Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-04, 14:47   #31 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Üdv andreacsk'!!!!
Én a kondenzáciost ajánlom kicsit drágább a hagyományosoknál de sokkal jobb is.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 15:32   #32 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-02
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Jorek Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

2 éve használok kondenzkazánt (márkát nemmondanék). 70nm lakás, régi tipusu cirko ment anno. Átszerelés után gázszámlám 30%al csokkent, melegvizem is van hozzá. de hozzátenném, a beszerelés költsége és a vele járo engedélyeztetések költségei még nem térultek meg, de jo uton haladok. tudom ajánlani annak, aki megteheti..
andreacsak', egy kazán beépitése nem megy vajmi gyorsan és anyagilag sem kimélő. Ideális esetben 3-4 nap, de hallottam már több hónapról is. Próbáld meg, hogy kihivod a szerelőt.. Azzal még mindig megvan az esélye, hogy rendbehozod. ps., szivesen segitenek neked a forumon is szerintem.
Jorek nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 15:46   #33 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Én sem vagyok a téma szakértője, de a kondenz kazán rendszer mindenképpen ajánlatos. Azonban ez nem minden. Ha a régi kazán saját kéménybe volt kötve, akor sajnos elég magas pluszköltségek lehetnek a kéménybekötésnél.

A kondenzációs kazánok beépítésének többletköltsége akár az üzemeltetés 3. évétől megtérül a hagyományos zárt égésterű kazánnal szemben!

Találtam neked egy oldalt ahol összehasonlítják a hagyományos és a kondenzációs kazánt: Kondenzációs kazánok*:*Kondenzációs gázkazánok és solar rendszerek, panelek
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 18:27   #34 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

sziasztok, most látom van 1 "új" tag aki szintén szegedi
noh és nekem kell is majd pont ebben a témában a segítség, igaz nem ebben és nemis a jövőévben de ha sikerül akkor még az én életemben fogom ennek a háznak a fűtéskorszerűsítését végrehajtani
üdv mcclode örülök hogy a vásrosomból is vannak fórumozók
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 18:41   #35 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Üdv neked is hyper ha tudok segítek szívesen.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 21:28   #36 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
andreacska Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

szóval azt mondod, hogy 3.évtől megtérül? köszi a linket, megspóroltál nekem pár kérdést, illetve utánajárást, bár szerintem kell még böngésznem egy kicsit a táblázatot, hogy jobban áttekinthessem a költségeket.
nektek melyik gyártóval kapcsolatban van tapasztalatotok? amit küldtél, a termomax oldala, és egy termomax inka kazánt találtam kondenzációs címszó alatt, esetleg tudtok még ajánlani olyan oldalt amit érdemes lenne megnézni összehasonlításképp?
andreacska nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 21:52   #37 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Hát volna még egy két kazán amit lehetne ajánlani de ez pénztárca függő.
Junkers - Életre szóló fűtés | Kazán, cirkó, hőszivattyú, napkollektor
Én a junkers mellet voksolok mert árba és minőségbe is elég normális szinten van.
De ez csak egy a sok közül az a kérdés h mennyi pénz van a kazánra és akkor már jobban lehet szűkíteni a kört.
Remélem jól értemezem ezt a mondatott "Továbbá az is látható, hogy az üzemeltetés 3. éve után, az alacsonyabb gázfogyasztás miatt a kondenzációs gázkazán beépítésének többletköltsége megtérül a hagyományos gázkészülékkel szemben" akkor ez azt jelenti h a kazán beépítésének a többlet költsége vagyis amivel többe kerül mint egy hagyományos készülék beszerelése az térül meg 2év alatt.A teljes megtérülés az kb 10év szerintem ezt azért olvassuk el figyelmesen mert becsapós lehet.

Utoljára módosítva: Mcclode által : 2010-12-05 22:04
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 08:22   #38 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
iZo.28 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

sziasztok!
Mcclode-al egyetértésben: "A teljes megtérülés az kb 10év szerintem ezt azért olvassuk el figyelmesen mert becsapós lehet.
"
Sokmidentől függ mennyi ido kell a megtéruléshez, hőszigetelés egy fő tényező ami befoláysolja a számlát, illetve az alapterulet.. stb.
Ha sporolni akartok szerintem ne a kazáncserével kezdjétek.
iZo.28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 09:40   #39 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Összes hozzászólás: 9
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
iZo.28 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

andreacsk': az elozoeket kiegészitve: nem lehet biztosan megmondani, hogy mennyi ido kell a megtéruléshez..! kazánfuggo is. nem mindegy hogy pl bosch, condens 3000w vagy a 7000wt-t használod vagy vmilyen termomaxot, aristont vagy mást. vagy h melegvizet is csinál-e neked vagy sem. de ha jon egy hidegebb tél, az is változtat a számlán. illetve a gázárnovekedést is számitsd bele.
iZo.28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 16:01   #40 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
andreacska Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

szóval ez a három év nem is annyira 3, de szerintem ha egyszer befektetek egy olyan dologba ami a következő x évben megtérül, és csökkenti a fűtésszámlát, akkor nem azon fog múlni a döntésem, hogy melyik kazán lesz a legolcsóbb, ezért is akarok kicsit pontosabb képet kapni a kínálatról illetve hogy kinek milyen tapasztalata van a kondenz.kazánokkal, egyébként maga a lakás nem túl nagy, 2 szoba,53nm, nyílászárók, szigetelés rendben.
a junkers, amit te is mondasz, a bosch cég terméke lenne? nézegettem a honlapot, meg elég sok infot találtam a technikáról magáról a bosch saját honlapján is, de azok a "condens" néven futnak, míg a junkersnél úgy van csoportosítva, hogy prémium, bázis, középkategóriás, és project..

a bázisnál nézegettem olyat, amiről azt írják, hogy használható hagyományos fűtési rendszerek felújításánál:
Junkers - Életre szóló fűtés

hasonlót találtam a bosch saját honlapján is
Condens 3000 W - Kondenzációs kazán fűtéséhez és melegvíz-készítéshez - Bosch Termotechnika
andreacska nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
főgáz, gázszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum