Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kivitelezési hibák

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-09-25, 19:24   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-25
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Josh Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Családi ház felújítás

Sziasztok!

Nem rég vettünk Feleségemmel egy ’70-es években épült családi házat, amit saját kezűleg szeretnénk felújítani. Sok hasznos tudnivalót olvastam már ezen a fórumon, ezért gondoltam hogy tudtok tanácsot adni a felmerülő kérdésekre.
A házról annyit tudunk hogy a ’70-es években épült, tégla falazatú ház, stukatúr mennyezettel. Eredetileg kb. 10m X 5m alapterületű volt, amihez hozzáépítettek még egyszer ugyanekkora házrészt. A hozzáépítés viszont nem sikerül túl jól, mert a két rész találkozásánál nincsenek kötésbe rakott téglák sehol, így eltávolodott egymástól a két épület. Bellül levertük a vakolatot, hogy jobban lássuk a helyzetet. A rés kb. 3-4cm-es a régi ház főfala és a toldalékfal között. A kérdés az mit lehet ezzel kezdeni? Gondolom az volna a legjobb ha kötésbe raknánk téglákat valahogy. Ez viszont nagy rombolással járna, amit nem szeretnénk. Ki lehet önteni valamivel? Vagy ha kifújom purhabbal mi történik?
Képek:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Josh nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-25, 20:01   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Szia!
Kiönteni szinte bármivel lehet, a baj az, hogy ez csak tüneti kezelés lenne, ami legfeljebb a légzárást oldaná meg (valameddig). Ennél itt valószínűleg nagyobb munkára lesz szükség, bár valószínűleg megúszható a nagyobb belső rombolás. A szétnyílás azt mutatja, hogy feltehetőleg az alapnál is szétnyílt, koszorú sincs. Ezt a mozgást kellene megakadályozni. Ennek a módja lehet falvarrás, koszorú építés, alap összefogatás, esetleg egyéb ötletek. Hogy a konkrét épületnél melyik a célravezető, azt így távolból nem lehet megmondani.
Utólag berakott csorbázat ezt a funkciót nem tudja ellátni.
Mindenképpen javaslok egy szakértői szemlét, nehogy egy kisebb költségű munkáról a belső felújítás után derüljön ki, hogy nem megfelelő, elölről kell kezdeni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 12:06   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

A púrhab valóban a legegyszerűbb réskitöltési módszer, de csak akkor, ha tudod, hogy többé nem mozog a fal, mivel szilárdulás után nem fogja követni a további tágulatot.

Mindenképp statikus szakember nézze meg (pár 10e Ft egy szakvélemény) de itt már sokat jelenthet!

Egyáltalán egyenletes a rés (viszszintes szétcsúszás), vagy felül nagyobb a rés ?

Az biztos, hogy az alapnál kell meállítani a folyamatot, és csak utána következhet a falaknál a rések megszüntetése.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-02, 19:04   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-25
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Josh Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Köszönöm a reakciókat!

istvan62, koszorú tényleg nincs, de a tetőcsere alkalmával mindenképp szeretnék koszorút is készítetni, viszont a tetőcsere csak 1-2 éven belül kerül napirendre. Addig valahogy át kell vészelni a helyzetet.
A falvarrás mit takar? Javasoltak olyan módszert, hogy vízszintesen, a falsíkra 45°-os szögben, kívülről és belülről készítsek furatokat a régi és új épület tégláit átfúrva és üssek bele köracélt. Ezután töltsem ki a hézagot. Ez lehet a falvarrás?
A hét végén megnéztem az alapot is javaslatotokra. A lábazati követ felhajtva szépen látszik, képet is készítettem. Mi a vélemény?

sbs, a rés egyenletes a plafonig, és az alapnál nem látszik ilyen mértékű eltávolodás. Lehet hogy csak a habarcsot rakták vastagon (egyébként nem csak itt), és az potyogott ki a minimális mozgás miatt, és azért van hézag?
Szakember még nem látta a helyzetet, de így már mindent meg tudok neki mutatni, hogy az alapot is kibontottam.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Josh nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-02, 21:24   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Ez még nem az alap, csak a lábazati fal. Az alap a talajszint alatt van, és az állapota, mélysége, szélessége, és az alatta lévő talaj minősége az érdekes. A képről csak annyi derül ki, hogy itt is dilatálva van a szerkezet.
Amit javasoltak, az a falvarrásnak egy kicsit sufnituningos megfelelője lehet. Mindenképpen fontos a vasak iránya, és az csak az épület és a mozgások ismeretében határozható meg, és a köracél nem célszerű, mivel kőműves iparban használt anyagok kevésbé tapadnak a felületéhez.
Többféle falvarró rendszerről is hallottam, én a Brutt Savert ismerem. Ahhoz ilyen vasakat használnak:

A dolog nehézsége, hogy csak kiképzett szakkivitelezők számára értékesítik. Értelme pedig csak akkor van, ha a repedéseket kiváltó okot megszüntették.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-10-03)
Régi 2011-10-21, 08:33   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-25
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Josh Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez még nem az alap, csak a lábazati fal. Az alap a talajszint alatt van, és az állapota, mélysége, szélessége, és az alatta lévő talaj minősége az érdekes. A képről csak annyi derül ki, hogy itt is dilatálva van a szerkezet.
Kicsit jobban utána néztem az alapozásnak. Ami látszik, az tényleg csak a lábazati fal. Ez kb.10cm-el a talajszint alatt végződik, és az alap itt kezdődik. A pontos mélységét nem tudom, de 70cm mélységben (ide fektettük a villamos földkábelt) még látható alapozás. A dilatált résznél viszont nem ástam ki, de gondolom, ha szakértő jön úgy is feltárásra kerül ez a rész is.
Josh nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-05, 12:31   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Purhab? Hát én nem vagyok oda érte. Faházat festetem idehaza. És jó pár lukat okozott a nejem életársa. Beleöklözött a falba. És ugye üreges belülről. A purhab meg szépen behulott. Ugyhogy faanyag és ragasztó. Szépen el tudtam tünteni. De mit szivtam vele.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-27, 16:01   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-27
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ricsike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Üdv
1 probléma miatt regisztráltam erre az oldalra hátha tudtok segíteni
2 éve vásároltam egy 13 éves 38 as mátratherm téglábol épült házat amin tavaly a nagy esőzés után megjelent a dél oldalon egy vizszintes repedés kb 1.5m magaságban ( az ablak közepénél) kb 1mm es a repedés és csak a külső oldalon látni belül nem. Mellék jelenség hogy ha felmelegszik az idő fagypont főlé majd kezd lehülni furcsa pattogó hangot hallat ez az oldal ami elég ijesztő, ha meleg van vagy hideg tehát nincs hőingadozás nem hallani a pattogást. Máshol nincs repedés az épületen, de ez elég idegesítő.
ha tudtok segítsetek nekem
köszönöm
ricsike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-27, 18:04   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Szia Ricsike!

Hasonló jelenséggel még nem sikerült találkoznom, és nem tartom valószínűnek, hogy így online módon választ kapj a problémádra. Javaslom, hogy a környéketeken keress egy tapasztalt statikust, és nézesd meg a házat.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-02-27, 19:56   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-27
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ricsike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Családi ház felújítás

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Ricsike!

Hasonló jelenséggel még nem sikerült találkoznom, és nem tartom valószínűnek, hogy így online módon választ kapj a problémádra. Javaslom, hogy a környéketeken keress egy tapasztalt statikust, és nézesd meg a házat.
kb 7 éve köműveskedem és sok "szaki" látta a hibát de mindegyik csak a vállát huzogatta.
akkor marad a statikus.
köszi
ricsike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fal szétnyílás, hozzáépítés, rés a falak között

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum