Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Kivitelezési hibák
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-10-24, 19:53   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Ytong ház repedezése

Ma valahogy egy vonatra keveredtem és nem direkt, de egy előttem ülő srác telefonos beszélgetését hallottam. Tudom nem szabad hallgatózni, de érdekes volt a téma... A lényeg az, hogy a srác 2 éve vett egy ytong házat, amely 5 éve épült. A lényeg az volt, hogy a háza elég csúnyán repedezik és most panaszkodott az építőnél és a volt tulajnál. Azok azt mondták neki, hogy az ytong egy olyan anyag, ami pár évig az építés után még repedezni fog, majd beáll.

Nekem egy kicsit átverősnek hallatszott és most keres egy műszaki ellenőrt. Ellvileg ő is csak gipsztapacsokat fog felrakni... Szerintetek mi lesz? Van igazság az ytong tulajdonságára nézve?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-24, 21:12   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

Ez egy érdekes témakör, és az első kérdés mindjárt az lenne, hogy milyenek a repedések (helye, iránya).Valamikor nagyon nagyon régen hallottam olyat, hogy igazából ezeket az elemeket beépítés előtt egy évig kellene pihentetni, mert van egy természetes zsugorodása. Azóta erről nem hallottam semmit. Viszont azt is tudni kell, hogy az ytongnál vannak olyan speciális megoldások, ami más technológiánál nem fordul elő. Pl: az ytongnál az ablak alá is kell beépíteni vasalatot , mint egy fordított áthidaló. Ha ez kimarad természetes, hogy megjelenik a repedés. Ezek alapján mondom, hogy az elsődleges kérdés a repedéskép. Ha az nem szerkezeti problémára utal, akkor nem sok jelentőségét látom a gipszpogácsának.
Elismerem, hogy nem vagyok híve az anyagnak, bár nem annyira, hogy bárkit lebeszéljek róla, csak senkit nem beszélek rá.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-10-25, 07:03   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

De azért szerintem 5 év alatt csak meg kellett volna állnia a repedezésnek. Nekem a házban csak pár elem van Ytongból, nagyon szerettem vele dolgozni, mivel könnyű volt az alakíthatósága. Konyhapult, fürdőben a pult is ezekből van, lecsempéztem, igazából semmi problémám nincs vele. (más helyeken is alkalmaztuk, ott sem volt semmi probléma.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-14, 19:42   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Konyhapult, fürdőben a pult is ezekből van, lecsempéztem, igazából semmi problémám nincs vele. (más helyeken is alkalmaztuk, ott sem volt semmi probléma.
Persze hogy nem volt itt vele problémád, hiszen ezek sem teherviselő, sem terhelt falazatok. Nálam nincs Ytong főfal sehol, azonban a kivitelezőmre hallgatva a tetőtérben (és ezutám már a földszinten is) minden válaszfal Ytongból készült.

A tetőtérben azért, hogy kevésbé terhelje a födémet, alul pedig azért mert van ferde falunk, meg betonlépcső elfalazásunk, és igy sokkal könnyebb volt vele dolgozni.

Én úgy látom, hogy - és az összehasonlítási alapom pusztán az előző házunk, ahol kerámia tégla válaszfalak voltak - az Ytong válaszfalak sokkal érzékenyebbek a ház apró mozgásaira, igy hamarabb megjelenik rajta a repedés. Azonban mivel YTONG sokkal könnyebb is a repedések eltüntetése (ez jó hír). Különösen igaz ez a terhelt falazatoknál.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-14, 21:39   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

és mi van akkor ha az alapnál is baj lehet? vagy ez ebben az esetben teljesen kivan zárva?
ha az alapnál már bibi lehet akkor akár sima mezei téglafal is repedezhet, érdekes hogy ha itong akkor pl. amit istván mondott az ablaknál alóra is kell áthidaló, nemgondoltam volna hogy ilyen rosz a tehrbírása az itongnak...
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-14, 21:50   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

Mielőtt valaki félre értené: nem áthidaló kell az ablak alá, hanem az utolsó sor Ytong alá betonvasakat kell a fugába rakni, ami egy áthidalóhoz hasonló teher elosztást alakít ki. Ha pedig az alappal van gond, akkor szinte mindegy miből van a fal, néhány extrém kivételtől eltekintve jönnek a gondok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-15, 07:11   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

teljesen úgy vettem ki a szavadból hgy ytong esetében az ablak alá is kell áthidaló kicsit megnyomná a költséget és a meló is sokkal több lenne vele :S
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-15, 15:59   #8 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

Ma kezdtem el számolni egy ytong-os költségvetést, tavasztól pedig nekifutunk, ha minden jól megy. Majd írom a tapasztalatokat
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-16, 21:36   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

noh kiváncsi vagyok hogy menyivel több vagy kevesebb mint pl.: 1 sima téglaépítésű ház
noh meg azis érdekelne hogy maga a szerkezet simán elbírja a szokásos építési anyagokat, gondolok it a födémnél az e gerendára a betonbéléstestre, könnyű szerkezetes áthidaló vagy mehet rá a vastag beton és sorolhatnám persze ez 1 laikus által megfogalmazott kérdés de számomra ezek az érdekes dolgok
üdv gábor és várom hogy olvashassak erről a beruházásodról
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-16, 21:50   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Ytong ház repedezése

Földszintesnél, földszint + tetőteresnél elbírja ezeket a födémeket, viszont az eltérő rendszerek eltérő tulajdonságaival számolni kell! Alapvetően minden gyártó azt szereti, hogy ha a teljes rendszerét alkalmazzák. Hallottam már olyan véleményt is, hogy ha nem a teljes rendszert alkalmazod, hanem kevered a különböző gyártók anyagait, akkor elzárkózik a garanciától. (Ezzel kapcsolatban érdekes lenne egy jogász véleménye). Felhasználás szempontjából mindenképpen fontos, hogy külön meg kell vizsgálni az egyes elemek csatlakozását. Pl: a gyártó megadja az áthidalójának a minimális felfekvését, természetesen a saját falazó anyagát figyelembe véve, ki kell számolni, hogy ez hogy viszonyul a másik falazó elemhez.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:03 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum