Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés > Hőszigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-06, 09:32   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás Hőátadás számítása

Sziasztok!

Egy újabb ötletet álmodtam meg éjszaka, amiben a mérnökök segítségét szeretném kérni! A honlapomra minden egyes cm-re kiadott rendszeremnél szeretnék betenni egy olyan kalkulátort, amelynél a vendég kiválasztja a falazatát (ennek van egy hőátadása) és beírja az aktuális fűtésszámláját. Miután ezt beírta, azonnal kidobja, hogy kb mennyi lesz szigetelés után a köv. egész havi számlája!

Régebben már excellel készítettem egy hasonló kalkulátort, amelynél, ha az ablakok hőszigetelőek voltak, akkor egy nm beírásával kb kitudtam számolni, hogy mennyi most a jelenlegi számla egy házban, illetve a különböző rendszerek összehasonlításával ezek után mennyi lesz. Hellyel közel +-5 % eltéréssel bejött mindegyik lakásnál a számításom.

Sajnos azóta volt egy váratlan esemény, melyek által a gépemről nem tudtam kimenteni az xls-t, ezért újra megakarom csinálni a kalkulátort.

Ha meglenne ez a kalkulátorom, akkor kifog jönni egy %-os érték, mely különböző falazatoknál és kül cm-es rendszereknél szokott előjönni, ezt akarom majd felhasználni a netes progimban. A látogató majd beírja mondjuk a 15 cm-es rendszerben az aktuális számláját és majd azután egyből kidobja a szigetelés utánit. Egyszerű dolog... A reklamálások elkerülése érdekében rakok bele egy kis súgót, hogy csak hőszigetelt tető és nyílászáró esetén ennyi meg ennyi maximál eltéréssel.

Hogy kezdjük a számítást?

Van egy aktuális falazom, mondjuk szilikát: 1,8 w/m2 hőátadással. A honlapomra már régebben csináltam egy ilyet, de rájöttem, hogy rossz volt a számítás. Mondjuk ehhez hozzáadunk egy 4 cm-es 0,04 w/m2-es rendszer. Akkor hogyan fog ez változni?

Köszi a segítséget! Bocsi, ha ezt a kérdést feltettem, csak az időm mostanság elég szűk ahhoz, hogy kutatómunkát végezzek, ráadás hátha hasznosak lehetnek az információk a fórumlakóknak is!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 17:32   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Na miközben ti dolgoztatok, eközben én is gyűjtöttem egy pár infót:

Hivatalos hőtanos tanulás és példaanyag a falazatra nézve:



Na szóval első kérdésem az lenne, hogy első első, vagyis a 23 mértékegységű dolog a végén a 8? A végén látom, hogy hőátadás levegőben. De az első azt nem tudom még mindig.

Arra rájöttem, hogy más fajta falazatnál, mondjuk 38-as 0,5-ös hőátadással úgy kell a tégla helyére beírnom, hogy 0,5/0,38

De mondjuk, ha már 15 cm-es hőszigetelőm van, akkor 0,04/0,15?

Köszi az infót, összeakarom újra hozni ezt a kalkulátorom. Ma már felkutattam az összes pen drivom, az emailjeimet, sajnos nem találom.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-11-20)
Régi 2010-07-06, 20:32   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Gábor, minden tiszteletem a tiéd!
Valamikor nagyon régen tanították ezt nekünk, mára már inkább szoftveresen küzdök meg vele, és nem igazán szándékozom mélyen belerágni magam.
Amiben tudok segíteni:
a képen látható "k" helyett használjuk most az "U" értéket, azonos tartalommal
a 23, és a 8 a belső, illetve a külső hőátadási érték a levegőre. Az "i" index belsőt, az "e" index külsőt jelöl.
A 0,04/0,15 gondolatmeneted korrekt.
Viszont az oldal alján lévő határértékek elavultak. Az aktuális értékeket a 7/2006 TNM rendeletből tudod kiszedni. (fal: 0,45; padlásfödém: 0,30; tetőtéri tető: 0,25)
Egyébként amit tervezel a kalkulátorral, elég rágós falatnak tűnik, mert a megtakarítás szempontjából az sem mindegy, hogy egy viszonylag jól záró ablakok, vagy elöregedett, óránként háromszoros légcserét produkáló ablakok vannak. Az utóbbi esetben a falakon keresztüli hőveszteség az összes fűtési számlán belül kisebb arányt képvisel, így a hőszigetelése kisebb arányban javítja a költségeket, de ez csak egy kiragadott rész. Nem véletlen, hogy a multkori minta számításnál mellé írtam egy halom adatot.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-07-06)
Régi 2010-07-06, 23:00   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Igen sajnos tudom, hogy a tetőszigetelés, vagy padló, vagy bármely más, mondjuk a nyílászárók tulajdonsága nagyon sokat számít. Természetesen marketing szempontból a tökéletességre kell számolni a legrosszabb értékből. Vagyis a legnagyobb, de még korrekt adatot kell kiírnom. Ezért valami középút lesz.

De mellé fogom írni, hogy ahhoz, hogy az adatok korrektek legyenek, a ház további részében is korrekt szigetelésnek és nyílászáróknak kell lennie. Ezeket a termékeket akár nálam is megvásárolhatják stb...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 23:02   #5 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Gábor, minden tiszteletem a tiéd!
a képen látható "k" helyett használjuk most az "U" értéket, azonos tartalommal
a 23, és a 8 a belső, illetve a külső hőátadási érték a levegőre. Az "i" index belsőt, az "e" index külsőt jelöl.
A 0,04/0,15 gondolatmeneted korrekt.
ÖÖÖ ez okés, A fal az jó lenne szted? vagyis amit kiírtam? A 23 és a 8 érték az állandó? Használhatom mindig ezt?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 23:10   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

A ,fal az jó, és a 23 meg a 8 fal esetében közelitőleg jó szám, az MSZ szerinti állandó: 23,3, illetve 8,1
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 23:24   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Ha holnap is esik az eső, akkor inkább itthon maradok és megcsinálom a kalkulátorom! Majd letölthetővé teszem a fórum számára a tesztelés szempontjából. Ha egy páran áment mondtok, akkor dobom át a programozómnak

Köszi mindent!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 07:03   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Ha bele akarsz merülni a szerkezetek hőtechnikai számításainak élvezetébe, akkor egy jó kis program ingyenesen letölthető innen: Austrotherm Kft. - Bausoft Winwatt program letöltése A program automatikusan számolja a szerkezeten belüli páratechnikát is
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-07-07)
Régi 2010-07-07, 23:26   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Van István egy kis bajom! xls-ben elkeztem ezt számolni és ugyanezekkel az értékekkel nem ez az eredmény jött ki! Nálad is edz történt?

Már a sablonját jól megcsináltam, hogy honnan mi hova van irányítva, de nem jön ki az aminek kéne! Elszámoltam, vagy tényleg a 0,45 jön ki?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 08:12   #10 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hőátadás számítása

Van egy kevés igazságod.
A megoldás egyszerű, és nem feltűnő. A nevező középső négy törtjét fordítva írták. Helyesen: 1/(1/23+0,015/0,7+0,24/0,5+0,06/0,04+0,01/0,7+1/8)
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-07-08)
Válaszol

Címkék
hőátadási számítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:32 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum