Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2023-12-08, 13:10   #111 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

A pára kicsapódásával az a gond, hogy a pára nem az átlagot figyeli. Elég ha ezen az 50 cm széles sávon nem tud távozni. Várhatóan természetesen ennek a sávnak a szélein is oldalra tud menni, de az is elég ha csak a középső 30 cm kezd rohadni. Egyébként milyen vastag hőszigetelés a terv?
Ez a másik kérdés szempontjából is érdekes lehet, mert egy 10 cm széles, 15 cm magas EPS csík már könnyen billenhet, így a tartása bizonytalan lehet.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-08, 13:11   #112 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

A geotextilt én is szoktam ajánlani, ha valaki takarni akarja a gyapotot
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-08, 13:50   #113 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
borszu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

A terv 10 cm vastag hőszigetelés. Tudom, hogy ez nem sok, de az is egy paraméter, hogy az ingatlan dec-febr között gyakorlatilag nem lakott, ekkor csak temperáló fűtés van. De azt sem engedném ki a födémen.
Azt megértettem és elfogadtam, hogy a közlekedő járdák kialakítására teljes szélességében nem fogom az EPS lapokat használni. Viszont a bordáktól még nem tettem le, ha páratechnikailag nem ellenjavallt. Én úgy képzeltem ezeknek a kialakítását, hogy 3 sorban 50 cm-ként helyezném el a 10 cm széles és 13 cm magas EPS(XPS) bordákat (hogy a szigetelés és az OSD lap között legyen egy 3 cm-es légrés), amiket szintén 50-100 cm-ként egy merevítővel is összekötnék, hogy ne tudjon billenni. Ezeket a bordákat EPS stukkóragasztóval egymáshoz ragasztanám. Így lenne egy olyan rács, ami 50x50(100) cm-es belső rácsállandóval rendelkezne és egy 125 cm széles járdát adna, amire a 125 cm hosszú és 50 cm szélesre vágott OSD lapokat rá tudom fektetni. (Azért ekkora méretűeket, mert akkor egy táblából pont 5 db ilyen modul vágható veszteségmentesen és ezt a méretet a padlásfeljárón még gond nélkül fel tudom tuszkolni a padlásra.) Úgy érzem, így már egy nem billegő, elég stabil felületet kapnék. Ön szerint ez páratechnikailag már elfogadható megoldás?
Amennyiben 5 cm széles fa pallókat használnék, azokat is kellene keresztben merevíteni, hogy nem billenjenek el, de olyan a konfiguráció, hogy egész pallókat egyszerűen nem tudok felvinni a padlásfeljárón, valamit egy ilyen kazettás faszerkezet kialakításának költsége, de főleg a munkaigénye(!) lényegesen magasabb lenne, mint amit a fent leírt módon elképzeltem - amennyiben az működőképes :-)
borszu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-08, 18:22   #114 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Arra azért vigyázz, hogy a bordák, és merevítések ne képezzenek felülről zárt dobozt, mert akkor abba a térbe zárod be, ami átjut
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2023-12-08, 19:44   #115 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-12-06
Összes hozzászólás: 5
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
borszu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Saras födém hőszigetelése

Ez természetes! Tehát akkor működőképes az elképzelés?
borszu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
födém, födém szigetelés, saras födém


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:38 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum