Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-11, 15:01   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Minap hallotam egyik szomszédomtól,hogy neki azért nincs gáza mert a Gázmü az udvar kicsisége miat nem adott engedélyt. Álításuk szerint tűz esetén nem fér be a tüzoltó kocsi az udvarba. Vélemények?
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 15:23   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Gázművek megközelítésből még nem hallottam ilyesmit, de építési engedéllyel kapcsolatban már volt hasonló meccsünk. A probléma eredete az OTÉK:

33. § Épület csak olyan telken helyezhető el, amelynek
(1.)megközelíthetősége – beépítésre nem szánt területen a honvédelmi és katonai, valamint nemzetbiztonsági célú épület elhelyezésére szolgáló telek kivételével – gépjárművel közterületről vagy magánútról közvetlenül,
....
biztosított
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 15:38   #3 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Szerintem ez városi legenda. Az udvarnak semmi köze a gázszolgáltatáshoz. Tehát ott ahol a telek beépíthetősége 100% ott nincs is udvar. Ellenben gázvezeték mindenütt van az V kerületben.
A tűzoltó kocsival való megközelíthetőség a tűzoltóság gondja, a gázszolgáltatónak semmi köze hozzá.
Neked van gázod? Mekkora az udvarod?
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 17:10   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Wattocsak én nekem van gázom,és földszintes társas udvar. De azt hittem lenyelem a fürészt mert ganyajoztam az udvart. Szép nagy. Ja és tedd hozzá föút melett van a telek. Úgy szorakoznak tényleg mint ha ők lennének az úrak. Igazad van. Hát abba belekötnek,hogy te vagy én a kazánt milyen modon kötöm az áramkörbe. Örület.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 19:30   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Én sem értek egyet a gázművek hozzáállásával, mivel az épület már ott van. A gyakorlatban azt tapasztalom, hogy egyre meredekebb ötletekkel állnak elő a különböző hivatalok/hatóságok (kiskirályok) és nagyon lelkesen le tudják vezetni valamelyik rendelet betüjéből, azzal meg nem foglalkoznak, hogy a rendeletnek mi lenne a célja..
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 19:59   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Ez azért is érdekes, mert a gázfűtés sem veszélyesebb, mint a fa, vagy széntüzelés.A villany is felgyújthat épületet, a tűzoltóknak, azért van csővezetéke, hogy a nagyobb távolságoknál használják.A hivatalok packázásai, kiskirályság, állam az államban, az árakról nem is szólva.
Most délután jött a szomszéd 80 éves néni, hogy elzárták nála a gázt, mert atartozik és inkább öngyilkos lesz, mert még egy telet nem bír ki.Na ennyit a gázművekről.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 19:59   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

kedves barátom!
Megyek tovább az milyen dolog,hogy tfh:te megtervezed a házat feri67 megépíti nekem. És jönn a szolgáltató és veri a tantamot. Igy is nem kis pénzt öltem bele az építkezésbe és még neked meg feri67-nek is fejtörést okozok. Mert ezek a kigazítások kisebb vagyonba kerülnek mindig. és jó sok utána járás. El veszik az ember életkedvét. Hála az égnek nem az enyém a lakás ahol ez történt de azért mégis. És kihasználják úgy ahogy mondod azt,hogy a kisember nem ismeri a törvények és rendeletek hadát. De jó lenne ilyenkor irni egy kiados levelet. Lehet meg kéne említeni SBS-nek hogy hozzon létre egy külön forumrészt és talán leülni az építöipari szakszerveztekel egy kicsit értekezni. Hátha tudnánk valamit alkotni.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Sas (2013-01-14)
Régi 2012-03-11, 20:05   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Zsuzsám megnyugtatlak az én gázomat is elakarják venni. Három gyerek melett. Nem találok melot egyszerüen. Akadt itt a forumon aki adott egy nagyon jó ötletet csak az a baj,hogy egy darabig várni kell mert nagyon elfoglalt. De megvárom és addig megprobálok tulélni. A családsegítő a nyakamon álandoan. És még pluszba szegény nénit sajnálom is. De ha még ráverik azt is,hogy lopta a gázt mert képesek bármelyik gázszolgáltató. Még a fizika törvényeít is megbaszák már párdon csak hogy igazukat beigazolják. De senki ne legyen öngyilkos. Én se leszek. Mert nem adjuk fel.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:16   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Idézet:
Glatz Krisztián eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... és talán leülni az építöipari szakszerveztekel egy kicsit értekezni. Hátha tudnánk valamit alkotni.
Egyáltalán létezik még ilyesmi? Nekem hirtelen csak a VÉSz jut eszembe, de az egy kicsit más
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-11, 20:36   #10 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Mikor a gázmüvek nem add gáz bekötési engedélyt.

Azért a gázszolgáltató érdekes ötleteit és a számla ki nem fizetését ne keverjük már össze. Az a gonosz szolgáltató kikapcsolja a szolgáltatást nem fizető ügyfeleknél. Szívtelen dög!!
Ilyenkor mindig egy távoli rokon szegény öreg néni jut eszembe aki fával tüzel. Ő csak annyit melegszik amennyi fája van, és fa nincs hitelben a tüzépen.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 04:31 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum