Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Kémény építés (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/)
-   -   Kémény külső szigetelése (http://epitkezes.forum.hu/kemeny-epites/112-kemeny-kulso-szigetelese.html)

sbs 2010-05-24 21:49

Kémény külső szigetelése
 
Éppen benne vagyok a témában és eszembe öttlött valami. Milyen módszerekkel érdemes szigetelni a kémények tetőn kívüli részét? Természetesen nem a Leier-Schiedel kémények esetére gondolok, hanem a régi kémények utólagos szigetelésére.

Érdekesség képpen megjegyezem, hogy ezek a kémények sose láttak ilyen szigetelést: Régi tégla kémények – képgaléria | Kémény , de hát ezek jó régiek. (ma fotóztam jónéhányat...)

Viszont a szigeteléssel javíthatunk a kémény hatásfokán és a tartósságán is.

kéményes 2010-05-30 19:40

re: Kémény külső szigetelése
 
Érdemes szigetelni de az igazi ha béléscsövet huzunk bele.

sbs 2010-05-30 20:46

re: Kémény külső szigetelése
 
Ez azt jelenti, hogy béléscső esetén nincs jelentősége a külső szigetelésnek (pl dryvit) ?

johnnybegood 2010-06-06 13:17

re: Kémény külső szigetelése
 
A kéményt akkor érdemes ill. kell ellátni külső hőszigeteléssel, ha pl. szabadba épült, vagy pedig külső falba. Ha a kéménytest lehűl, van esély a kürtő kátrányosodására, nem beszélve arról hogy ha nem elég meleg a kürtő, kisebb a felhajtóerő, gyengébb a huzat.

sbs 2010-06-06 14:21

re: Kémény külső szigetelése
 
Erről a "külső fal"-ról, rögtön eszembe jutott valami. Ritkán, de látok olyan kéményeket (épített téglakéményről beszélek), amik egy ház oldalába vannak beépítve és igy haladnak fölfelé. Még rosszabb esetben, már ilyet is láttam, egyszerűen a külső fal külső oldalán vannak.
Működhet egyáltalán rendesen egy ilyen kémény? Hiszen ez óriási tervezési hiba (már ha az építtető nem csinálta meg rosszul)...

Gábor 2010-06-06 14:44

re: Kémény külső szigetelése
 
Télen egy ilyen házban voltunk egy teljesen új kéményt rakni és a régit pedig teljesen visszabontani. A házba állt a korom meg a kátrány. Az egész, mivel így volt megoldva, hogy a külső falon volt a kémény, az egész megvolt folyva és egy idő után nem bírta.

Bár én is nehezen viseltem magamon ezt a szagot:D

johnnybegood 2010-06-06 23:31

re: Kémény külső szigetelése
 
Régi építésű többszintes belvárosi házak tűzfalainál gyakori látvány, hogy a kémények nyomvonalán hullik a vakolat, rosszabb esetben annyira tönkremennek, hogy a téglák közül kihullik a kötőanyag, kilyukad a kémény, ezzel persze a huzat is romlik. Újabban a tüzelőberendezések hatásfoka már annyira jó, hogy a távozó füstgáz hőmérséklete már igen alacsony. A régi építésű téglakémények hamar lekátrányosodhatnak. Ha a kátrány már a szoba mennyezetén is megjelenik és szaga van, általában az egyetlen egészséges megoldás a kémény visszabontása, újjá építése. Az utólagos béléscsövezés ilyenkor már nem segít.

hyper 2010-08-01 10:07

re: Kémény külső szigetelése
 
ej ha menyi érdekes infó, énis most fogok belem a kémény helyre pofozásához
megnéztem a régi kémények fotókat nagyon állat, van 1 olyan kémény mintha 1 faág lógna ki belölle..
noh az én kéményem csak 4 évig kell hogy bírja mert addig fogom használni már ha még működik a cserépkályha :D
tehát kivan potyogva itt ott a téglákat összefogó kötőanyag és arra gondoltam hogy maszívabb anyaggal töltöm ki a hibákat esetleg azt hogy az egész felületre huzok a csempe ragyasztóból 1 réteget , tehát a terv hogy csemperagyasztóval töltöm ki a hézagokat és rekonstruálom a probkémás részeket, mi a véleményetek erről?
és jó, hogy végig olvasgattam a topicot, mert pont azt terveztem hogy a helyhiány miatt a kazán mint 1 melléképület lenne a ház mellé felépítve vegyestüzelésüvel, és itt a ház tűzfala mentén kivül menne a kémény, akkor ez nemtuti megoldás? nem lenne rendes huzata mert csak az a rész lenne állandóan melegen tartva ami tető alatt(kazánházban futna) vagy igyi megoldható ha kivűl fut a fal mellett a kémény, melyiket érdemesebb alkalmazni?

Gábor 2010-08-01 14:37

re: Kémény külső szigetelése
 
Hát halljátok valamelyik nap megyek az utcán és arra lettem figyelmes, hogy egy családi ház kéményén csak a feléig vannak foltok. Fucsa volt, de biztos, hogy hőtechnikai okai lehetnek!

istvan62 2010-08-01 20:17

re: Kémény külső szigetelése
 
hypernek:
A kémény javítgatása ideiglenes megoldásként működhet.
Az épület mellé külön épületben rakott kazán több problémát vet fel:
A kémény huzatát alapvetően a következők határozzák meg:
keresztmetszet / kürtő méret
hatásos magasság /a bekötés és a kémény teteje közötti távolság
kitorkollás (kémény teteje) és a környezet viszony
a kémény szigeteltsége
A megfelelő működéshez általában min 4-6 méter magasság kell, de ezt általában a környezetben lévő tetők magassága is megkívánja. Ha ennek jelentős része tető fölött szabadban van, az a lehűlés miatt a huzatot is csökkenti, és a kémény állékonysága is megoldandó.
Ezeken túl még nem elhanyagolható a kazán, és a vezetékek hővesztesége sem.


A pontos idő 21:44 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum