Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-15, 15:15   #11 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Konténerház

Szerintem is engedélyköteles a dolog! 50-60 nm-t akarok max, nem kell nagyobb, mivel alig lennék benne... Konyha, fürdő, nappali és egy szoba. Tároló az úgyis már megvan a jelenlegi tanyámon. Nem nagyon van még rá pénzem, sajnos sok a kintlévőség, de szerintem megkapom a fejlesztésekre júliusig a támogatást...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-16, 10:38   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Konténerház

Véleményem szerint is mindenképp egyeztetni kéne a helyi építési hatósággal, mert tapasztalat, hogy ahány hatóság, annyi féle vélemény.
Azt hiszem nemrég a tévé is foglalkozott ezzel a témával. Ott elbontásra itélta első körben az építési hatóság. Pedig azon az épületen szerintem jobban látszódott a mobilitás, mint az általad feltett képeken.
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 16:57   #13 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Konténerház

Sztem ez a konténer dolog elég életképes lehet, és sztem pont ezért ellenzik annyira a hivatalok

Én mivel igen sokat költözök, és "körbe laktam" már pár megyét, én is tervezgetek egy hasonló projektet, csak hát nincs rá keret

nekem a terveim úgy néznének ki, hogy fogok 5 konténert / még tavaly , amikor komolyabban foglalkoztam ezzel a kérdéssel találtam a neten, egy gyártót,amelyik 3x9m -est ad 350+áfáért,ami szigetelt és kétrétegű üveggel ellátott nyílászárókkal volt szerelve/, fogom tetszés szerint egymásra és mellé leteszem,/kombinálható/, majd egybe dryvit, könnyűszerkezetes tető, egybe gipszkarton , falak és kész egy 135m2 házikó, ami kivül-belül olyan mint egy "igazi"., aztán ha mehetnékem támad , elszállíthatom

most ha számolom, hogy 5x350+ÁFA=2.187.500HUF, bele karton , burkolat, falak/szintén karton/, dryvit, tető-sztem töredéke egy hasonlóan szigetelt háznak, főleg ha a csapattal megcsináljuk házilag
és nem elhanyagolható, hogy elvileg mobil,nem hullik a vakolat, és ha nagyon kell , akkor izlés szerint bővíthető

és , ami még nagyon fontos, hogy ha nincs pénzem , akkor tagonként veszem meg , de van hol laknom, nem kell kapkodnom, gyárilag annyira azért szigetelt , hogy egy garzon lakásként tudom használni

az engedélyeztetés, az más tétel, de sztem nem lehet több , mint egy normál háznál

ennyi lenne a tervem , a másik az passzív lenne , de ha beledöglök sem lesz annyi pénzem, nős vok
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 08:47   #14 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Konténerház

Hehe, ha már nős az ember, kicsit húzósabb az élet Mindegy... Nekem tetszik ez a konténerházas megoldás, de inkább a tanyánkra tennék ki ilyet! Évente pár hónapot töltünk kint, nem kell hozzá nagy luxus, szinte csak az alapvető dolgok! Év közben pedig csak a pásztor élne benne!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-17, 12:16   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-17
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
bandaxin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Uraim! Már régen rágódom én is a konténerház gondolatán, viszont nem tudom hogy szakszerű korrózióvédelem esetén "elásható"-e. Nem kis mértékben segítene a klimatizációs gondokon, ugyanakkor a "szinteltolásos" ( három szintben támfalakkal szintenként vízszintbe hozott) telkemen "benapozásos" oldal is kialakítást nyerhetne. Nagyon vad az ötlet, vagy megvalósítható? Mondjuk három nagyméretű konténer egyterűvé csavarozva kibír tetőnyomásként kb 50 cm földborítást? Az engedély tekintetében meg talán kihúzhatóra kellene készíteni,mint egy fiókot. És ha gond van, csak kihúzni, és felemelni daruval. - Már ott sincs.
bandaxin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-17, 22:57   #16 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Konténerház

Idézet:
bandaxin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Uraim! Már régen rágódom én is a konténerház gondolatán, viszont nem tudom hogy szakszerű korrózióvédelem esetén "elásható"-e. Nem kis mértékben segítene a klimatizációs gondokon, ugyanakkor a "szinteltolásos" ( három szintben támfalakkal szintenként vízszintbe hozott) telkemen "benapozásos" oldal is kialakítást nyerhetne. Nagyon vad az ötlet, vagy megvalósítható? Mondjuk három nagyméretű konténer egyterűvé csavarozva kibír tetőnyomásként kb 50 cm földborítást? Az engedély tekintetében meg talán kihúzhatóra kellene készíteni,mint egy fiókot. És ha gond van, csak kihúzni, és felemelni daruval. - Már ott sincs.
Én egy ilyen szigetelt konténerháznál nem nagyon aggódnék a "klimatizáción"
Elvileg annyira szigeteltnek kéne lennie, hogy ha beásod sem lenne különösebb változás, akkor viszont már nem kockáztatnék, helyette géppel kiszedetni egy ekkora föld területet, nem hülyeség, csak 1,5-2m mélyen , és beásás helyett leteríteni 150-200m 32-40-es átmérőjű KPE csövet , ami nem nagy összeg, és azzal vmi megoldással lehet hűteni, egy szivattyú fogyasztásáért cserébe, ami egy izzó áramfelhasználásával egyezik meg kb.
ezt a folyadékot felületfűtési rendszerben keringtetheted, amit fűtési célokból amúgy sem árt beépíteni

szinteltolásokkal való árnyékolás helyett inkább az olcsóbb előtetőt ajánlanám, vagy az ablakokra szerelhető (fontos) külső zsalugátert, amin mozgathatóak a "lapok", mint egy reluxán

esetleg szendvicspanelból készíthetsz akármilyen formájú "épületet", ami szintén egy jól szigetelt
itt egy link esetleg ötletként
Balkány, CELLSPAN Épületelem Gyártó és Forgalmazó Kft. | Szendvicspanel

üdv, és bocs hogy beleszóltam
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
kgamabo (2012-07-29)
Régi 2011-07-18, 06:09   #17 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Konténerház

Ezzel a szinteltolással olyan szerkezeti élvezeteket generálsz magadnak, aminek a megoldása nem igazán a konténerház területe. (pl:szivárgók, támfalak kialakítása) Ráadásul ha figyelembe veszed a konténernek azt a tulajdonságát, hogy a sarokpontokon csatlakoztatva lehet belőle építkezni, csak egy szűk lejtési tartományban tudod kialakítani, és a területe is jelentősen megnő.
Mindezek mellett még a lehetőségét is elveszted annak, ahonnan indultunk, hogy esetleg semmi engedély, bejelentés nem szükséges. A támfalak miatt biztosan engedély köteles a buli.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 08:29   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-27
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Mandala Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

kedves Turbyna! Érdekelne a konténerház építése, megnéztem a terveket és nagyon jónak találtam. Hol érdeklődhetnék a részletekről? Összeköltöznénk a gyerekkel, kis jövedelemből alacsonyabb árfekvésű dologra gondoltunk.E- -mailem: szjutka7@t-online.hu Köszönöm Judit
Mandala nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-28, 23:56   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-28
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kgamabo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

Idézet:
Turbyna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello!

60-80 ezer ft / nm. Tanyára a legjobb megoldás. Ami a legjobb, hogy nem engedélyköteles.
Nem kell építési engedély, így nincs építményadó. De ha tanyára akarod akkor lényegesen kisebb költségekből is ki lehet hozni. Mekkorára lenne szükséged? Télen is akarod huzamosabb ideig használni? Mekkora a telek? Milyen a közművesítés?
Küldök egy tervet, megépíted aztán csinálunk egy bulit.

Hello Turbina!
Bízom benne sikerül veled kapcsolatba kerülnöm.
Tetszenek a terveid.Elgondolkodtam ezen a konténerházon,ha ilyen szépre lehet őket építeni és 60-80eFt/nm áron megvalósítható lenne,a jövőben igyekeznék egy ilyet összehozni.
Nézegettem a gyártókat,de sajnos ezt az összeget messze elkerülik140eFt/nm a kivetelezési ajánlatuk.
Hogyan tudnám 60-80eFt-ból nm áron kihozni?
Mindent számoltál ebben?Szigetelés,tető,stb.?
Üdv!
Kgamabo
E-mail:kgamabo@gmail.com
kgamabo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-29, 00:57   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-28
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kgamabo Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Konténerház

[QUOTE=papesz28;3417]Sztem ez a konténer dolog elég életképes lehet, és sztem pont ezért ellenzik annyira a hivatalok

Én mivel igen sokat költözök, és "körbe laktam" már pár megyét, én is tervezgetek egy hasonló projektet, csak hát nincs rá keret

nekem a terveim úgy néznének ki, hogy fogok 5 konténert / még tavaly , amikor komolyabban foglalkoztam ezzel a kérdéssel találtam a neten, egy gyártót,amelyik 3x9m -est ad 350+áfáért,ami szigetelt és kétrétegű üveggel ellátott nyílászárókkal volt szerelve/, fogom tetszés szerint egymásra és mellé leteszem,/kombinálható/, majd egybe dryvit, könnyűszerkezetes tető, egybe gipszkarton , falak és kész egy 135m2 házikó, ami kivül-belül olyan mint egy "igazi"., aztán ha mehetnékem támad , elszállíthatom

most ha számolom, hogy 5x350+ÁFA=2.187.500HUF, bele karton , burkolat, falak/szintén karton/, dryvit, tető-sztem töredéke egy hasonlóan szigetelt háznak, főleg ha a csapattal megcsináljuk házilag
és nem elhanyagolható, hogy elvileg mobil,nem hullik a vakolat, és ha nagyon kell , akkor izlés szerint bővíthető

és , ami még nagyon fontos, hogy ha nincs pénzem , akkor tagonként veszem meg , de van hol laknom, nem kell kapkodnom, gyárilag annyira azért szigetelt , hogy egy garzon lakásként tudom használni

az engedélyeztetés, az más tétel, de sztem nem lehet több , mint egy normál háznál

ennyi lenne a tervem , a másik az passzív lenne , de ha beledöglök sem lesz annyi pénzem, nős vok


Tisztelt Papesz 28!

Én is nézelődtem a neten,de sajnos nem találtam ilyen árban ekkora konténereket.A számolások amelyeket levezettél barátságosak.Talán a jövőben ennyi még összejönne,sajnos a passzív ház nekem is csak álom,nős vagyok És hála Istennek meglett a második gyerkőcünk is,így még gazdaságosabb üzemben vagyok.
Megtudnád írni nekem a gyártó címét?
Pár év múlva még jól jöhetne,addig összekell szedni a telekre valót.
A címem:
kgamabo@gmail.com
Hálás köszönettel!
kgamabo nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gyorsház, konténerház


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:02 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum