Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Fűtés és klíma szerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-15, 21:27   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Infrafűtés

Ha már a felületfűtés terítékre került, jó lenne ha az infrafűtésnek is külön adnánk helyet. Az aktualitása részemről ott van hogy apukám hozta fel a hét végén , mint lehetséges fűtés kiegészítő megoldást. Én első körben azt mondtam neki, hogy nem biztos hogy ez gazdaságos lenne a számára. De jó lenne ezt megvitatni veletek.

Laikusként kezdenék a témához:

1. az infrafűtés áramot igényel (nem is keveset)
2. szükség van üres és nagy falfelületekre (mivel apukámék fala tele van bekeretezett fotókkal, amiktől nem fog megválni, ez is probléma)
3. a mennyezetre szerintem semmi értelme feltenni

A lakás egy 7 lakásos társasházban van a földszinten. 3 oldalról fűtetlen falazat veszi körül. Érdemes egyáltalán szóba hozni itt az infrafűtést?

Több céget is megnéztem, hol 10%, hol 20%, hol 30% megtakarítást emlegetnek a gázfűtéssel szemben.

Több helyen is láttam hogy a mennyezetre szerelt panelok vannak. Ha jól emlékszem fizikából a meleg levegő fölfelé száll.... akkor hogy is van ez???

120W -500W -os panelokat látok. Ha ezek télen folymatosan mennek, az bizony nem kevés áramköltség !
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 21:40   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Infrafűtés

Jöjjön ismét az amatör:
Ezekkel a mai elektromos infrákkal semmi tapasztalatom, még csak nem is láttam egyet sem, de anno az elődjükről tanítottak nekünk bölcsességeket. Az infra fűtés fűtés elve eltér a radiátoros rendszerektől, ugyanis nem a meleg felület előtt cirkuláló levegő segítségével fűt, hanem sugárzással, mint a nap. Ezáltal alacsonyabb léghőmérséklet mellett lehet elérni azonos komfort érzetet. Ennek szemléltetésére szoktam emlegetni a svájci szállodák reklám képeit, amikor a több méter vastag hóval fedett hegyek között, a szálloda tető teraszán bikiniben napoznak.
A régi infra sugárzókat az ipari csarnokokban lehetett látni, az még gázzal működött, és a mennyezet alá volt függesztve. Hasonlóan néztek ki mint a mai PB gázos szieszták sugárzó felületei, és amikor alá álltál a hideg csarnokban, akkor érezted a hősugárzást.
Az biztos, hogy szinte a bekapcsolás pillanatában érezhető a hatás, és elhiszem hogy az alacsonyabb léghőmérséklet miatt a fűtési energia mennyiségében is van megtakarítás, de hogy ez áramban, és az árában mit jelent, arról gőzöm sincs
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 22:37   #3 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Infrafűtés

Nah itt is itt vok,hátha itt is félreértek vmit

komolyra fordítva a szót
sok mellette és ellenérvet tudnék felsorolni, az olvasottak alapján, amit a neten talál az ember

Falba , padlóba nem raknám , mert ott nem vok meggyőződve az energiaspórolásról

ahova én tenném és szoktuk is ajánlani, az pl a garázs, műhely, ahol jó esetben nincs fűtés mert minek?
az oka, hogy ahogy emlitetted azonnal meleg, és nem kell isten tudja mekkora tömegeket melegítenie, csak a levegőt,amit nem nehéz, ugyanugy , mint a légtecnika.
ha meg kimész akkor lekapcsolod és kész

lakásban már nem biztos hogy megtérül, bár itt is cak levegőt kell melegíteni, de ha elmész alóla , már hidegnek érzed, és a falak hidegsége nem javít a helyzetenarról nem beszélve ha lekapcsolod azonnal hidegnek tűnik a lakás

a gázos változatot amit említettél, azt gázernyőnek nevezik, pont ugyanolyn megfontolásból alkalmazzák csarnokokban , mint ezeket az elemeket, ott is az alatta levőmunkásoknak elég de nem kell a csarnokot teljesen kifűteni, utoljára ilyet a Mátrában telepítettünk egy purhab készítő üzemben, a napokban meg Sárváron az Edil Kamin gyárban találkoztam ilyennel, tehát ma is jól működnek, és ezekszerint van most is létjogosultsága
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
fűtés, infrafűtés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:08 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum