tudjak fürödni? (80l 43 fokos vízben szeretnék fürödni, és a bejövövíz 17 fokos.)
Tehát melegítsem 43 fokosra, és ne engedjek hideget hozzá, vagy 55 fokosra minimális hideggel, esetleg 75 fokra, sok hideggel?
Zizi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 18:40   #28 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Na szép sorjában.
1.Zizi én esküszöm már megbocsás de megharapom a füled.-
2.Úgyan mér benned lenne a hiba igényes vagy! (EZ BECSÜLENDŐ)
3.Mindenki magyarországon azt reklámoza két dologhoz értenek a foci és az építés.
4.Ez egy akkora tévedés mint lacháza.
5.Víz és központifütés szerelő létemre a gépet is én tartom fenn mondjuk 3db gép muzsikál nálunk és van velük gond böven.Sokszor uszom meg a szervizt-
6.Én is rosszul keresek.
7.Kit bántanál meg itt?
8.Lehet olcsó szakembert keresni vagy olyat aki szivesen segít igaz egy kicsit még fokhijas a csapat. De ha körbe kémlelsz a honlapon akkor van itt jó pár olyan ember akinek én azt mondom szó nélkül gyere bejebb a lakásba és itt merem neki hagyni a lakás kulcsot is mert tudom mire viszatérek itt vannak és dolgoznak.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 19:09   #29 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Ha a vizedet 43 fokosra melegíted, akkor jársz a legjobban.
A tervezésről meg csak annyit, hogy a legtöbb esetben ingyen van! Ennyit azért lehet áldozni érte. Lesz egy terved, amihez kiírás is van, és máris versenyeztetheted a kivitelezőket egy adott műszaki tartalom mellett. Ez maga 10% mínusz.
A kivitelező négyzetméterre és folyóméterre dolgozik! Neki az az érdeke, hogy mindent betekerjen fűtési csővel és minél több anyagot építsen be. Nekem azért fizetnek, hogy annyi legyen, beépítve amennyi kell, és az is rendszerben ésszerűen. Én már csak tudom, hiszen voltam kivitelező. Engem is megbíztak fűtési rendszer kivitelezésére, természetesen tervek nélkül. Nyilván nem akar az ember kockáztatni ezért egy kicsivel (akár másfélszer) nagyobb radiátort vesz. Különösen akkor nem érdekem a kis radiátor vétele, amikor az anyaggal számla szerint számolok el, és a szállításért anyagigazgatási költségként kapok 3-5%-ot. Könnyű belátni, hogy semmi sem fűződik ahhoz érdeke a kivitelezőnek, hogy kockáztasson egy kisebb radiátorral, ami még elegendő lenne. Ő biztos nem számol hőtechnikát, ököl szabály szerint dolgozik. szokás szerint 30-50 W/m3. Ezt az értéket verték bele, amikor kezdte a szakmát. Ma is ezzel számol, de azóta a tulajdonosok a házaikat szigetelik légzáró ablakot tesznek be, de ennek a mostani házaknak a hőigénye már csak 15-20 W/m3 máris megvan a tervek ára kétszer!
Kazánod valami régmúlt idők technológiája. Autós nyelven fogalmazva sikerült egy új Trabantot venned, ami nem egy jó üzlet manapság.
Ha a padlófűtésed letekered, és nem kerül felszerelésre az osztó gyűjtő, szivattyú, keverő szelep. A hőcserélőre, tágulási tartály meg nincs is szükség, tehát eleve megtakarítás. Továbbá nem hiszem, hogy mindenhova kell padlófűtés eleve pár m2 megtakarítható, kevesebb kör az osztón. Ennek a pénzéből már meg is van a kondenzációs kazán. Ha 2-4 évet használod, a rendszered a kazánod megtermeli a padlófűtés szerelvényeinek árát, mivel 20-30% kevesebb gázt használ, mint a jelenlegi. Egó ez is megvan szinte ingyen. Most meg ott tartunk, hogy egy fórumon kell kérdezősködni a fűtési rendszereddel kapcsolatban. Azoktól vársz segítséget akik a rendszerről a legkevesebbet tudják.
Sikerült megspórolni a fűtés tervet ez kb 40 ezer, ami több mint 100-200 ezerbe került. Szerintem te gazdag vagy, mert szegény ember ezt nem engedheti meg magának. 
És ez csak a fűtés:-)

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2012-11-03 19:14
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-03, 19:32   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-19
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zizi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padlófűtés és radiátor kombinálása

Lehet, hogy bennem van a hiba, mert vannak igényeim, de nincs rá annyi pénzem, mint amennyibe ez kerül. Én nem mondom, hogy a mérnökök nagyon drágán dolgoznak, csak én úgy gondolom, hogy 1 átlag embernek nincs rá pénze, hogy megfizesse.
Pl. nagyon egyszerű eset, hogy mindenki hülyének nézett (8-10 ismerős), hogy én szakemberrel csináltatom a padlófűtésemet, mert mint kiderült 8-10 emberből pont ennyi saját magának fektette le a csövet, már tényleg csak akkor hívtak szakembert, amikor a kazánt, és a szerelvényeket kellett rákötni. Ugyanez érvényes a víz, szenyvízre is. Gondolom, hogy mondanom sem kell, hogy egyiknek sem volt megterveztetve. (valószinűleg pont ennyinek nem is a lehető legoptimálisabb, és gazdaságosabb a fűtése).
Tudom hosszútávon többszörösét kifizeti az ember a mérnöki árnak, de az idővel lesz, nem pedig 1 tételben pont akkor , amikor a legérzékenyebben érinti az embert a látszólag teljesen felesleges kiadás.
Arról nem beszélve, hogy amikor pedig a mérnök pont azt tervezi meg, amit a szaki a sokéves gyakorlata alapján magátol megcsinált volna, akkor pedig tényleg felesleges kiadásnak tünik.

Én sem szerettem volna senkit megbántani, nehogy valaki is magára vegyen bármit, de lássuk be, hogy nekem is sokkal egyszerübb lett volna az, hogy amig elmegyek 1 3 hónapos világkörüli úrtra, addig a generálkivitelező úgy felhúzza a házat, hogy nekem már csak be kelljen költöznöm mikor visszérek.
Én sajna nem így csináltam, hanem minden áldott nap 6 hónapon keresztül reggel-este itt értelmeskedtem a mesterekkel, hogy mit kellene megcsinálni, újracsinálni, máshogy csinálni, stb...

Egyébként megkérdzetem 1 generálkivitelezőt is, hogy mennyiért csinálná meg, az majdnem duplája árat mondott.

Tehát én is híve vagyok annak, hogy mindenkinek meg kell valamiből élnie, így mindent bízzunk az adott szakma mesterére, és az emberek festessenek festővel, a falat kőművessel rakassák, a hajukat fodrásszal vágassák, a számítógépüket szervízben javítassák, telepítessék, stb...
Sajna nem ezt a világot éljük...
Amíg 1 festő csak munkadíjként 1200Ft-ot kér el nm-enként (ez nálunk 600eFt + anyag (glett, festék, stb...), amíg a fűtésszerelő 5eFt/db-ért vág el 1 csövet, stb... Addig egyre több olyan ember lesz, aki megprobálja sajátmaga megcsinálni, amit tud, ami nyilván nem lesz olyan, mintha szakember csinálta volna, de meglesz.
És zárnám is a monológomat, azzal, hogy nem mondom, hogy a szakemberek, mérnökök, mesterek drágán dolgoznának, csak ÉN KERESEK KEVESET!!!

Egyszerűsítsük le dolgot. Ha van 1 gázbojlerem, akkor abban a vízet hány fokosra melegítsem ahhoz, hogy leggazdaságosabban tudjak fürödni? (80l 43 fokos vízben szeretnék fürödni, és a bejövövíz 17 fokos.)
Tehát melegítsem 43 fokosra, és ne engedjek hideget hozzá, vagy 55 fokosra minimális hideggel, esetleg 75 fokra, sok hideggel?
Zizi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kombinálás, padlófűtés, radiátor


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:44 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum