Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kémény építés (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/)
-   -   Kémény külső szigetelése (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/112-kemeny-kulso-szigetelese.html)

istvan62 2010-08-01 19:36

re: Kémény külső szigetelése
 
Idézet:

Gábor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 1240)
... és arra lettem figyelmes, hogy egy családi ház kéményén csak a feléig vannak foltok. ...

Ennek két változatát ismerem:
A gyakoribb az, amikor amikor a kéménynek csak a felső végébe dugnak egy rövid béléscsövet. Ebben az esetben az égéstermékből lecsapódó pára a cső aljánál szivárog bele a kémény falazatába.
A másik változat sokkal érdekesebb. Én is csak egy kéményseprőtől hallottam a megoldást. Felmérés során találkoztam egy kéménnyel, amit a külső mérete, és megjelenése alapján kétkürtősnek gondoltam, úgy, hogy csak az egyik fele volt használatban, mert csak az egyik felén látszott kicsapódás, és járulékos jelei. A végén a terv egyeztetésnél a kéményseprő mondta, hogy ismeri az épületet, és az egy egykürtős kémény, aminek nagyon hosszúkás a kürtő formája. Ilyen esetben a füst cirkulációja olyan áramlást eredményez, mintha egy képzeletbeli csőben történne, és így a kéménynek csak egy részén jelentkeznek a hatások. Ez megmagyarázza azt a régi szabályt, hogy a kürtő belméret oldalhossz arány max 1:1,5. Az egésznek az az alapja, hogy a fokozatosan lehűlő égéstermékből a kémény felső részénél kicsapódik a pára. Minél minél nagyobb a kéménynek a lehűlő felülete, annál erősebben jelentkezik a hatás.
Egyébként elnézést kérek a gépész kollégáktól, ha valamit nem pontosan írtam, ez az ő szakterületük, én csak pletykálok

hyper 2010-08-01 20:41

re: Kémény külső szigetelése
 
istvan 62
szorosan a ház mellé képzelte a kazánházat, és mert boncolgattátok hogy azok a kéményrendszerek amik a fal külsö sikján fut vagyuis házon kivül, tehát télen éri a hideg 3 oldalról, csak 1 oldalon érintkezik a fűtött házzal nemlesz huzata, ez valóvban ilyen nagy gond vagy ebben a helyzetben hogy a ház oldalán fút nemis olyan nagy gond?

istvan62 2010-08-01 21:14

re: Kémény külső szigetelése
 
Lehet nagy gond, hogy mennyire, azt nem tudom megmondani. Néhány évtizede nagy divat volt, hogy a nyaralók homlokzati falában futott fel egy kémény, és kívülről terméskővel burkolták. Nekünk kifejezetten negatív példaként emlegették ezeket (nem a kőburkolat miatt), ami egy nyaralóban elmegy, de állandó használatnál már gond, pedig csak egy lehűlő oldala van. Tegyük hozzá, hogy hivatalosan falazott kémény esetében a homlokzati oldalon legalább 25 cm vastag téglát kell rakni.

Gábor 2010-08-02 07:39

re: Kémény külső szigetelése
 
Igen István, ez is egy olyan kémény, amelyet kétkürtősnek gondolok. De, hogy valójában mi, azt csak felmászva tudnám megmondani. Én is hasonlót gondoltam, mert biztos, hogy hőtechnikai okai lehetnek. Csak sajnos a kéményekhez hülye vagyok, mint a segg.

Az olyan házak, ahol a kémény a külső részén található, sajnos tényleg rosszabb a huzata. Nagyon büdös volt, amikor leszedtük a kéményt, talán életem legrosszabb kéményes élménye volt. :D Most reggel 9-kor eszembe nem jut, hogy mi történt a kéménnyel, de talán kettőre megmondom:D

hyper 2010-08-14 20:21

re: Kémény külső szigetelése
 
sziasztok 1 kérdés bár már mintha már érdeklődtem volna e felől, de a sok esemény :D, tehát a kéményemet 1 kisebb körbevakolással pár évig megtudom nyujtani az életét van kimaradva fugázóm, nem fagyálló hanem flexibilis csak hogy eztis leszögezzem, érdemes e csak ezzel vakolni esetleg a téglák közötti habarcs hiányosságot pótolni, vagy még arra gondoltam hogy a malterba keverem, vagy csak szgorúan malterral szabad körbevakolni a kéményt, hiányos fugarészeket pótolni.?

Gábor 2010-08-15 08:39

re: Kémény külső szigetelése
 
Sztem ha csak pár évig kell, elég körbevakolni malterrel.

hyper 2010-08-17 22:31

re: Kémény külső szigetelése
 
de pont az a helzet Gábor, hogy va sok kimarad csemperagasztóm és malterből meg kevés van és ha csak csemperagasztóval tolnám körbe az baj e vagy ha keverek a malterbe hogy elhasználjam a kimaradt csemperagasztókat..
noh emiatt kérdezem:)

Gábor 2010-08-17 23:13

re: Kémény külső szigetelése
 
Hát én azt mondom, hogy használd fel, de István véleményére is kíváncsi vagyok. Nem merek neked többet mondani, mert felelősséget nem vállalok:D

istvan62 2010-08-18 11:11

re: Kémény külső szigetelése
 
A fugák javításával nem érzek problémát, de a felület vakolásával kapcsolatban bizonytalan vagyok. Ha a kéményt használod is, rendszeresen, esetleg fa tüzelésre, akkor a béleletlen kéménynél talán gondot okozhat az égéstermék magasabb nedvességtartalma.
De ez csak elmélkedés, kéményes szakemberek valószínűleg okosabbak a témában.

tom 2011-11-04 08:56

re: Kémény külső szigetelése
 
Sziasztok.Ha valaki tud mondjon valami okosat . Építettem egy külső kéményt,tudom nem valami jó megoldás de már kész van.Saválló béléscső van benne. A problémám az,hogy a béléscső és a tégla között kicsapódó "víz -pára" lefolyik és már átütött a vakolaton.Arra gondoltam,hogy 5 cm-es nikecellel leszigetelem a kéményt segíthet ez a problémámra ? Előre is köszönöm a segitségeket.


A pontos idő 18:28 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum