Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2013-01-31, 18:05   #4 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Szia,

Gépek amik vannak, illetve tudok kölcsönkérni, ha kell: fúró, dekopír és körfűrész. A fúróhoz van állvány is, szóval ha kell merőlegeset is pontosan tudok fúrni. Marni nem tudok.

Ha csapokkal rögzítem a létrát kb. mennyi súlyt fog elbírni? Csavarral nem lenne jobban terhelhető?
Egyébként először én is ilyenre gondoltam, de a lécek árából kijönne bútorlap is, és akkor a rekeszek elválasztása is meglenne. Nem kéne a létrát összeszerelni, viszont bonyolultabb lenne a polcok rögzítése...

A falak és a padló szerencsére nagyon szép egyenesek. Egyedül a plafon amiben van az a 7 mm és a közepénél is van egy pici púp. Úgy gondoltam, hogy a sín feletti léc egyik szélén kicsit aláékelem. De a tolóajtó szerelvény amit kinéztem olyan, hogy a felső görgőt egy rugó nyomja felfelé, szóval talán nem is lenne probléma, hogy 3,5 méteren van benne 7 mm.

Néztem pár helyen bemutató termet is, de nem emlékszem rá, hogy a sínek bele lettek volna marva az alsó/felső lécbe...
Közben találtam egy szerelési segédletet:
http://www.butor-vasalat.hu/letoltes...elesi-segedlet
más márka amit kinéztem, de nagyon hasonló, itt is csak simán van a lécen a sín, bemarás nélkül. Persze biztos van sok féle szerelvény.
Esetleg ehhez hasonlóval van valakinek tapasztalata?

Idézet:
dagadt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.

Mennyire értesz az asztalos dolgokhoz, illetve mennyire van lehetőséget gépeket használni?

Én a helyedben a hagyományos "tyuklétrás" megoldást választanám, idegencsappal. (Azt tulajdonképpen egy kézi fúróval meg lehet oldani.

Az is egy kérdés, hogy mennyire egyenesek a falak? A tervekből azt látom, hogy alapból van 7 mili eltérés. De van a púp vagy gödör?

Véleményem szerint mindenképpen kell egy keret, ennek a felső és alsó részébe fog helyet foglalni a sin. Van lehetőséged bemarni a sint? (Mert ha nincs bemarva a fába, akkor az nagyon csúnya lesz.

De nagyjából én így csinálnám. 4 db tyuklétra keret, elöl körbe egy keret amibe alul felül a sin fut.

CSatoltam képet, úgy könyebb elképzelni.
fcs nem elérhető   Válaszol idézettel