Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-25, 19:31   #11 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

ez lett volna az én tippem is
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-26, 09:14   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Mivel másik témában ismételten előjött a vályog hőszigetelő képességének kérdése, sbs fenti hozzászólását kiegészítendő, előkerestem egy táblázatot (dr Szűcs Miklós: Föld- és vályogfalak építése).
Jól látható, hogy milyen nagy szórása van a hőszigetelő képességnek. A nagyon tömör vályog rosszabb hőszigetelő mint a kisméretű tömör tégla. A táblázat ugyan arra nem terjed ki, de talán nem kell bizonygatni, hogy a teherbíró képessége a testsűrűséggel fordítottan arányos.

Kiegészítésnek két adta:
a legmodernebb Porotherm: 0,141 W/(mK)
YTONG: 0,13 W/(mK)
Szóval a legjobban hőszigetelő könnyűvályog hővezetése is csak a legmodernebb modern falazóelemek nagyságrendje, teherbírása viszont ebben az esetben elég kicsi.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-06-26)
Régi 2010-06-26, 20:51   #13 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

ej ha
ezek azán az adatok cikáznak a számok szinte felsem fogom, anyi a bibi hogy nemtudni hogy milyen tipusú vájoggal épült, de nemis baj a lényeg hogy kőzetgyapottal és ásványi eredetű dolgokkal, lehetőleg 1 márkán belülivel kell dolgozni, ezt megis jegyeztem
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-27, 08:54   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

bocsi, a szigetelő anyagok lemaradtak:
homlokzati kőzetgyapot, polisztirol : 0,04 W/(mK)
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 08:27   #15 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Kőszi az információt! Ez a vályog előnyeit is jól mutatja! Neked István mi a véleményed? Szerinted a vályogfalat érdemes szigetelni? Szerintem nem... Többen keresnek meg vele és rájöttem, hogy sokan csak divatból akarják szigetelni, nem pedig azért, mert szükségük van rá.

Ilyenkor általában sikerül a rábeszélés és csak egy homlokzat felújítást csinálunk.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 09:40   #16 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

igazából a fenti táblázatból is látszik, amit valamelyik témánál már leírtam, hogy nem érdemes általánosságban a vályogról beszélni. Van jól hőszigetelő vályog, és van nagy teherbírású vályog, és vannak ezek közti átmenetek, és akkor még nem beszéltünk a vastagságáról. Ha valakinek jó vastagfalú, könnyűvályog épülete van, akkor a mai normál, vagy kicsit jobb hőszigetelési igény mellet nem érdemes hőszigetelni. Ha ennél rosszabbak az adottságok, vagy alacsony energiájú, esetleg passzívház irányban gondolkodik, akkor viszont alaposabban meg kell vizsgálni a konkrét épületet, és valószínüleg kell.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 10:58   #17 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

noh ez az
megnem mondom hogy melyik kategoriába sorolnám asz én vegyes építésű épületemet
nem divatból hanem 1 felületet mindenképp fogok szigetelni igy gondoltam ha belekezdek akkor mind a 4 falat de nagyon jó ez a meglátásod, hogy sokan divatból, lehet nállam is az léesz ha a költségvetés nem engedi hogy kisebb felujítás meszelés, és majd késöbb ugrok bele a hőszigetelésbe, de ha azonban engedi akkor mehet a hőszigetelés nemront a vályog ház klímájéán, vagy rosszul gondolom?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 11:56   #18 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Esetleg megpróbálhatód közelítőleg besorolni a faladat, ha van egy laza vályogtéglád, amit valamelyik részből ki tudsz emelni. Annak már a méretét, súlyát meg tudod mérni, és ebből kijöhet egy fajsúly. Biztos, hogy ez is csak közelítő eredményt ad, de azért jó közelítés lehet
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 13:04   #19 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Gondolkodhatunk a mérések mellett gyakorlatban is. A ház és a természetes klímádat vizsgáld meg. Ha úgy érzed télen, hogy fázol, vagy éppen valahol hidegek a falak, akkor lehet, hogy szigetelni kellene.

Most nyáron az javaslom, hogy vizsgáld meg a hőmérsékletet úgy, hogy már egy hete rohadt nagy meleg van kint. Ha bent a házban hűvösebb van, mint egy ugyanolyan hőszigetelt téglaházban, akkor sztem semmi probléma. Ez a hőfok sztem 24-25 celsius körül van. Nálunk már valahol említettem, a szigeteletlen vályog gaarázsunkban, amit folyamatosan ér a nap, elég hűvös van nyáron is. A házba bejövök, ugyanúgy éri a nap, de itt már van szigetelés. Sztem melegebb van a házban, mint a garázsban. Nem furcsa?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-29, 19:07   #20 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

gábor, erre énse jöttem rá miért van igy
amugy csak anyit hogy 2004-2005ben építhettem 1 műhelyet, majdnem hulladékból.. 1 darabig ép téglákból,persze ezek is bontottak vagy kimaradtak, majd mindenféle téglát faragtam a helyére, betonkoszorú a tetején és vasgerendázat, majt pala, a pala alatti teret álmenyezeteztem önmetszős csavarok a vasgerendába és ahogy épült fel szépen lassan ! pakoltam bele az üvegszálat, tehát a menyezet és a pala között csak üvegszál van, és a dög melegben ha bevan csukva az ajtó olyan hűvös van bent mint a fene
és se belülről se kivülröl nincs vakolva az épület! simán igaz rá a vályog tulajdonsága, télen meg nem mondom hogy milyen a klima mert kolbász szag van bent a vegyestüzelésű kazán innen fűti a lakóházunkat (alacsony kémény viszafujó füst- kolbász illat )
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-06-30)
Válaszol

Címkék
hőszigetelés, szigetelés, vályogfal


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum