Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Házi praktikák
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-07-02, 14:39   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Andayade Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Esővízgyűjtő építése - hogyan spórolhatunk a vízzel?

Sziasztok!

Nem találtam a témát, így ide írom a mondandómat. A következő a problémám: Eltökélt szándékom, hogy a meglévő, de később bővítendő házam rezsiköltségét minél kisebbre méretezzem. Most a vízről (és csatornadíj is persze) van szó. Mint tudjuk, a kertes házaknál különösen sok pénzt visz el a locsolás díja. Erre találták ki a mellékvízmérős megoldást a családi házak esetében. Azonban az arra megfelelő helyeken a kútfúrás még jobb megoldás lehet. Nos, én ebből indultam ki és bekértem 3 kútfúró ajánlatát is az adott területre. Szinte egybehangzó volt a véleményük, hogy nálunk kb 50-70m mélyen lehet a víz! Erre meg engem vert ki a víz, hiszen a legolcsóbb ajánlat mellett is mellett (kb 70m, 8000Ft/m+hidrof.+szuvattyú+szerelés) ez kb 800.000Ft-ot jelent, a megtérülési idő pedig kb. 6-8 év. Szeretném a házamba is bevezetni a vizet a WC öblítésre és mosásra is.
2. lehetőség a mellékvízmérő + esővíz gyűjtés. Azonban itt sem látom sokkal rózsásabbnak a helyzetet. Az előre gyártott csapadékvíz gyűjtők meglehetősen drágák (pld egy 7,5m3-es, amire kb szükségünk lehet az úgy cirka 450e Ft). BIztos van olcsóbb is, de nem sokáig keresgettem, mert itt is levert a víz. Ha ehhez hozzáadom a gépészetet, már majdnem a kútnál vagyok...
2/b verzió, hogy szintén gyűjtöm a csapadékot, de egy beton ciszternába. Na ez az a pont, ahol egy kicsit elakadtam, hiszen nincs tapasztalatom az ilyen jellegű építmények kivitelezési díjával kapcsolatban. Számoljunki a fent említett 7,5m3-es mérettel. Van-e bárkinek elképzelése arról (biztos van), hogy egy ilyen tároló beépítése a föld alá kb menniybe kerülne. Nyilván megfelelő szigetelés, vasalás stb. szükséges. Mondjuk, hogy a föld kitermelését megoldom. Várom az észrevételeket, javaslatokat, árkalkulációkat.

Üdv/Andayade
Andayade nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-03, 09:11   #2 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

[QUOTE= BIztos van olcsóbb is, de nem sokáig keresgettem, mert itt is levert a víz. [/QUOTE]

Azért csak óvatosan a spórolással!
A víz nem biztos, hogy alkalmas a mosásra. Könnyen megesik, hogy a mosott ruhát ki kell dobni és később a gépet is. Mi az elképzelésed a WC és a mosóvíz elvezetésével kapcsolatban? Tán csak nem a csatornába szeretnéd kötni? Erre a vízre milyen csatornadíjat fogsz fizetni? Vagy mi közösen fogjuk?
De ha a szolgáltató rájön erre a kis spórolásra a megtérülési időd elég hosszúra fog nyúlni, és újból kiver a víz. :-)
Ha ilyen mélyről jön a víz akkor annak is van költsége és nem is kevés. A fúrósok árajánlatában az engedélyeztetési költség is szerepelt? Szerintem az külön soron van. Vagy engedélyeztetéssel nem akarjátok az időt fecsérelni? :-) Ettől meg engem ver ki a víz:-(
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-11, 23:04   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Andayade Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

Őszintén nem erre számítottam. Sokat gondolkodtam ezen a hozzászóláson illetve, hogy válaszoljak-e vagy sem. Aztán nem bírtam megállni.
Az első két mondat még csak-csak. A többit hagyjuk. A pénztárcád tartalma miatt meg egy percig sem kellett aggódnod...
Andayade nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-12, 21:27   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

Egy kolléga hívta fel a figyelmemet a Pest megyei Kormányhivatal honlapján található dokumentumokra. Én még csak belelesni tudtam. Ha valaki ráér, szakmabelieknek, és építtetőknek egyaránt érdekes lehet: Közép-magyarországi Regionális Államigazgatási Hivatal
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-14, 08:18   #5 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

Idézet:
Andayade eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Őszintén nem erre számítottam. Sokat gondolkodtam ezen a hozzászóláson illetve, hogy válaszoljak-e vagy sem. Aztán nem bírtam megállni.
Az első két mondat még csak-csak. A többit hagyjuk. A pénztárcád tartalma miatt meg egy percig sem kellett aggódnod...
Ha a pénztárcánk tartalmára közösen vigyázunk az jó!
Bár a megfogalmazott aggodalmaimra nem igen érkezett válasz, és tudod én egy aggódós figura vagyok. :-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-26, 14:53   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-10
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Andayade Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

Valóban nem, mert azt hittem a soraimból kiolvasható a tisztességes eljárásom (pénztárcák megóvása...). Egyébként maga az engedélyeztetési eljárás 5000Ft+tulajdoni lappal megoldható. Ha bevezeted a eső vagy kútvizet, akkor egy szennyvízmérőt tesznek fel és az ezen átfolyó katyvasz után fizetsz. De kút nem lesz, az már biztos. Esővíz gyűjtés talán, de azt is csak locsolásra.
Üdv/Andayade
Andayade nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-29, 15:28   #7 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Építésfelügyeleti ellenőrzés

Idézet:
Andayade eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valóban nem, mert azt hittem a soraimból kiolvasható a tisztességes eljárásom (pénztárcák megóvása...). Egyébként maga az engedélyeztetési eljárás 5000Ft+tulajdoni lappal megoldható. Ha bevezeted a eső vagy kútvizet, akkor egy szennyvízmérőt tesznek fel és az ezen átfolyó katyvasz után fizetsz. De kút nem lesz, az már biztos. Esővíz gyűjtés talán, de azt is csak locsolásra.
Üdv/Andayade

Kíváncsi lennék, hogy a fenti írásodra a szennyvízszolgáltató hogy reagálna? Én még ilyenről, hogy lakossági szennyvíz mérés nem hallottam, de a valószínűségét is csekélynek tatom.
A szennyvíz mérésnél bonyolultabb dolgot nehezebb elképzelni. Ha a csatornád gravitációs akkor változó keresztmetszetben folyik ki a víz. Egy ilyen mérő 4-5 millió közé tehető. (hitelesítése is megér egy misét, mivel olyan vízzel, olyan körülmények között kell hitelesíteni ami ott átfolyik rajta, ergó a helyszínen kéne mérni) Sokkal egyszerűbb telt szelvényű mérés amikor is nyomott szennyvized van. Ez sem a legolcsóbb, de még mindig sokkal kisebb beruházás. Kell egy szennyvíz átemelő és egy szennyvíz mérő. Csak az indukciós jöhet szóba, de ezt sem hiszem, hogy fél millió alatt megúszható.
Kíváncsi lennék melyik szolgáltató adná neked ingyen ezt a technikát. Tehát biztosan a telepítési és üzemeltetési költségeket áthárítaná. Onnan indult a projekt, hogy hogyan tudnánk spórolni a vízdíjjal. Ez nem a spórolás irányába vezet azt hiszem könnyű belátni.

Az esővíz bevezetés a csatornába meg nem szabadon választható opció. Ezt a szolgáltató mondja meg, hogy beköthető vagy sem. Az esetek nagy többségében kimondottan tiltják!
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-07-29, 20:58   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Esővízgyűjtő építése - hogyan spórolhatunk a vízzel?

Meglátásom szerint építhetsz egy föld alatti beton esővízgyűjőt, de szerintem locsoláson kívül másra nem igazán tudod hasznosítai az ebben összegyűlt és tárolt vizet, mivel mindenféle biológiai folyamatok fognak benne megindul, tele lesz lárvákkal, stb ha sokáig áll. Macerás is lenne tisztán tartani és még sorolhatnám.
Persze most az olcsó megoldásokról beszélünk. Drágákat én is ismerek, illetve rendszeresen láthatók is a különböző rendszerek az építőipari kiállításokon és nem is az a baj hogy drága, mert látom, hogy az anyag és a technológia benne van, hanem az a baj hogy belátható időn belül nem térül meg a befektetésed.
Az ilyen profi megoldások azoknak jó, akinek van rá pénzük, és nem a megtérülésen gondolkodnak. De akkor meg minek is???
Nehéz ügy a víz és csatornadíjon spórolni, a mellékvízmérőnél meg is áll az ésszerűség határa és marad az esőcsatornából hordóba gyűjtés.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-29, 20:54   #9 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esővízgyűjtő építése - hogyan spórolhatunk a vízzel?

És mit szolnál az un,szürke víz hasznosításához?Ebben az esetben a mosdókból és tusolóból összegyűlt vizet használod a WC öblítésére.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-11-29, 20:57   #10 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Esővízgyűjtő építése - hogyan spórolhatunk a vízzel?

UI: ebben az esetben minimális a többlet költség.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
esővíz gyűjtés, esővíz hasznosítás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 03:51 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum