Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Társalgó > Általános beszélgetés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-07-14, 08:34   #11 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Ez az e-napló mindenkinek jó aki nem akar a zavarosban halászni. Sok vállalkozó, és megrendelő szeret a zavarosban közlekedni. Nekik ez nem lesz előnyős. Hogy baj ez? Szerintem nem! Én mindenképpen üdvözlöm a megoldást.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 09:09   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

A cél, hogy tisztuljon az építőipar, nekem is szimpatikus, a gyakorlati megvalósulástól viszont tartok. Csak a gyakorlat mutatja majd meg, hogy milyen sávszélességet, és szervert tesznek a rendszer alá, illetve milyen felszereltséget követelnek a felhasználóktól. Tavasszal az egyik önkormányzati ügyfél szenvedéseit láttam, amikor a csak online elkészíthető bevallásukat próbálta elkészíteni. A határidő előtti héten gyakorlatilag folyamatosan, teljes munkaidőben próbálkozott. Egy héten keresztül amikor eljutott a bevallás feléig, a rendszer kidobta, és kezdhette elölről, nulláról. Ezzel telt a teljes hete. Határidő után egy héttel simán elkészítette a bevallást. Érdekes lenne napi szinten egy ilyen küzdelem a kivitelezésen.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 09:37   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Ezt a cikket én is olvastam. A számítástechnika ma már alap követelmény. majd jönn a szájhuzás,hogy adminisztrátort kell alkalmazniuk. De a fejlödés nem áll meg. Kiforja magát a kezdetek nehezek. Én azt vetem észre ockodnak sokan az újtól. De ha van segítség akkor biztos,hogy beindul a gépezet. Hát majd szerintem laptop meg mobil stik. Ja és hogy ne tudják megváltoztatni CD re kell majd kirni. és lezéárni lepecsételni.,
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 10:11   #14 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Ha Cd-re kell írni, az még bőven hamisítható, ha ezt komolyan gondolják, akkor online rendszer, központi szerveren tárolva.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 17:38   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Ami hol müködik hol nem. Most ha belegondolsz az Elmünél mikor jártam szintén lefagyot a rendszer orákra. De az elgondolás nem rossz csak remélhetöleg müködöképes lesz.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 19:46   #16 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha Cd-re kell írni, az még bőven hamisítható, ha ezt komolyan gondolják, akkor online rendszer, központi szerveren tárolva.
A CD az olyan mint a szellős átlátható napló.:-)
Szerintem nem olyan nagy durranás egy ilyen infrastruktúrát létrehozni, ráadásul a hanyatló építési kedv a túlterheléstől is megóvja hivatali szervereket.
Nekem a bejegyzési jogosultságok kiosztása érdekelne. Ki az aki bejegyezhet a naplóba, és honnan kapja a jogosultságot? A tulajtól? Ez kicsit necces, mert ha valaki olyat ír be ami nem tetszik neki azt ki lehet tiltani. Az önkori építési osztályán fogják osztani a jogokat?
Aki beírhat, annak van ott elvégzett munkája, tehát a NAV-nak is jó terep a böngészésre.:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 20:26   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Sok hasonló érdekes részletet kell tisztázni egy ilyen rendszer bevezetése előtt, és tartok tőle, hogy ezt is elnagyolják a rendelet alkotók.
A jogokat feltételezhetően a vállalkozó osztja, mivel az ő kötelezettsége a napló vezetése Az építési hatóság, meg a NAV vélhetően alanyi jogon belenézhet majd mindbe
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-14, 21:02   #18 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: építési napló vezetés

Sajnos egyetértek veled, pedig nagyon szívesen vitába szállnék, hogy mily szép és mily jó ez a kitaláció.
De nem tehetem:-(
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:30 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum