Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Tetőszerkezet
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-07, 15:08   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-07
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sofototo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Tetőtérbeépítés

Sziasztok!

Az alábbi gondokkal küzdök:
nemrég vásároltunk egy használt házat. A ház kis alapterülete miatt tetőtérbe gondolkodunk illetve bármilyen más megodlásba ami megnöveli az alapterületet.

Az alábbi problémákba bukkantunk? a ház úgy épült h 5,5x8m-es + terasz. melynek a tetőszerkezetét csak a ház külső falai tartják.
Azonban a tervrajzból az eddig megkérdezett 'mérnök, statikus' nem mondta, ki egyértelműen, hogy a köztes belső (válaszfalnak tűnő )- válaszfal nem csak válaszfal, hanem a tetőtgerendáig felnyúló "köztes' tetőgerenda alátámasztás is.
Ez abból érhető tetten, ho gy az egyik ilyen köztes válaszfal 2m-es szakaszát a tetőgerendáig visszabontották... azonban ez azt eredményezte, hogy azon a sarkon amihez ez közel van. a téglákat elkezdte kitolni a tetőszerkezet, mivel koszorú nem készült a korábban említett 'köztes' tartofalak miatt.

Mit javasoltok? tetőtérbeépítés ügybe. Nagy pénzeket nem szeretnék rááldozni az átalakításra, mert ismerem magamat, hogy 5-10 év múlva úgy is továbbállok.
Erre az időre meg milyen költséghatékony tető átalakítás/erősítés/ galériázási tippetek van?
azt szívesen venném.
Sofototo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-07, 15:17   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Ezt valahogy nem egészen tudom összerakni, jó lenne valami kis skicc.
Az elbontott fal a padlás szinten volt? Mert ha a földszinten, akkor az elbontása nem eredményezhette a tető oldalnyomásának növekedését.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-08, 00:39   #3 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

A kérdezőnek írom, hogy van tetőszerkezet és van födémszerkezet.A fafödém, ami a feje felett van, lehet méteres kiosztású.
A födémet felül döngölt agyag vagy tégla burkolja.A gerendák a főfalakra fekszenek fel, mellékfalra , vagy válaszfalra nem fekhet fel gerenda.
A gerenda két főfalra felfekvő végét szokták feltárni faanyagvédelmi és statikai vizsgálati céllal.

Van, hogy a tetőszerkezet kötőgerendája egyben a födémgerenda is.
A terasz feletti födémet nem tartom valószínűnek, hogy meg lehet terhelni, gondolom a saját súlyán kívül nem igen bírhat el mást.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-08, 07:31   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Én most csak üzleti szempontból szólok hozzá:

Lehet, hogy 5-10 év múlva tovább állsz, de vajon egy ideiglenesnek tűnő fafödémmel tudsz majd olyan árat kérni, amivel ezt a beruházást fedezni tudod? Jó kérdés... Szerintem kialakítástól függ, ha már csak fa munka kéne, akkor galériássá javasolom, mivel jobban néz szerintem ki, eladhatóbb az épület!

Ha betonfödém, akkor pedig told le az egészet és alakíts ki fent 1-2 félszobát, meg egy fürdőt!

Ez a válaszfalas terhelés am nem új dolog! Itt vidéken kicsi parasztháznál a gerendák egy 10 cm-es falra feküdtek fel! Nem tudom, hogy engedélyezték-e valaha, de az ott volt...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-08, 08:32   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Itt kell beszúrnom egy megjegyzést. Különböztessük meg a teherhordó falat attól a helyzettől, amikor egy megereszkedett , vagy vetemedett fafödém egy válaszfalat terhel. A második esetben a nem sok esély van rá, hogy a födém alkalmas legyen egy tetőtér beépítés terhének hordására, mivel az üres padlás terhelése alatt is olyan alakváltozást szenvedett, ami nem megengedhető.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 15:02   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-07
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sofototo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én most csak üzleti szempontból szólok hozzá:

Lehet, hogy 5-10 év múlva tovább állsz, de vajon egy ideiglenesnek tűnő fafödémmel tudsz majd olyan árat kérni, amivel ezt a beruházást fedezni tudod? Jó kérdés... Szerintem kialakítástól függ, ha már csak fa munka kéne, akkor galériássá javasolom, mivel jobban néz szerintem ki, eladhatóbb az épület!

Ha betonfödém, akkor pedig told le az egészet és alakíts ki fent 1-2 félszobát, meg egy fürdőt!

Ez a válaszfalas terhelés am nem új dolog! Itt vidéken kicsi parasztháznál a gerendák egy 10 cm-es falra feküdtek fel! Nem tudom, hogy engedélyezték-e valaha, de az ott volt...
Szia Gábor!

Írtad, h a válaszfalas tetőgerenda alátámasztás nem új dolog 'vidéken' csinálták... Ahogy írtad, hogy 10cm-es tetőgerenda : na pont az van ezen a házon is.
szerinted mivel lehet kiváltani? Mármint a válaszfalat, anélkül, h cserélném a tetőgerendát.
Én arra gondoltam, hogy egy áthidaló gerendával ki tudnám választani ezt a válaszfalat.
vagy meg kéne erősíteni a gerendákat?
Sofototo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-10, 16:22   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Általában a teherviselő falakat ki tudod váltani áthidalóval, de annál ismét jelentkezik a kérdés, hogy mire támasztod. Gondolj bele, hogy ha van egy három méter hosszú falad, amire födém támaszkodik, és nyitsz benne egy két méter széles nyílást áthidalóval, akkor a födém három méter széles sávjának a terhelését a maradék kétszer 50 centi fal fogja hordani. Ha ez ráadásul válaszfal, ami amúgy sem teherhordásra lett kitalálva, akkor oda pilléreket kell állítani az áthidaló megtámasztására.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-13, 21:19   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Istvánnal vagyok! Ott tényleg az a kicsi felület fogja a terhelést elviselni! Igazából pilléreket, vagy vmi falazást ajánlok! Mindegy, csak erősebben!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 08:42   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-07
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sofototo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Én is gondolkoztam közbe és az alábbi megoldásra jutottam:
A födém tartógerendára és a két oldalsó tartófalra helyezném át a súlyt. (Azért olyan óriási súly nem lehet, mert pici a tető is. szerintem ez elég.)
A födémhez gerendáit is cserélem, mivel az kuka gyanús-> 15x15-ös a tippem.
(Egy oldalon a tető mérete 5,5x6M körüli lehet.)

Mit gondoltok?

http://5mp.eu/fajlok/balatonmariafur...ww.5mp.eu_.jpg
Sofototo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 08:43   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-07
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Sofototo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tetőtérbeépítés

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Általában a teherviselő falakat ki tudod váltani áthidalóval, de annál ismét jelentkezik a kérdés, hogy mire támasztod. Gondolj bele, hogy ha van egy három méter hosszú falad, amire födém támaszkodik, és nyitsz benne egy két méter széles nyílást áthidalóval, akkor a födém három méter széles sávjának a terhelését a maradék kétszer 50 centi fal fogja hordani. Ha ez ráadásul válaszfal, ami amúgy sem teherhordásra lett kitalálva, akkor oda pilléreket kell állítani az áthidaló megtámasztására.
Én is gondolkoztam közbe és az alábbi megoldásra jutottam:
A födém tartógerendára és a két oldalsó tartófalra helyezném át a súlyt. (Azért olyan óriási súly nem lehet, mert pici a tető is. szerintem ez elég.)
A födémhez gerendáit is cserélem, mivel az kuka gyanús-> 15x15-ös a tippem.
(Egy oldalon a tető mérete 5,5x6M körüli lehet.)

Mit gondoltok?

http://5mp.eu/fajlok/balatonmariafur...ww.5mp.eu_.jpg
Sofototo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:19 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum