Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Csatornaszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-25, 20:52   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás Dugulás,magas talajvíz

Ez aktuális téma főleg ahol emésztő gödör van és a talajvíz be tud szivárogni a emésztőbe.Ha eléri a víz magassága a Pvc cső magasságát onnét kezdve gyorsan eldugul a rendszer mert mind tudjuk a sz.. úszik a vízen és nem tud kimenni a csőből ez problémákhoz vezet és ha le is megy a talajvíz a cső öntisztulása már nem lesz a régi mert sok anyag rakódót le a pvc cső belsejébe ez muszáj kitakarítani.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 21:01   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

Bizony ez így van és egyenlőre a helyzet csak fokozottan romlik a nedves éghajlat és a sok csapadék miatt. A magas talajvíz nagy probléma az emésztőrendszerek esetében, a csatornázás az egyetlen megoldás, de VIDÉKEN - mint tudjuk, ez leányálom.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 21:13   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

A probléma ott kezdődik h az erre szánt lóvék nagy része máshova került de ez politika ahhoz meg nem értek
Vissza térve a témához még annyit h ha kipiszkáljuk valamivel a csövet az nem lesz tiszta csak esetleg lefolyik a víz és egy nagyobb szennyeződésnél ismét csak dugulás lesz.Ezt muszáj ilyen esetbe rendesen kitakarítani.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 21:24   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

McClode barátom irány Olaszország Bizony már ezen vagyok, kezdem utálni a latyakot. Ma vizsgáztam, öltöny, meg ez a szar cipő... Mindenhol latyak, sár és na mindegy értitek. Vizes zokni...

A csatornázásra visszatérve múltkor sajnos hasonlóan jártam. Múltkor ezen okból volt egy komolyabb dugulásom és sokat szívtam vele. Nekem van egy vékony ilyen gége vagy nem tudom milyen csőnek hívják, de sajnos nem segített. Utána hívtam egy barátom, neki valamennyivel komolyabb van Szerencsére megtudtuk csinálni, de nem igaz, hogy ilyen talajvíz kezd lenni olyan helyen, ahol ezelőtt 10 évvel szárasság volt.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-25, 21:32   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 103
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 8 köszönetet 8 hozzászólással
Mcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenniMcclode Már kezd közkedvelt lenni
Üzenetküldés MSN-en keresztül Mcclode részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Mcclode részére
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

Szerintem az a gond ezzel a talajvízzel h az emésztők is töltik és egy kicsit több eső jön a keleténél akkor azonnal fenn is a talajvíz mert a vízzáró rétegen nem tud már elszivárogni a sok víz.Nálunk elméletileg csak zárt emésztőket lehetett volna építeni és csak úgy adták volna meg a lakhatásit de ezt senki nem ellenőrizte és mindenki nyitott emésztőt csinált és így az évek alatt telítődött a felső réteg és az esővizet már nem tudja hova elvezetni.Azt azért hozzá kell tenni h sok volt a csapadék az biztos.
Mcclode nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 07:57   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

Csak csendben jegyzem meg, hogy az emésztő legalább két évtizede nem legális, csak zárt szennyvíztárolót lehet létesíteni.
Mellesleg mi 88 óta élünk a jelenlegi házban, akkor azt mondták, hogy 3 év, és itt a csatorna. Most 3 éve eljutottak odáig, hogy bármerre indulok, egy saroknyira ott a csatorna, nálunk azóta sincs.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 10:44   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

Csatlakozom Istvánhoz. A megoldás az lenne, ha a mostani helyett egy zárt szennyvíztároló készülne, a szikkasztót pedig szippantást követően be kellene temetni.
Igaz ez + költség, és havi szinten is jelentkezik némi többletköltség, mivel a szippantások gyakorisága megnő. Egyébként a szikkasztó nem csak hogy nem legális, de vizeink elszennyeződéséhez is hozzájárulnak. Nem a fekália miatt, hanem az egyre több mérgező vegyszer használat okán...
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-12-05, 12:51   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Dugulás,magas talajvíz

Én annyit tennék csak hozzá,hogy kivitelézési hibákat is lehet ejteni. Itt ott egy két centi és kész baj. Nálam nincs emésztő szerencsére. Nálunk inkább a kivitelezési hibák adodtak. Nem én építetem a házat. TSZ. Látszik- padlóöszefolyó nuku. Egy csomó lové lenne nekem most megxsinálni. Ja és a legszebb amikor szól a bérlő,hogy ázik a pince. A fürdöszobától. Mint kiderült a zuhanytálca és a fürdökád közös öszefolyásánál kezdödöt a baj. Mivel sokat nem voltam idehaza igy hivott az asszony egy szerelöt. Én kioktatam mit mondjon és mutason meg. Ezek kijötek 10 perc alat lerendeztek mindent. Azzal a cimszoval,hogy szilozam ki a zuhanytálcát. és elhuztak. Nem csináltak semmit. Na felhivtam havert és rendberaktuk mindent. Reggel 9-kor kezdtük este tizkor még szivtunk vele. Mert tudnilik az okos szerelök nem vették észre,hogy fordítva van beépítve a csatorna. Jó mi? Nem is tudtam,hogy az emésztő gödör tilos már.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:49 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum