Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Gázszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-02, 22:04   #21 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

huncro az sajna azzal h thermofejet tesz fel azzal nem fog növekedni az elöre menőbe a hőmérséklet és a kondenzácios kazánnal is lehet 70° előremenőt csinálni csak ott nem lesz 108% a kazán.szóval ő észre se veszi a különbséget csak ha volna padlofűtése akkor többet tudna ezzel a kazánnal sporolni ez a lényeg.Remélem érthetően magyaráztam el ha nem akkor kérdezetek nyugottan és küldök táblázatott amiből kiderül minden.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:07   #22 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

istvan62 ezt meg h elegendő e a radiátor azt meg egyszerü számítással ki lehet számolni.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:15   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

en teljesen tisztaba vagyok azzal hogy az eloremeno viz homerseglete nem fog valtozni azzal hogyha thermofejet epitek be a radiator ele nem is az a szerepe hanem az adott helyseg hofokat allitom be vele es ezzel ennergiat tudok at csoportositani a hazban ezzel is elosegitem a kazan jobb hatasfokat
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:20   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

ja es a kondenzacio letrejohet magasabb hofokon is csak az a lenyeg hogy az eloremeno es visszatero viz kozott legalabb 10 cf -nak kell lennie ezt viszont csak tervezo tudja kiszamolni sok mindentol fugg ,ablak, milyen fal , van e szigetelve , egyaltalan milyen fekvesu a haz ez a bonyolultabb resze
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:21   #25 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

De ha igényli a lakás a hőt nincs honnan átcsoportosítani ezért nem érdemes ezt a nem olcsó pluszt beépíteni szerintem egy egyszerű radiátoros fűtésnél.Én annak a híve vagyok hogy minél kisebb legyen a vízellenállás a fűtésrendszerbe mert ez nőveli a kazán szivattyú élettartamát.Egy termoszelep az elég nagy ellenállást ad a rendszernek.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:34   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-24
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
huncro Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

altalaban egy haznak van felfutesi ideje tegyuk fel szeretnenek 21 fokot ezt eleri 2 nap alatt [ertem az falak is atmelegednek ]nincs akkora hoveszteseg de a kazanod megy padlon vannak hidegebb helysegek es melegebb helysegek ahol kisseb es nagyobb a hoveszteseg pl konyha minek menjen ugyanugy a fotes mint a nappaliban ahol a legtobbet tartozkodol na erre jo a thermofej es hogycsokken a szivattyu elettartama ha jo szerelo vagy tudod hogy abban az esetben ha ez igy van bajpassz szelepet kelll beepiteni a kazan eloremeno es visszatero aga koze es megsznik a problema
huncro nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 22:45   #27 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Ideáli körülmények között így is van de szellőztetés és egyéb hőveszteséget is szem ellőt kell tartani és arról h bajpassz szelepet kell beépíteni arról meg annyit h amit te ajánlasz az ahhoz a teljes rendszert kellene átalakítani és itt meg csak egy kazán cseréről van szó.Egy új kíépítésnél ezek egyértelműek de ott is felülvizsgálandó h hova és minek kell thermo fej.Szóval itt egy régi FÉG kazánt kell cserélni és ezt kel szemelöt tartani.Én is csak látatlanból adtam tanácsot saját tapasztalatomból.6-8 radiátornál a thermofej és a kazánkötés átalakítása+a csere ez már elég nagy költség lehet.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 22:02   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-24
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
OrSi_0421 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

ha radiátor csere is kell, akkor 6 radiátorral kell számolni, egyébként a jelenlegieken van hőszabályozó, de elképzelhető hogy csak én gondolom, hogy az, mivel tekerni lehet de számozása pl. nincs.a konyhai radiátorom pl alapvetően is rossz,mert csak a fele melegszik fel, az is alig, összehasonlítva pl a nagyszobában levő kettő másikkal, de abban is igazatok van, hogy nem minden helyiséget kell egyformán fűteni, meg pl nekem kicsi a konyhám, (sajnos!) szóval nem kellene akkora teljesítményen mennie, mint egy hálószobában levőnek, de azért az se normális ami most van. ma még ráadásul úgy is jártam, hogy mire hazaértem este, kialudt az őrláng valamikor a nap folyamán a kazánban és egy jégverem volt a lakás..
OrSi_0421 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 22:53   #29 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

Ez esetbe nem csak a kazán csere lesz ott hanem be is kel szabályozni a rendszert.Ill levegős is így a hibát se ártana megkeresni h miért levegősödik a rendszer.Az h az őrláng kialudt ez az új kazánnál nem lesz probléma mert azokba már nincs őrláng hanem elektromos a láng gyújtás.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 13:47   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-04
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
andreacska Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fűtéskorszerűsítés

sziasztok, nekem is hasonló problémám van mint Orsinak, és azon dilemmázok, hogy kondenzációs kazánt vegyek e, mert többen javasolták már, a jelenlegi kazán teljesen meghalt, és sürgősen el kell intézni az új beépítését. mondták, hogy a kondenzzel kicsit több az áramszámla, és kevesebb a gáz, ami nekem kifejezetten jó lenne, mert kapok valamennyi kedvezményt az áramra, és egyébként is a gázszámla az ami nagyon durván fel szokott kúszni a fűtésszezonban
andreacska nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
főgáz, gázszerelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum