Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőipari szolgáltatások és szakemberek > Víz-, gáz-, fűtésszerelő

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-10-24, 21:00   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-24
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Pannus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás csapadékvíz elvezetése belső térben

Lapos tetős födém záró szintjén lakom. A tető csapadék víz elvezetése a lakásomon keresztül kerül elvezetésre. Jelenleg 110-es PVC csövön keresztül folyik be a gyűjtőcsatornába. Ahogy beköszöntött a hideg nem csak zajos a vízelvezetés, hanem a pára is lecsapódik, folyamatosan csepeg. Segítségeteket kérném, hogy milyen szabvány vonatkozik jelen esetben? Mit javasoltok, a társasháznak hogyan kellene megcsináltatni a vízelvezetést? Több lakást is érint a probléma.
Pannus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-10-24, 21:55   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: csapadékvíz elvezetése belső térben

Sajnos bontás nélküli megoldást nem tudok. Ha a lefolyóhoz hozzáfértek, akkor egy megfelelően kialakított kőzetgyapot burkolat a hőszigetelést, és a hangszigetelést is biztosítja.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-29, 11:56   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: csapadékvíz elvezetése belső térben

Ez egy érdekes kérdés.
Ha megnézed a nagy bútor áruház esővíz elvezető rendszerét, (Budaörsön és az Örsön) akkor érdekes dolgot tapasztalhat az ember. Az egyikben le van szigetelve a vezeték a másikban nincs. Miért? Ha az egyikben a szigeteletlen vezetéken nem csapódik le a víz akkor a másikon miért védik tőle, és fordítva. Abban biztosak lehetünk, hogy nincs lecsapódás a csővezetéken, mert akkor már rég tettek volna valamit, mert nem hiszem, hogy tétlenül néznék a kanapéra, fotelre, csöpögő vizet.
Egy éve csináltam én is ilyen esővíz elvezetést. Egy alkalommal volt csak lecsapódás a vezetéken, amikor a helyiségben kb 100% volt a páratartalom, úgy nézett ki mint a gőzfürdő és kint esett az eső, ónos eső.
Szerintem az, hogy azok a rendszerek amiket itt megemlítettem mind leszívó rendszerűek az indifferens.

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2015-11-29 11:58 Oka: J
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-29, 12:06   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: csapadékvíz elvezetése belső térben

Nem lehet, hogy esetleg elektromosan megfűtötték? Az igazi élvezetek a tél végi olvadáskor jelentkezhetnek. Láttam már néhány belső vízelvezetésű panelházat, ahol a tető alatti lakásban megjelent a penész a levezetés körül.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-04, 19:47   #5 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: csapadékvíz elvezetése belső térben

A csővezeték szabadon megy semmilyen jele nincs a csőfűtésnek. Amit én csináltam az sem csöpög már több mint egy éve. Egy helyen lehetne csöpögés páralecsapódás miatt, de azt nyakon spricceltem pur habbal.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum