Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Falazás

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-01, 23:03   #31 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Hyper által említett cuccot még nem láttam. Képed van róla?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 23:08   #32 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

van képem rólla
de neten keresek 1et gyors
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 23:11   #33 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

http://climateroofing.com.au/image/whirlybird_roof_ventilator.jpg[/IMG]
for example
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 23:16   #34 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

valamiért nem sikerült betennem a képet, nekemse megy
http://climateroofing.com.au/image/w...ventilator.jpg
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-02, 10:26   #35 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Egy kicsit sztem elmentünk a témától, szerintem rakjuk át a tető szigeteléshez, vagy szellőztetéshez. A téma amúgy fontos, mert nyáron sztem sokat hűthet egy házona tető hűtése.

Bár bevallom, hogy ez a szerkezet nagyon csúnya
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-02, 12:11   #36 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

szerintem fantasztikus, és a csillogó fém színű változat van leginkább elterjedve
de a képen is látható olyan ami beleolvad a cserép színébe.. nagyon hasznos
mobil bűféken lehet taálkoztatok már vele
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 20:11   #37 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-22
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
sándor73 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Vályogfalak

szia gábor.
Vályogfalat szeretnék belülröl szigetelni,kérlek segíts nekem ebben a témában,mert mindenféle képpen szigetelni szeretném belülröl,ha lehet gipszkartonnal csinálnám de nem tudom hogy mit rakjak a gipszkarton alá.Ha tudnál javasolni valamilyen megoldást azt megköszönnénk,de kivülröl semmi féle képpen nem akarok csinálni semit mert most lett újra vakolva meg szinezve a ház,mindenképp belsö megoldás kéne.
köszi üdv sándor
sándor73 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 20:27   #38 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Szia Sándor!
A belső oldali hőszigetelés veszélyeit itt most nem részletezném, mivel azt egy másik témánál már körbejártuk (Miért csak kívülről...
Ehhez csak azt tenném hozzá, hogy az a néhány hőszigetelő anyag, amit úgy hirdetnek, hogy a belső oldalon is használható, és én is hallottam róla, azért használható belül, mert hatalmas mennyiségű nedvességet tud felvenni, és a melegebb időszakban kiadni. Ez a gipszkarton burkolatot rögtön kizárja, és tartok tőle, hogy a vályog sem fogja sokáig bírni mellette. Ez pedig a vályog esetében az omlás kockázatát jelenti.
Szóval összegezve a lényeget, egy szakmailag ellenjavalt, csak kényszer helyzetekre alkalmazott megoldáshoz képest kellene valami még speciálisabbat kitalálni, hogy biztonságos, és működő legyen.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 20:50   #39 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Vályogfalak

ej ha istván szememben a szakmai információk, legpontosabb definniálója
de kivülről mehet a vájog szigeteleés, persze ebben a helyzetben látom most lett kész a ház és emiatt akarják a belső szigetelési megoldást választani!
belülről én ezt nem tenném, elveszünk a belső légtérből, áh én ezt nem választanám!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 21:09   #40 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Vályogfalak

Szia Sándor! Bocsi, hogy még nem válaszoltam, de az időm nagyon kevés! Belülről én sem javaslom a szigetelést, mivel páratechnikailag sok problémát okozhat! Csak akkor javaslom, hogy kívülről jól meg van oldva a zárás, máskülönben a felvett pára előbb, vagy utóbb a falazatodon fog kicsapódni.

A jövő évben jön a zöld bank program, amely még csak most kezd igazából kirajzolódni, de sajnos az sem biztos, hogy a vályogfalakra támogatást kapsz. A te esetedben leginkább a kőzetgyapot szigetelést tudjuk ajánlani, mivel az megfelelően páraáteresztő. Ezt természetesen kívülre...

Szerintem ha szigetelni akarod az épületet, elsőnek nézd meg a tető szigetelését, nálunk az esetek többségében, ha felhív egy vályogházas érdeklődő, azt vettük észre, hogy a tetőn párolog el a legtöbb hő. Ha ez nem jön össze, akkor szoktunk a falazatra is rámenni. A tető szigetelését szerintem most még megúszod olcsóbban, ráadás lehet még te is megtudod csinálni.

A falak hőszigetelésénél pedig inkább csak a külső falazat, ha új a vakolat és sajnálsz rá költeni, inkább várjunk nyár elejéig. Addig nekünk is jelentősebb kedvezményeink lesznek a beszállítónknál és ezt a kivitelezések esetében átnyújtjuk a tulajdonosnak! Ha forgalmas helyen laksz, akkor pedig az állványzati költségeket is minimálisra tudjuk csökkenteni!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hőszigetelés, szigetelés, vályogfal

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 03:39 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum