Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Szabályok és törvények
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-09-19, 23:08   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-12
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
rosselet Van már jó hozzászólása
Kérdés Megfelelősegi Nyilatkozat?

Az épp summakolt s mutyizott felujjitassal kapcsan felmerultsok sok kerdes. Peldaul Egyaltalan Megfelelosegi nyilatkozatnak szamithat-e egy olyan dokumentum amely pusztan a kovetkezo sablonnak tuno szovegbol all?

---------
Termék megnevezes: XXXX

Az építési termékek megfelelőség igazolásáról az Európai Közösségek Tanácsának 89/106/EGK Irányelve, és az azt módosító 93/68/EGK Irányelv, úgynevezett Építési Termék Direktíva (ÉTD) rendelkezik.
Az ÉTD előírásainak − Magyarországon történő − alkalmazásáról a többször módosított 1997. évi LXXVIII. törvény (Építési Törvény) 1 41. §-a∗, valamint az építési termékek műszaki követelményeinek, megfelelőség igazolásának, forgalomba hozatalának és felhasználásának részletes szabályairól szóló 3/2003. (I. 25.) BM-GKM-KvVM együttes rendelet (R) 2 intézkedik.

A termék megfelel az azokrá vonatkotó szabványoknak:
- MSZ EN ISO/IEC 17050-1:2004
- MSZ EN ISO/IEC 17050-2:2004
------------

ahogy nezem ezt egy segedlet elso 2 paragrafusbol masoltak ki , es nonszensz az egesz mivel a ket hivatkozott szabvany azok azok a szabvanyok amely azt irjak elo hogy hogy kell kesziteni egy megfelelosegi nyilatkozat es mit kell hogy tartalmazzon - MSZ konkretan azt irja hogy:

29. MSZ EN ISO/IEC 17050-1:2004
Megfelelőségértékelés. A szállító megfelelőségi nyilatkozata. 1. rész: Általános követelmények (ISO/IEC 17050-1:2004)

30. MSZ EN ISO/IEC 17050-2:2004
Megfelelőségértékelés. A szállító megfelelőségi nyilatkozata. 2. rész: Támogató dokumentáció (ISO/IEC 17050-2:2004)

Igy tulajdonkeppen... ahelyett hogy kovettek volna a segedletet illetve a szabvanyoknak... kimasoltak a kitoltesi segedlet elejet... Ha jol ertem.. a benyujtott doksi magyarul azt mondja hogy a "termek megfelel azoknak a szabvanyoknak amely azt irja elol hogy mi legyen benne a megfelelosegi nyilatkozatban"... Vagy vmit nagyon nem jol ertelmeztem??? Es a "mi" muszaki ellenorunk ezt elfogadta??? Ki itt a hulye?
Udv
Ati

u.i. : a kitoltesi segedlet vegen pl ez szerepel ami meg jobban megerositi szamomra azt hogy valoban ez nem jo...

"A Szállítói Megfelelőségi Nyilatkozat elkészítéséhez felhasználható útmutatók
MSZ EN 45014:2000 Gyártók megfelelőségi nyilatkozatának általános kritériumai
Visszavonás napja: 2004.12.01. Magyar nyelvű!
MSZ EN ISO/IEC 17050-1:2004 Megfelelőségértékelés. A szállító megfelelőségi nyilatkozata.
1. rész: Általános követelmények Angol nyelvű!
Meghirdetés napja: 2004.12.01.
MSZ EN ISO2IEC 17050-1:2004 Megfelelőségértékelés. A szállító megfelelőségi nyilatkozata.
2. rész: Támogató dokumentáció Angol nyelvű!
Meghirdetés napja: 2004.12.01."
rosselet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-20, 12:41   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Megfelelősegi Nyilatkozat?

Ez jó kérdés, én sajnos nem vagyok otthon ebben, de az én munkám során un. TERMÉK BIZTONSÁGI ADATLAP -al dolgoztunk és azt bizony nagyon komolyan kellett venni.

Amúgy mi a TERMÉK?
Esetleg könnyebben utánajárnánk közösen.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-20, 16:26   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Megfelelősegi Nyilatkozat?

Nem csak termékről, anyagról is kell!
Talán előrébb jutunk, ha közzéteszek két linket:
Az ÉMI oldalán lehet keresni / megnézni ÉME igazolásokat: http://www.emi.hu/portal/dpwcm_emi.n...pen&mid=2P94UL
Így néz ki egy korrekt megfelelőségi nyilatkozat a Porothermről: http://www.wienerberger.hu/szakember...ilatkozat.html
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-21, 19:36   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-12
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
rosselet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Megfelelősegi Nyilatkozat?

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez jó kérdés, én sajnos nem vagyok otthon ebben, de az én munkám során un. TERMÉK BIZTONSÁGI ADATLAP -al dolgoztunk és azt bizony nagyon komolyan kellett venni.

Amúgy mi a TERMÉK?
Esetleg könnyebben utánajárnánk közösen.

konkretan Tetojardaracs... amit a kedves kivitelezo sajat felhatalamazasbol a szerzodeben specifikalt "tetofix varia 200" minosegi tetojarda helyett szerzett be es felszerelte - azonos aron...

A Rezgo kft gyartmanya... de mar 2x irtam nekik, semmi valasz.. Majd hivom is.
A leirt szovegen kivul annyi van rajta hogy a cegneve+adoszama es a tetejen a "termek megnevezese: Tetojaroracs"... annyi. Ja meg hogy 2009.05.28.-ai datummal van ez ellatva... annyi.

Udv
rosselet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
megfelelőségi nyilatkozat


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:03 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum