Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Hőszigetelés (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/)
-   -   Saras födém hőszigetelése (http://epitkezes.forum.hu/hoszigeteles/231-saras-fodem-hoszigetelese.html)

razgon 2010-08-27 12:24

Saras födém hőszigetelése
 
Sziasztok!

Régi építésű kocka családi házam van. Szeretnék födémszigetelést csinálni. A födém klasszikus saras födém. Milyen megoldások használhatóak ebben az esetben?

hyper 2010-08-27 13:53

re: Saras födém hőszigetelése
 
szia razgon
nekemis ugyanilyen a házam
igaz én szerkezet bontással oldom meg de elmesélem az én esetem, tehát visszabontom a födémig a tetőt 1 új betonkosorú és a szigetelőanyagpk árát alapulvéve a betonkoszoru magasságában szigetelem, meghagyom alatta természetesen a saras tapasztott födémet és uj födém a koszorú tetejére egyre jobban billenek a fa födém irányába a könyű kivitelezhetőség miatt majd erre a tetőszerkezet :D és mivel a saras menyezet elég csúnya igyekszem maszívan betiplizni a párnafákat és erre gipszkarton itt ugye keletkezik 1 légüres tér a párnafa vastagságában ami + szigetelés
tehát összegezném új koszorú ennek vastagsága kitöltve szigetelőanyaggal ami az én esetemben gynaus hogy üvegszál vagy kőzetgyapot! majd erre fafödém pallók és a padozat kialakítása, járható felület számára
alol1 +gipszkarton menyezet ami szintén szigetelős, és a sár azpedig szerintem fantasztikusan szigetel, szinte minden nap dolgozok a háznál és bent nem mondok nagyt ha érezhetően 4-5 fokkal hűvösebb a levegő
a te esetedben a szigetelést én hasonlóképp képzlem el gipszkarton esetleg ha szöszmötölni akarsz alá lehet szigetelésnek tenni közetgyapotot vagy üvegszálat, ezek szellőznek és nem penészednél be mint hungarocel esetében!
majd a padás felől pedig mehetnének a fafödém gerendák közé szintén közetgyapot erre osb vagy amilyen olcsó megoldással tudod zárni és fixálni. kb ennyi lenne a tippem de vannak itt sokkal jobban jártas emberek, szakik mint én
üdv
hyper

Gábor 2010-08-27 18:51

re: Saras födém hőszigetelése
 
Hát azt mondom, hogy a hyper megoldása elég drága dolog. Nem ezzel a megoldással csinálnám, mivel feleslegesen bontott:D Bár ő tudja, mivel ő a szaki és ő tudja a környezetet.

Én azt ajánlom, hogy ha nem használod a padlást akkor az egész felső részt üveggyapottal old meg. Tegyél rá 20 cm-et és kész. Ha akarod használni a tetőrészt, akkor a híper megoldásához hasonlóan üveggyapot a szarufák közé, amit felteszel és rá vmit járható padló. Vagy akár eps lap és rá beton...

De ha jót akarsz, akkor azt is lehet, hogy 25 cm-el lejjebb hozod a plafont és gipszkarton mennyezeted lesz. A 25 ből 20 cm szigetelés a plafonnak. Ha kevesebbet akarsz, akkor adj hozzá pár cm-et a szigeteléshez.

De amúgy nem tudom, hogy minek szigetelni a plafont, miközben a vert sárfalak és plafonok nagyon jó hőszigetelőek. Nagyanyáméknak is az van nyáron tűző napon is elég hüvös van a házba.

istvan62 2010-08-27 22:08

re: Saras födém hőszigetelése
 
Én egyet értek a hőszigetelés szükségességével, mert lehet, hogy nyáron nem érződik különbség, de a téli fűtésszámlánál jelentkezni fog a megtakarítás.
Amit Hyper leírt az tényleg nem olcsó mulatság , de messze túlmutat egy egyszerű hőszigetelésen.
A legegyszerűbb megoldás ha szálas szigetelőanyagot (kőzetgyapot/üveggyapot) egyszerűen leteríted a padláson. A 20 cm tényleg reális vastagság, viszont a gerendák közé csak akkor tenném, ha a faszerkezet vizsgálata, kezelése (felújítása is cél. Ahhoz, hogy hozzáférj a fagerendák közti térhez, le kell hordani az agyag tapasztást (nem kellemes munka), és fel kell szedni a felső deszkázatot, ami elég erősen megmozgatja a szerkezetet, aminek az alja (ha még eredeti kialakítású) stukatur vakolat. Ez a felállás így egyben elég jelentős koszolást tud eredményezni a lakásban, és jó eséllyel egy belső festést is maga után vonhat. Ha a tetejére fekteted, akkor egyszerűen a teljes felületet be kell fedni szigetelővel, lehetőség szerint a szarufák között, a homlokzat síkjáig kifuttatva. Sokszor előfordul, hogy alá, vagy fölé fóliát terítenek, de én ebben az esetben nem tenném, mert hallottam olyat, hogy a faszerkezet befülledhet. Amennyiben a padláson tárolsz, az általában nem igényli a teljes felületet, azt szoktam javasolni, hogy a szigetelés közé, a födémgerendákra merőlegesen, el kell helyezni élére állított pallókat, és arra kell fektetni egy pár OSB panelt.
Ilyen esetekben én több okból igyekszem elkerülni a polisztirol + aljzatbeton használatát:
  • a súlya miatt ellenőrizni kell a szerkezet teherbírását
  • a polisztirol és a szálas szigetelők szigetelő képessége között nincs nagyságrendi különbség, és 15-20 cm lépésszilárd szigetelő lemez ára ...
  • egy ilyen rendszer bezárja az idős faszerkezetet, az befülledhet, károsodhat

razgon 2010-08-30 11:11

re: Saras födém hőszigetelése
 
Köszönöm a válaszaitokat!

Én arra gondoltam, hogy leterítek a padláson 10-20 cm valamilyen szálas szigetelőt (üveg vagy kőzetgyapot). Az is biztosan érne valamennyit szigetelési szempontból.

Gondolom, szálas szigetelő alatt nem fülled be a födém (?).

istvan62 2010-08-30 12:15

re: Saras födém hőszigetelése
 
Gyakorlatilag ez volt a lényeg

Free 2010-12-03 00:17

re: Saras födém hőszigetelése
 
Azonban az egész az épület belső felső falsarkaiban csak akkor fog érni valamit ha a régi és az új betonkoszorút is leszigeteled kívülről, egyébként csak csinálsz egy ujabb hőhidat a régire. :eek:

hyper 2010-12-04 20:01

re: Saras födém hőszigetelése
 
hát meglepődtem hogyn istván 1 mondatot írt :) kicsit nevettem is ( a legutóbbi hozzászólásra gondoltam)
ha a házat kivülről szigeteli, vagy szigetelt akkor szerintem nem lesz hő híd
én pl majd erre a házra dupla betonkoszorút szeretnék tenni 1 statikailag maszívabb lesz a másik a 2 betonkoszorú között lesza födém és a +szigetelés elhelyezve

istvan62 2010-12-04 21:27

re: Saras födém hőszigetelése
 
Idézet:

hyper eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 2483)
... a másik a 2 betonkoszorú között lesza födém és a +szigetelés elhelyezve

Ezt azért gondold végig, érdekes dolgok jöhetnek ki belőle.

Gábor 2010-12-06 20:52

re: Saras födém hőszigetelése
 
Ha már ehhez a fórumhoz is hozzászólunk, mindenképpen a heratekta szigetelőanyagot ajánlom. A knauf is jó anyagot szokott csinálni. Ha már van körben szigetelve a ház, valószínű nem lesz gond a sarkokban.


A pontos idő 03:06 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum