Téma: Falrepedés
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2021-12-10, 10:57   #4 (permalink)
makesz1
Új tag
 
Csatlakozott: 21-12-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
makesz1 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Falrepedés

Kedves Fórumozók, Kedves Péter,

Google keresés során találtam ide, ugyanis hasonló cipőben járunk.
Házunk '83-ban épült, mészkő pince szint, rajta 1 szint salakblokk, majd még 1 szint szilikátblokk. (Bár hogy pontosan hol melyik anyagot használták, nem 100%-osan átlátható számunkra.)
Két oldalon a ház közepénél a koszorútól repedések indulnak lefelé. Kint és bent is hasonlóan, bár szerintem nem pont ugyanott láthatóak. Esetünkben nem érik el a lábazatot - egyelőre. Bár a repedések már 10 évvel ezelőtti képeket is jelen vannak, két éves itt tartózkodásunk óta szemmel láthatóan nőtt a méretük.
2 építész-statikus véleményezte a házat, a repedéseket nem tartották veszélyesnek, ők is inkább csak 'érdekes' besorolással látták el. Szerintük az ereszcsatorna hiányából adódó épületmozgás, illetve a hőingadozás okozhatja.
Ittlétünk óta összeraktam a képet: a padlásfödém betongerendái mentén érkezik a repedés a koszorúra, majd halad lefelé a homlokzaton. A betongerendák mentén egyébként a házon belül is elég gyakoriak a plafonon végigfutó repedések.

A házat jövőre tervezzük leszigetelni, ami elfedné ezeket a repedéseket, de félek, az aggodalmam megmaradna. Nem tudom, tudok-e/kell-e tennem valamit a dologgal, vagy lehetséges, hogy az ereszcsatorna pótlása, illetve a hőszigetelés maga megoldja azt? Vajon csak esztétikai a probléma (hallottam, hogy a szilikát szereti ledobni a vakolatot), és statikai aggodalmaim tévesek?
A koszorú repedéséről sem tudom, mit gondoljak: talán a kengyelek mentén pergett ki a beton belőle, vagy akár a futó vas is elszakadhatott?

Tudom, nem számíthatok innen egyértelmű megoldásra, a véleményetekre lennék kíváncsi.

Péter, be tudsz számolni bármi fejleményről az esetetekkel?

Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
Korlátlan képfeltöltés, képtárolás, képmegosztás - www.kepfeltoltes.eu
makesz1 nem elérhető   Válaszol idézettel