Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Szabályok és törvények
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-12, 19:37   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Mosoly Társasház létrehozása közös képvíselő!

Engem az érdekelne mi ennek a mikéntje hogyantja. Mert nálunk földszintes társasház van. és jó lenne öszefogni a népeket. Mi ennek a hivatalos formálya? Ti hogy csinálnátok! Tudom lesznek itt jó páran kik pontos kielégítő választ adnak számomra de érdeklne azok véleménye is akik laikusok. Egyszoval mindnekié!
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-12, 20:17   #2 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Kell egy Alapító okirat, ebben az áll, hogy a házban mi közös, padlástér, udvar, főfalak, víz, gáz, födém, stb.
Kik lakják a házat és milyen tulajdoni hányadban.gyakorlatilag akkor lesz jelentősége, ha csőtörés van az udvaron, a házat tatarozni kell, nagyobb beruházás van.Ki mennyit fizet?Mit kell megszavazni, mikor kell közgyűlés, stb.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-12, 20:21   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Első körben egy társasházi jogban jártas ügyvéd, és kell készíteni egy társasházi alapító okiratot. Azt kell bejegyeztetni a földhivatalnál. Többet én sem tudok
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-13, 08:12   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

István62 valami pair akadt a kezembe megnézem átolvasom és tájékoztatlak a tartalmáról.
Zsuzsa: Ezt is lenyomoztam de érdekes lesz a dolog. Megkérdezek egy ügyvédet és meglátjuk.

Csak tudjátok a tavalyi akcioból se lett semmi. Mert sok lakó albérlök és csesztek a dolgokra. Remélem idén sikerül.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-13, 19:00   #5 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Krisztián én Társasházban élek.A két kéményemhez, amit meg kellett újra építeni egy buznyákot nem adott a többi lakó, a konyhám feletti palát a saját pénzemen cseréltem ki.
Az udvari csőrepedésre 300 000Ft-ot kifizethetetm, és másfél év után kaptam meg az utolsó részletet a közjegyző közbenjárásával.Magyarul, ha kell valami csak magadra számíthatsz.Gondolom ez nem lep meg.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-13, 19:18   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Hát azért rendes zsomszédok. De láttom téged se ejtetek a fejedre. Sajnos nem lep meg. Nálunk a kaput,kapubejárot kéne rendbe hozni. Nyirtam nekik füvet ugatéroztak. Kirtotam a bokraimat albérlök szája járt miért nincs eltakarítva. Tulajdonosoknak mit ugatnak az albérlök? Másik szomszédom egy aranyos hölgyemény és ő rakta oda a gazát ahová én és nem szoltak semmit teljes kuss és hulaszag volt. A vízcsövet át kell frontolni,hogy ne legyen közös. A vilany szintén zenész. Ugyhogy most irtad én se hagyom magam. Örült vagyok. Ezt még gondolom nem tudtad rólam. Bepörgök üvöltök én olyanokat,hogy a ház öszeszalad. Vagy az lesz veszekszek velük napestig és valahogy kibulizom,hogy rendbe jöjenek a dolgok. Vagy hagyom az egészet a francba és a saját portámat rendbe rakom. Esküszöm az udvar közepén letzolom nekik a gatyámat és megmutatom amit kell ha nekik kell valami. Vagy fölszolítom öket és megyek a jegyzöhöz. Vagy kiosztok néhány pofont. Mert minden szomszéd azt lessi én mit csinálok. Egy kedves van és slusz. És ketten vannak akik fizetnének is. Bocsás meg ha durva voltam de kijött belölem. De gondolom az építöiparban hozzá szoktál.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-13, 20:44   #7 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Szerintem ne akarj belőlük jószomszédot faragni, rámegy az életed.A magad lakását kell rendbehozni, aztán eladni és tovább lépni.Most ugy is mindenki sír, hogy nincs pénze, stb.A társasházzá nyilvánításhoz meg ne fűzz reményt, mert lesznek, akik nem akarnak fizetni, aztán lehet menni a közjegyzőhöz, de addig is fizetni kell a közösképviselőnek.Ennyi analfabéta között még azt is csinálhatod.Húzz el mielőbb.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-14, 08:30   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Nézd én szeretném egy kicsit rendbe rakni itt a dolgokat. El költözni nem tudok mert nem olyan egyszerü. Létezik végrehajtó is. Ha nem birnak magukal jönn a foglalás. Mert te tudod a legjoban létezik olyan,hogy társasházi törvény. Aki félévnél több közösköltségel tartozik annak elárverezik lakását. Nézd ha genyozást akarnak megkapják. De köszönöm,hogy igy segítetek.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-14, 20:32   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Hány tulajdonos van?
Hogyan épült a ház, nem társasházként?
Gondolom van közös udvar....

Elég kaotikus amit írsz, egy társasház nem igy működik. Az a baj, ha eddig nem volt az, nagyon nehéz átállítani az ott lakókat a közös költségre. Van közös rezsi? (villanya, víz a kertben, stb...)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-15, 09:50   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Társasház létrehozása közös képvíselő!

Nézd! Igazándiból a tulajdonosoknak van külön áram víz és gázméröjük. A gond az albérlöknél kezdödik. A vizet a mi gerincvezetékünkről kapják. Melékmérövel. Ez is idegesít. A vilany úgy müködik van nekik saját fő méröjük és melékmérök beszerelve két lakásra. Három fázis van. Egy fázis a mi pincénké. Öszeviszaság. A villanyszerelést most szervezem. Mert az Elmü is képbe került. Nyolc ezer forint a plombálás. Nekem meg nincs Elmüs jogosultságom. Feltárom az áramkört de mindig belebotlok a vilanyorákba. Idegesít. A vizet ha elöbb utobb eljutok anyagilag oda hozatok be új fövezetéket. És levágom az albérlöket. Három tulajdonos van. És négy albérlet. A rezsi gondok a viznél vannak a fömérő miatt. Fizetnek de idegesítő azért. meg a pice vilanya. Alapító okirat van de szó is volt róla,hogy közösköltséget szedünk de az albérlök elkezdtek ugatni igy eluszot a dolog. Abba beleugatnak én mit csinálok és hogy. Elegem van. Amig dolgoztam a bkv nál volt nekünk több tonnás felsös kocsink szirénaval ahogy kell. Arra gondoltam már a végén hajnalba elhivom öket és csta zajt csinálunk. Akkora az udvar,hogy az összes kocsinak ki kell álnia,hogy a sörling elférjen és meg tudjon fordulni. Az se érdekelne ha rendört hivnának. De lehet jobb megoldás a jegyző vagy végrehajtó.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
közös képviselő, társasház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:29 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum