Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-27, 09:55   #1 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Aljzatszigetelés

Hali!

Milyen szigetelés kerüljön a padlóra, földszinten?

Szigetelő képességben nagyon jók ma már a polisztirolok is, illetve vannak már lépésálló kőzetgyapotok is. A dilemmám tehát, hogy melyik anyagot használjam...

Alapból műanyag-ellenes vagyok, ráadásul a polisztirollal bánni elég hátborzongató élmény nekem (idegesít a hangja, na ), ugyanakkor meg mégis csak feleannyiba kerül, és egyetlen racionális érvet tudok felhozni a kőzetgyapot mellett, hogy az egy esetleges lakástűz esetén kevésbé problémás, de azt hiszem főleg földszinten burkolat alatt ennek gyakorlatilag nincs jelentősége...

Még 1 kérdés azon túl hogy milyen anyagot válasszak: két nagy belső munka még hátra van, vakolás és aljzatszigetelés... melyiket előbb? Az alsó éleknél aljzatszigetelés fölé menjen a vakolat vagy a vakolat mellé a szigetelés?

Födémbe nekem egyértelműnek tűnik, hogy üveg/ásványgyapot paplan, tulajdonságaiban és árában is barátságos...
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 10:13   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Hely: Tapolca
Összes hozzászólás: 84
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 11 köszönetet 11 hozzászólással
Norbi01 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Rétegrend: tömörített kavicságy, szerelőbeton, célszerű ilyenkor vakolni aljzatszigetelés (gv35 bitulemez) lánggolvasztva, utolsó az aljzatbeton.
Lépésálló nikecell, vagy gyapot ez mindegy hol mit lehet jobban beszerezni.
Jelenleg én xps-t is tudok szerezni sima 80as eps áron korlátozott mennyiségben.
De lehet itt ott 650 ft/m2 áron folyamatosan venni fibrotermica zártcellást ez nem ad olyan hangot a vágáskor mint a nikecell.
Norbi01 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 15:49   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Én bevallottan a szálas szigetelők pártján vagyok, de az aljzat szigetelése az a terület, ahol én is mindig polisztirolt írok ki. Egyedül a nagyon jó kopogó hang szigetelés az mi a kőzetgyapot előnye lehet, de nem sokan vállalják be emiatt a többlet költséget. (Igaz, volt már olyan esetem is amikor a kőzetgyapot akcióban azonos árra jött ki)
A vakolás / aljzatszigetelés kérdésnél mind a két sorrend előfordul, és napjainkban, amikor a gépészeti, és elektromos vezetékeket az aljzatban vezetjük, az ő lobbijuk azon dolgozik, hogy az aljzat legyen előbb. Ennek oka, hogy egyszerre megcsinálhassák az alapszerelést, és azt védje meg az aljzatbeton.
Ha gipszkarton szárazvakolat készül, akkor mindenképpen ez a sorrend. Ha viszont tényleges vakolás készül, akkor én a hagyományos sorrend pártján állok, előbb vakoljunk, utána aljzatoljunk. Ennek oka egyszerű: egyrészt a fizika törvényei szerint minden lefelé esik, tehát vakolás közben sok anyag potyog a padlóra, másrészt a vakoláshoz állvány is kell, és a vasbakot szintén az aljzatra állítjuk. Lehet az aljzatbetont védeni, letakarítani, de ez is költség, és jelentősen koptathatja a betont, annak is a legkeményebb kéreg részét. Ezért én inkább azt a sorrendet pártolom, hogy:
  • vakolás
  • aljzat vízszigetelés
  • gépészeti vezetékek a padlóba
  • aljzat hőszigetelés
  • aljzatbeton
Ez annyi többlet munkát igényel, hogy minden radiátornál a falban felálló csövek helyén utólagos vakolat javítást kell készíteni. Viszont így nem károsodik a beton, és nincs szükség többlet ragasztóra, vagy többlet aljzat kiegyenlítőre
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 18:54   #4 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

- vakolás
- aljzat vízszigetelés
- gépészeti vezetékek a padlóba
- aljzat hőszigetelés
- aljzatbeton

Én ezen a sorrenden egy picit azért változtatnék, mert a mi általunk képviselt gépészet már neccesen vihető így végbe

Elsőként vízszigetelés, tudom , hogy ilyenkor minden összerondítja ( vakolat, törmelék, stb...), de azután mennének be a csövet, hisz falfűtést már vakolt falra rakni kínos, aztán jöhet a vakolás, szigetelés, fólia, vasháló, padlófűtés csövek, és felbeton.
Számunkra ez a legjobb sorrend, de esetleg ha azt akarjuk hogy a szigetelés ne sérüljön, van olyan lehetőség is , hogy nem kátránylemezt teszünk le, hanem adalékos, vízzáró betont is lehet tenni szerelőbetonnak, és akkor még kevésbé sérül a vízszigetelés
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-27, 19:27   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Én a vízszigetelést addig nem szeretem lerakatni, amíg fölötte bárki vésni akar, nem hiszek abban, hogy megvédik. Ha kerül rá egy védő betonréteg, az többlet költség, és rétegvastagság. Viszont a falfűtéshez nem jellemző a sok vésés.
A falfűtést tényleg nem lehet a vakolt falban bevarázsolni, viszont annak töredéke mehet padlóban, legfeljebb azt kell egy toldással betenni vakolás után.
Ha valaki mindenképpen vakolás előtt akarja a teljes gépészetet, akkor be kell vállalni a másik sorrendet:
  • gépészet falon
  • vízszigetelés
  • gépészet padlón
  • hőszigetelés
  • aljzatbeton
  • vakolás
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 08:00   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Köszi a válaszokat!

A szigetelés vs. vakolás először kérdésben engem nem elsősorban a kivitelezés célszerűsége érdekel, hanem arra lennék kíváncsi, hogy a szigetelés alá menjen-e a vakolatnak, a vakolat külső vagy belső szélénél érjen véget a szigetelés? Egyszer egy szaki azt mondta célszerű kicsit alá vinni, nem lesz annyira hideg a vakolat alja.

Van egy meglévő aljzatbeton, arra raknám a szigetelést. Vízszigetelés feltétlen kell alá? (Akkor is ha polisztirolt használok?)
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 09:54   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Ilyen értelemben nem fogsz különbséget érezni, ráadásul, a vakolatot kezdheted a szigetelés tervezett magassága fölött is, úgysem viszed magasabbra mint az aljzatbeton
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 21:36   #8 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Ha kerül rá egy védő betonréteg, az többlet költség, és rétegvastagság. Viszont a falfűtéshez nem jellemző a sok vésés.

Nem rá akarnék réteget rakni, hanem eleve a betonba kevernek adalékot, amitől a szerelő beton maga egy vízzáró réteg, tehát nem kell rá bitumenlemez, és akkor az ember nyugodtan tipródhat rajta, nem sérül.
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-29, 07:40   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Vízszigetelés az feltétlen kell? Eddig sem volt és a falak alatt sincs.
Sajnos a falak mindkét oldalról párazáró festéssel, hiányos csapadékvíz elvezetéssel, évekig fűtetlen állapotban kicsit itt-ott fel is vizesedtek a falak. Úgy látom ez nem olyan komoly probléma, a vályog téglák nem vizesek, szinte csak a belső enyves festék szívja fel, külső szárító árkok ásásával és - egyelőre csak belül - a vakolat+festés páraáteresztőre cserélésével, lakott-fűtött állapotban szerintem nem lesz probléma, nem egy belvizes környék. Szóval a falak alászigetelésében nem gondolkodom, ezért kérdem hogy a meglévő aljzatbetonra kerülő polisztirol szigetelés alá kell-e vízszigetelés.
Joooe nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-29, 08:05   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Aljzatszigetelés

Ilyenkor több dolgot szoktam mondani! Ha megtudod tenni, szerintem csináld meg, de ha ténylegesen igaz az amit mondasz, nem feltétlen szükséges!

Beszéljünk tapasztalatból: Nálunk egy házban az egyik helyiségben egyik végén volt, másikon pedig nem. A vízelvezetés természetesen azon a részén volt a falnak, ahol nem volt vízszigetelés és valahogy eltört ott a csatorna, vagy meghibásodott (rejtett csatornás ingatlan) és az egész fal felszívta, de még ott a padlózat is rendesen átnedvesedett!

Én még azt sem tartom hülyeségnek, amit Papesz írt, ezzel az adalékanyaggal alapozóként dolgoztunk falazaton és olyan vízzáró hatása volt, hogy azt a falat nyugodtan locsolhatják egész nap egy slaggal! Ez a cucc nem drága, 10 l olyan 12-13 ezer, de természetesen kavarnod kell!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum