Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol

LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2019-01-17, 18:31   #1 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Péter023 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Falrepedés

Kedves Fórumozók!
Ötletet és segítséget kérnék tőletek, mégpedig a házunkon elég veszélyesnek tűnő repedések vannak és nem igazán tudjuk az okát kideríteni. Látta már két okleveles építész-statikus, de azon kívül, hogy „ez érdekes” és „összedőlni biztos nem fog” érdemben mást nem tudtak mondani. Röviden a paraméterek: 1982ben épült ház, 90 cm mély vasbeton alappal, szilikát téglából és a födémen vasbeton koszurúval. Repedések régebben is voltak, de most szaporodtak meg, sőt az egyik szobában kb. 30 percenként roppan, éjszaka is felébredek rá (valószínű a hideg tovább feszítheti). Gyakorlatilag az összes falrepedés függőleges irányú. A padláson a koszorú két helyen el van repedve. Nemrég kiástam az utca felől az alapot, de azon semmi repedés nem látszik. Gondolkodunk a koszorú vassal történő megerősítésével, nem tudom lenne e értelme. Ha valakinek van erről véleménye ne tartsa magában. Előre is köszönöm!

Pár kép:
Képfeltöltés, korlátlan ingyen képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Péter023 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-17, 21:11   #2 (permalink)
Építész

istvan62 avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.072
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 755 köszönetet 700 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Falrepedés

A helyzet "érdekes" besorolását én is meg tudom erősíteni. Ha jól értelmezem, az épületen több helyen jelentkeznek ezek a repedések. Kicsit olyan a jellegük, mintha az épület csúszna szét, bár ebben az esetben sem jellemző a függőleges, egyenes repedés. Nem lesz könnyű megtalálni az okát, én a kivitelezés környékére gyanakszom, de pontosabb tippem nincs. Az első képen látszik, hogy már fel lettek helyezve gipsz pogácsák. Én így a távolból azt javaslom, hogy a repedés két oldalán, a lábazati tégla, és az alatta lévő, repedés nélküli beton felület találkozásánál is elhelyeznék ilyeneket, hogy ott is vizsgáljuk az esetleges mozgásokat. Illetve ennek párjaként az elrepedt homlokzat felület két végén, a merőleges sarkoknál ugyanezen a magasságon. Ezekkel kaphatunk plusz információt arról, hogy egy pántolásra mennyire van szükség.
istvan62 nem elérhető  
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Péter023 (2019-01-20)
Régi 2019-01-20, 08:40   #3 (permalink)
Új tag

Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Péter023 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falrepedés

Köszönöm a gyors választ, igen sajnos több helyen van repedés, és pont az első képen lévő a legérdekesebb, mivel középen a koszorúnál a legnagyobb a repedés, és mintha onnan haladna le és fel, de a többi is hasonlóan furcsa. Próbálkozunk további megfigyeléssel, hátha kiderül az ok.
Péter023 nem elérhető  
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva

A pontos idő 21:29 , a GMT +1 időzóna szerint.