Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-07-06, 08:32   #1 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Hőátadás számítása

Sziasztok!

Egy újabb ötletet álmodtam meg éjszaka, amiben a mérnökök segítségét szeretném kérni! A honlapomra minden egyes cm-re kiadott rendszeremnél szeretnék betenni egy olyan kalkulátort, amelynél a vendég kiválasztja a falazatát (ennek van egy hőátadása) és beírja az aktuális fűtésszámláját. Miután ezt beírta, azonnal kidobja, hogy kb mennyi lesz szigetelés után a köv. egész havi számlája!

Régebben már excellel készítettem egy hasonló kalkulátort, amelynél, ha az ablakok hőszigetelőek voltak, akkor egy nm beírásával kb kitudtam számolni, hogy mennyi most a jelenlegi számla egy házban, illetve a különböző rendszerek összehasonlításával ezek után mennyi lesz. Hellyel közel +-5 % eltéréssel bejött mindegyik lakásnál a számításom.

Sajnos azóta volt egy váratlan esemény, melyek által a gépemről nem tudtam kimenteni az xls-t, ezért újra megakarom csinálni a kalkulátort.

Ha meglenne ez a kalkulátorom, akkor kifog jönni egy %-os érték, mely különböző falazatoknál és kül cm-es rendszereknél szokott előjönni, ezt akarom majd felhasználni a netes progimban. A látogató majd beírja mondjuk a 15 cm-es rendszerben az aktuális számláját és majd azután egyből kidobja a szigetelés utánit. Egyszerű dolog... A reklamálások elkerülése érdekében rakok bele egy kis súgót, hogy csak hőszigetelt tető és nyílászáró esetén ennyi meg ennyi maximál eltéréssel.

Hogy kezdjük a számítást?

Van egy aktuális falazom, mondjuk szilikát: 1,8 w/m2 hőátadással. A honlapomra már régebben csináltam egy ilyet, de rájöttem, hogy rossz volt a számítás. Mondjuk ehhez hozzáadunk egy 4 cm-es 0,04 w/m2-es rendszer. Akkor hogyan fog ez változni?

Köszi a segítséget! Bocsi, ha ezt a kérdést feltettem, csak az időm mostanság elég szűk ahhoz, hogy kutatómunkát végezzek, ráadás hátha hasznosak lehetnek az információk a fórumlakóknak is!
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel