Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kivitelezési hibák
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-02-27, 20:10   #11 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Sajnos előfordulnak olyan hibák, ahol nem elég az "egyszerű tapasztalat", az épületet komplex módon kell látni, és értelmezni. Nemrég voltam egy családi háznál, ahol nedvesedés jellegű probléma volt, azt már nézte a kőművesen kívül tervező, műszaki vezető, és ők is csak vakaróztak. Amikor elmondtam a véleményem, a tulajdonos (egyébként szintén műszaki ember) némi gondolkodás után közölte, hogy tényleg, csak ez lehet. Néha nagyon egyszerű a válasz, de ez csak akkor tűnik logikusnak, ha rájövünk a megoldásra. Néha pedig az is előfordul, hogy valamilyen részlet félrevezeti az embert, és rossz irányban keresi a választ.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-02, 23:03   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-17
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
pjecsai Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül pjecsai részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Szia Ricsike!

Én statikus vagyok. Ha szükségét látod ki tudok menni.
- Addig is küldj esetleg 1-2 képet a repedésről.
- Az épület földszintes? Fa födémes? Esetleg ahol a pattogó hangot hallani ott nincs födém csak álmennyezet?
- Mi a helyzet a csapadék elvezetésével? A falhoz folyik vagy el van vezetve?
Kb. ezekre a kérdésekre kell először választ keresni.
üdv.
Péter
pjecsai nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-07, 04:14   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-27
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ricsike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Szia Péter
a pattogást a fal közepétől lehet hallani
a víz teljesen jol el van vezetve szerintem, vasbeton E gerendás a födém
a mult héten találkoztam egy műszaki ellenőrrel aki bár nem statikus de szerinte a repedés egy rosszul levakolt felület miatt is lehet pl nem lett a fuga kitöltve rendesen malterral vakolás elött és ott most elreped.
A pattogásra passzolt ő is a képeket délután felteszem
köszönöm előre is
ricsike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-03, 20:01   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-03
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
KiMe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Sziasztok!

Remélem nem rossz helyen teszem fel a kérdésem.
Vásároltunk a nyáron egy 70es építésü családi házat, ahol egy 12,5 cm-es fal mellé (szigetelés közbeiktatásával) húztunk egy ugyanilyen vastag falat kisméretű tömör téglából. A minap 3-4 db téglán figyelmes lettem fehér vatta szerű anyagra (csak pontosan a téglán). De nem csak a beépített téglákon vettem észre hanem a padlón levő (még nem beépítetteken is). A téglákat egy udvarról elbontott melléképületből használtuk újra fel. Én sókivirágzásra gyanakodtam, de arról csak olyan képet találtam amin fehér folt jelenik meg a téglán nem pedig ilyen vatta szerű anyag. Kérem aki látott már ilyet, vagy van ötlete, hogy mi ez illetve hogy lehet megszüntetni a problémát ossza meg velem! Előre is köszönöm a segítséget!
Csatolt képek
Fájl típus: jpg Fénykép0120.jpg (94,9 KB, 9 letöltés)
Fájl típus: jpg Fénykép0121.jpg (86,4 KB, 10 letöltés)
KiMe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-04, 15:43   #15 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Hello, két variáció lehet, vagy szervetlen sőkiválás, kálcium és magnézium sók, vagy a rosszabbik variáció, hogy valami gombafonal, gombatelep van a téglán.Sajnos minden friss, új farontó gomba telepre lehet ezeket a szavakat írni.Farontó gombák címen, itt a FAANYAGVÉDELMI rovatban, coniophora cerebella, merulius lacrymans, poria vaporaria címen lehet rákeresni, pincegomba, könnyező házigomba, házi kéreggomba keresőszavakra jön ez ki.
Sűrgősen ki kell dobni, lehetőleg zsákolva és elhordva a háztól, úgy, hogy senki ne építhesse be ezeket a téglákat, habarcsot, vakolatot.
Ha már sikerült a házát elfertőzni, írjon bátran, a későbbiekben, bár jobb lenne, ha elkerülte volna ezt a szituációt.Bontott építőanyagoknak ez a nagy veszélye.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-07-29, 16:18   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-07-29
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
olivenit Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Kérlek véleményezzétek az TNM rendelet és winwatt program alapján készült ingatlan felújítási ár és megtérülés kalkulátoromat,ami fejlesztés alatt áll.
Köszönöm mindenkinek
Házfelújítás ár-megtérülés kalkulátor
olivenit nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-07-29, 18:52   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Szia!

Gratulálok, szép kezdet, én nem mernék belevágni a sok járulékos bizonytalanság miatt. Azt írod is, hogy " -2-+4%-os pontossággal becsüli meg a teljes kivételezés árát,de helyszíni felmérést nem helyettesíti " Én felhívnám a figyelmet arra, hogy az épület egyedi speciális adottságai jelentős járulékos költségeket is eredményezhetnek.
Nekem személy szerint hiányérzetem van attól, hogy a szigeteléseknél a falon csak a grafitos, a padláson csak az üveggyapot választható.
Ha ilyen részletes számításokat kínálsz, akkor érdemes lenne megpróbálni arra is választ adni, hogy mi van ha a THM változik (állítható THM) Az elmúlt néhány évben mintha sokat foglalkoztunk volna ennek eredményével.
Azt a részét megértem, hogy a padló hőszigetelést nem vetted bele, az már végképp kezelhetetlen lenne a járulékos költségek felbecsülhetetlensége miatt
(A padlásfödémnél sikerült az üveggyapotot két t-vel írni)
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fal szétnyílás, hozzáépítés, rés a falak között


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:09 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum