Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-11-12, 16:21   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-11-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
robin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

hali én is a konténer házon gondolkozom csaknem tudom hogy hol találhatok ólcsón konténert anyiban érdeklöd nék még külsö szigetelést hogy célszerüb megoldani
robin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-12, 20:35   #22 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Konténerház

Ha már ilyen mobil házban gondolkodsz akkor miért nem szendvics panelből építed? Annó amikor még hűtéstechnikával foglalkoztam építettünk panelekből egy házat. Volt benne egy üzlet, mélyhűtött áruknak, raktár, és egy kis iroda. Vizesblokk is tartozott a kis épülethez ami cca 150 m2 volt.
Hétfőn kezdtük az építést és pénteken már meg is nyitott a bolt jöttek mentek a vásárlók. Mi a házat felépítettük 2 nap alatt. Aztán jöttek az asztalosok és dekopírral kivágták az ajtó és ablak nyílásokat, a műanyag ablakok és ajtóknak. Tető lapos volt és mivel ki lett szilóza így nem is ázott be. Hőszigetelésre nem lehet panasz 20 cm poliuretán. Az építéshez semmi egyéb nem kell csak egy betonplacc. Ja és mivel csavaros kötésű szétszedhető és már viheted is tovább, daru és nagy szállító kocsik nélkül. Annyi szerszám kell hozzá ami egy reklám szatyorban elfér. Egy jól felszerelt háztartásban minden van ami egy ilyen ház építéséhez szükségeltetik. Cserébe olyan tereket alakítasz ki amilyeneket akarsz, nincs benne oszlop.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-13, 14:26   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-11-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
robin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

hát nem tudom mejikböll jönékki ólcsoban mert én 5 konténerböl szeretnék épiteni csak nem merek belevágni nem sok hozáértésem van ezért gondoltam hogy rákérdek elöreis köszönöm
robin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-13, 21:37   #24 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Konténerház

Megjegyzem a konténer sokkal drágább. Mire abból ház lesz az sok pénz és idő, ráadásul nem mozgatható. Fiam sokáig a diplomamunkájához konténerházban gondolkodott, és rendesen körbejárta a témát, aztán feladta, mert nagyon macerásnak tűnt és nehezen megvalósíthatónak
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-01-01, 18:35   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-01-01
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Barnes Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Sziasztok!

Jutott valaki már valamire a konténer házzal kapcsolatosan?

Én idén venném meg a telket "alá", aztán szépen lassan elkezdeném átalakítani őket.

5 éve vettem már egy 40 lábasat, azt alakítottuk át öltözőnek, azóta is jól szuperál.

Az építési hatóságoktól tartok viszont, olyan helyen kell telket vennem ahol engedélyezik a lerakását, mert egyébként 180 naponta át kell helyezni Mondjuk ha rakok alá egy pár I gerendát, meg görgők, egy jó csörlő, aztán 10 cm-t arrébb húzom fél évente.

Ha valaki jutott valamire kérlek osszátok meg az elérhetőségét.

Köszi.
Barnes nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-01-22, 17:42   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-11-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
robin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

sziasztok szerintem senki sem jutót semmire.
robin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-07-15, 12:58   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-07-15
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
HunoR Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Sziasztok.

A konténerház ötlete nem újkeletű. Nagyon sok előnye van és műszaki szempontból valahol a könnyűszerkezetes épületek és a normál ház között mozog. Úgy is mondhatnám, hogy a classzikus rönkházak modern acélból készült változata. Maga a konténer nem más, mint egy szállítóeszköz. Emiatt szakmailag (építész vagyok) azt mondanám, hogy lakó funkcióra teljesen alkalmatlan. De külföldön sok jó ellenpélda is született, sőt vannak cégek, akik üzemi előregyártás mellett építik is ezeket.

A lényeg a szerkezet, a keret. Ebből is sokféle van.
A szokásos 20 lábas konténerek belmagasság nagyon alacsony, satynya érzés, sokat kell összerakni egy értelmes m2-hez (12 m2/db). A magasított változat máris kuriózum, drága.
A 40 lábas raktárkonténer méreteit (pl. magasság) és árát tekintve életképes, de hosszú és nem mindenhova fér be a nyerges kamion. Ha ennek a tárcsamerevséghez szükséges fallemezeit megbontod, máris statikusra, kiváltásokra és további merevítésekre lesz szükséged.

A normál irodakonténereknél alkalmazott héjalás huzamosabb ideig való tartózkodás céljához kevés. Abban télen megfagysz, nyáron megsülsz, vagy olyan rezsid lesz, amiért érdemtelenné válik a projekt. Emiatt többlet hőszigetelésre mindenképpen szükség van.

A fentiek miatt javasolok egy összeépítet keret-csoportot. Ezek tetszőleges sorolását, illesztését. Majd az egészet a már említett szendvicspanelel burkolni, belül karton előtétfallal zárni az elektromos és gépész alapszerelést követően.

Engedély minden esetben kell! Aki mást mond, az olvassa el az OTÉK-ot. De az engedély megkérése a feladatok nagyon kis hányada. Hőtechnika, páratechnika, csapadék és üzemi víz elleni szigetelés, hűtés, fűtés, víz és szennyvíz kialakítás.... és végül valamiféle esztétikus megjelenés, hogy ne undorodva, szükségből élj benne!

Az egész folyamat magyarországon kezeletlen. A megoldás egyszerű, és mégis vakvágánynak tűnik eddig. Típusterv készítése, minősítés megszerzése! Ezek az első lépések. (1-2 év, pár milla és kész is) Ha ez megvan, akkor jöhetnek az egyedi igényekhez való alakítások, az engedélyeztetés, közművesítés, fogadószerkezet elkészítése.

Innen a telepítés tényleg napok kérdése, és már költözhető is. Én rajta vagyok az első lépések megtételének fázisán... valahol a kezdésnél , .... ha valakit érdekel, keressen nyugodtan: e-mail: hunornagy@gmail.com
HunoR nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-01, 03:12   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-09-01
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
BogiAuroville Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Sziasztok!
Engem is érdekelne nagyon ez a konténer illetve mobilház. Én Indiában szeretnék egy ilyet létrehozni, s nekem is szimpatikus megoldás hogy kicsiben kezdek, s később teszek mellé. Sajnos Indiában az árak olyan kesze-kuszák, indiaiak. azaz nicsenek árak majd találkozzunk és megbeszéljük. A kinaiaktól lehet árat tudni, de szivesebben vennék helyi gyártótól terméket. Október és december közt lenne majd a vásárlás és kivitelezés a terveink szerint, és örömmel veszem ha van aki támogat tanáccsal. Mielőtt kiutazunk szeretnék hazai példákat is megismerni, mert jó úgy vásárolni ott, hogy az ember már kb tudja mit szeretne, persze az biztos nem lesz, de legalább valami hasonló. Szóval sok sok kérdésem van, és remélem ezen a fórumon találok majd érdeklődő támogatókat akik ötletekkel, tanácsokkal látnak majd el.
Mi egyébként előszőr valószinű csak egy vizesblokk és áram nélküli épitményben gondolkozunk, mert egy olyan helyen lenne felállitva, ahol vannak közösségi használató wc, fürdőszoba, konyha, a házban meg napelemes lámpákkal világitanánk majd. viszont fontos hogy az éghajlati kihivásoknak ellenálljon, és pl a termeszek se bántsák.
Valószinű hogy Indiában kell majd erre konkrét mintákat vadászni, de az tényleg nagyon nehézkes, emiatt szeretnék itthon amit csak lehet infót begyűjteni az elkövetkező hónapban. Ha lehet be is mennék majd ilyen épitménybe, hogy megtapasztaljam milye is benne lenni. 2 gyerkőccel tervezünk majd lakni benne, és nagyobbik fiam már leadta a rendeléseit a sajátkuckójára.
Abban bizom hogy tőletek majd kapunk jó tippeket.
Ja és nekünk biztos hogy olyan épitmény kell amit 1-2 éven belűl át kellene helyezni, de az is lehet hogy évente 2szer át kellene helyezni kb 1 kmnyire és vissza.

Utoljára módosítva: BogiAuroville által : 2014-09-01 03:17 Oka: kiegészités
BogiAuroville nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-11, 12:35   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-09-11
Hely: Pest megye
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Alexia Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Lakhatósági engedély szükséges a lakókonténerhez eleinte,amennyiben előregyártott lakó konténerről van szó. Elhelyezés után fél évig ideiglenesnek minősül,ezért nem engedély köteles. Fél után már nem minősül ideiglenesnek,ezért ugyan az az elhelyezési,megtervezési és engedélyeztetési eljárás szükséges hozzá mint egy rendes házhoz,csak költséghatékonyabb. A konténerház más,az előre gyártott elemekből tevődik össze,ahhoz építési engedély is szükséges.
Ha szeretnének árajánlatot kérni lakókonténer illetve konténerház telepítéshez, kérem, jelentkezzenek az alexa@tektum.hu email címen.
Alexia nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-02-28, 18:12   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-02-28
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
szabonoemike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valaki jutott-e valamire. Ha igen, hogyan zajlott az engedélyeztetés. Kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra. Lassan aktuálissá válik az "építkezés", de valami alternatív módszert szeretnék, konténerház, mobilház, szendvicspanelből készült ház vagy dominóház. Bármilyen ötletet, tapasztalatot szívesen vennék!
szabonoemike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gyorsház, konténerház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:23 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum