Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-08, 08:58   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-06
Összes hozzászólás: 14
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
-ck- Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Persze nem közvetlen a hőszigeteléstől mehet tönkre a gerenda, de ha a szigetelés miatt a harmatpont épp oda tolódik el és ott csapódik le a pára, ahol a gerendák vannak, akkor tönkre mennek. Na ettől félek, hogyha rosszul szigetelek.

A hőszigetelés gyártók is az oldalaikon kerülik ezt a fagerendás födémet, sehol sem láttam, hogy így vagy úgy tanácsolnák a szigetelés az efajta födémen. Gondolom pont az miatt, hogy tönkre mehetnek a gerendák.
-ck- nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-11, 17:20   #22 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Födém hőszigetelése

50 éves családi ház födém hőszigetelésével kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket

Jelenleg a födém úgy néz ki, hogy 20 cm -es gerendák vannak, felül deszka borítás (a padláson aztán ráterítve az ég világon minden, 4-5 rétegben kartonpapír, fólia, szőnyegpadló, még szivacsmatrac is van... ezt az előző lakók csinálták még), alul deszka, azon stukatúr nád, rajt a vakolat.
Szerintem rengeteg ilyen ház van, alapvetően semmi gondom nincs vele, nem akar leesni, elég jól tartja magát, viszont szeretném hőszigetelni.

Itt kezdődnek a gondok.

Annyi féle véleményt hallottam már és olvastam, hogy nekem ez már sokK. Ezek alapján kialakult többféle elképzelést vázoltam fel, hogyan is kellene megcsinálni a hőszigetelést.

1. A felső deszkázatot felszedem, a gerendákon átvezetve párazáró fólia, a gerendák között kitöltöm kőzetgyapottal és még egy 5 cm -es réteg a gerendákra terítve, keresztbe 8 cm -es lécek, arra a deszka vissza fél cm -es réseket hagyva.

Ennél az az aggályom merült fel, hogy nem fog-e befülledni és károsodni a gerenda, meg a nád? Elvileg a nád és a vakolat amennyi nedvességet kap annyit akár el is párologhat, emiatt nagyjából nem aggódok. A gerendákkal kapcsolatban azt olvastam azzal sem lesz gond, mert a ráterített szigeteléssel kitoljuk a harmatpontot és nem lesz rajt párakicsapódás.

2. Ha az előző működő modell, akkor minek szedjem fel a deszka borítást, leterítem az egészet fóliával, arra pedig a kőzetgyapot. Végülis ezzel ugyanúgy kitolom a harmatpontot a gerendázaton kívülre.

3. Ugyanez, csak a deszkára fólia és rá hungarocell. Fölé osb lap, hogy járni lehessen rajt legalább ahol muszáj.

4. A mennyezetre 5 cm hungarocell légmentesen felrakva belülről, ragasztva és fához való dübelekkel felerősítve, hálózva, glettelve, festve. Elvileg ezen sem fog átjutni a pára. Valamiért mégsem ajánlják, ennek ellenére több ismerősöm is megcsinálta és csak jót mondanak róla.

5. CK lap a mennyezetre, fölé párazáró fólia - ennél tovább nem fog tudni jutni a pára - utána felül már azzal szigetelem amivel jónak látom, akár a gerendák között, akár a felső deszkaborítás felett.

6. Ez az lenne, hogy lebontani az egész stukatúros mennyezetet aztán egy új rétegrendet kialakítani. Ez nekem most sok lenne minden tekintetben.
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-11, 21:04   #23 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

A zárófödém felső deszkáját nem kéne macerálni és a felette lévő döngölt agyag is hőszigetel.
Ezt hagyni kéne.
1.
A döngölt agyag tetejére, csak és kizárólag lépésálló közetgyapot nagyon jó, semmi fólia sehova nem kell.
2.
A többi gyullékony cuccot le kéne hordani , mielőtt fegyullad a padlás tőle.

A pénz függyvénye a közetgyapot vastagsága, több féle fajta van.

Nem érdemes több bonyolítást okozni magának, nem lesz jobb tőle.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-11, 22:05   #24 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Egyetértek Zsuzsával, hogy legegyszerűbb megoldás a tetejére a kőzetgyapot, bár nem szükséges a lépésszilárd, az nagyon drága lenne, és az sem közvetlenül járható. Szükség esetén lábakra állított járópalló, vagy egy részen elhelyezett ritkított deszkázat megoldhatja a közlekedést, kisebb tárolást.
Ha fólia kerül a rendszerbe, akkor azt közvetlen a belső oldali burkolat alá kell helyezni. A hullámosan végigvezetett fóliánál tartok attól, hogy az 5 cm hőszigetelés még nem oldja meg a harmatpont problémáját, és befülled a fa. Az ilyen esetekre a Dörken fejlesztett ki egy speciális fóliát ami a belső oldalon pára záró, a külső oldalon pára áteresztő. ( Dörken-sd-flexx )
A légmentesen a mennyezetre felrakott PS táblában hosszú távon nem hiszek. Ügyféltől hallottam már olyan esetet, hogy a belső oldali PS szigetelés tábla osztása a műanyag tapéta felületén rajzolódott ki penészből, és láttam olyan belső PS szigetelést, ahol a rögzítő elemeket lehetett tökéletesen megszámolni, penész közeli állapotú felszínen
A mennyezetre a CK panel felrakása első hallásra nem tűnik egyszerűnek, de a gipszkartonos változatot rendszeresen készítik.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-12, 10:39   #25 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Agyagborítás nincs a felső deszkázaton, csak a deszkák. Néhol a felső deszkázat is hiányzik pár négyzetméteren.

Magamtól mielőtt olvasgattam volna laikusként az jutott az eszembe az elején, hogy letakarom jó vastagon kőzetgyapottal minden cécó meg fólia nélkül a felső deszkázatot, aztán kész.

Aztán elkezdtem utána olvasni és szinte az egyetlen dolog amiről egyértelműen meggyőztek az anyagok amit találtam, hogy fólia az kell, mert állítólag a szálas szigetelőanyagok tönkremennek a helységek irányából feljutó pára miatt. Arra jutottam, hogy lehetőleg minél lentebb kerüljön a fólia a rétegrendben és akkor a felette levő dolgokat már nem éri a pára.

Most meglepve olvasom, hogy fólia nem is igazán kell... Nekem ez így kedvezőbb anyagilag.

Egyébként ahol két háznál figyelem ezt a légmentesen felrakott hungarocell szigetelést (igaz normálisan le van vakolva) ott jónak tűnik, persze mögé nézni nem tudok, de teljesen engem sem nyugtat meg ez a megoldás.
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-12, 13:35   #26 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

A fóliának két, egymással összefüggő szerepe van egy ilyen beépítésnél. Az egyik a légzárás, a másik a párazárás. A légzárás lényege, hogy a mai műszaki igények mellett egy könnyűszerkezet hosszútávon nem elég légtömör. A fafödém rugalmasan mozog, a vakolat repedezik, azon pedig "befújhat a szél". Ezt fólia réteg beépítésével lehet megakadályozni. A párazárás pedig azért szükséges, hogy a belső térből a szerkezetbe jutó pára ne juthasson el egy olyan harmatponti helyig, ahol egy pára szempontjából tömörebb rétegen kicsapódna. Ez a padláson főleg abban az esetben jelentkezne, ha a kőzetgyapot felszínét leterítik fóliával (akkor is ha az páraáteresztő!).
Egy fafödémnél a belső oldalon a deszkázat, vakolat páraáteresztése rosszabb mint a kőzetgyapoté, így a kifelé csökkenő pára ellenállás elve miatt a szerkezet pára szempontjából működőképes, de hosszú távon a légzárásra ügyelni kell.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-12, 14:02   #27 (permalink)
SzG
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-12
Összes hozzászólás: 17
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
SzG Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

István, köszönöm a válaszod, ezzel nagyon sokat segítettél abban hogy tisztábban lássak.

Tehát ha jól értelmezem amit írsz: "a belső oldalon a deszkázat, vakolat páraáteresztése rosszabb mint a kőzetgyapoté", a pára könyebben átjut a kőzetgyapoton, mint a vakolaton.

Ezek szerint amitől leginkább féltem, az hogy lefojtom a födémet a kőzetgyapottal, az nem következik be, mert valamelyest átjut a pára azon, ezek szerint még könyebben, mint a vakolaton.

Ez egybevág azzal is, amit Zsuzsa írt, hogy nem kell fólia. (legalábbis így és ide nem)

A gerendákon átvezetett fólia esetén is éppen a gerendák befülledésétől tartottam volna.

Ezeknek a fényében egy új elgondolást valósítanék meg, az alábbiak szerint:

Ősztől már szeretnék fűteni ebben a házban, ha minden más elkészül be is költöznénk.

Ezért most ebben a körben a gerendákra keresztben erősítenék léceket, és a lécek között leteríteném a deszkázatot 15-20 cm kőzetgyapottal. A lécek tetejére valamennyi deszkát feltennék, hogy lehessen járkálni amennyit muszáj.

Második körben, majd 1-2 év múlva, alulról kapna egy gipszkarton álmennyezetet és a gipszkarton és a jelenlegi nádas vakolat közé tennék fóliát.

Hogy látjátok ezt az elképzelést?
SzG nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-12, 14:53   #28 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Csak annyival egészíteném ki, hogy ha felkerül egy álmennyezet, akkor én leszedném a stukatúrt. Igaz, hogy költséget jelent, de egy fokozatosan romló állapotú réteg, ami az álmennyezet rögzítését is nehezíti. Egy bizonytalan állapotú deszkába rögzítesz, akár 3-4 cm vakolaton keresztül, úgy, hogy el kell kerülnöd a deszka illesztését.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
SzG (2012-06-12)
Régi 2012-07-22, 10:23   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-05-27
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
dexter_1975 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

egy kicsivel osszetettebb kerdesem lenne, mert mi szeretnenk tetoterbeepitest kialakitani ezen a saras fodemen. a gerendak nem zavarnak, mert 60cm magasan futnak es a szuksegesek statikus altal meghatarozott modon kerulnek kivaltasra.
betonozni nem szeretnenk a plusz teher miatt emiatt gondoltunk alkalmazni az elere allitott deszkakat es arra osb vagy mas terhelheto feluletet. A kialakitasra kerulo tetoter merete kb 90 negyzetmeter.
milyen megoldast celszeru alkalmazni figyelembe veve a koltseghatekonysagot is?
dexter_1975 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-22, 13:49   #30 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Nem teljesen értem mire vonatkozik a kérdés, csak sejtem, hogy a magasítás kialakítására. Az kiderül, hogy a problémás helyen lévő kötőgerendák egy statikus tervei szerint ki lesznek váltva, ez alapján feltételezem, hogy födém teherbírását is ellenőrizte a kolléga. Ez után viszont nem tiszta, hogy miért szükséges az aljzat megemelése,és ha szükséges, akkor mennyire kell megemelni?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
födém, födém szigetelés, saras födém


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:12 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum