Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Munkák az épületen belül > Egyéb munkák a lakószobákban

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-30, 20:24   #1 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Tolóajtós beépített szekrény

Sziasztok,

Tolóajtós beépített szekrény készítéséhez szeretném a tanácsotokat, segítségeteket kérni.
Mivel nem csináltam még ilyent, ezért kíváncsi lennék rá, ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata.

Leírom, hogy hogyan gondoltam első körben, illetve hogy milyen kérdéseim merültek fel, de bármilyen ettől eltérő tanácsot szívesen veszek.

Elsődleges szempontjaink:
-a tolóajtó kinézete viszonylag kulturált legyen (persze tudom, hogy a tolóajtós cégek ajtaját meg sem fogja közelíteni, ez nem is célom, a lehetőségekhez képest értem).
-a tolóajtó nyitása könnyű, gördülékeny legyen és ne menjen tönkre 1 év alatt
-a belső szerkezet stabil, strapabíró legyen, ne szakadjon le, ha teszek bele pár könyvvel teli dobozt

Ami csak másodlagos szempont az a belső kinézete, illetve az sem fontos, hogy variálhatóak legyenek a polcok.

Csatoltam egy vázlatot az elképzelt szerkezetről.

Az ajtót 18-as bútorlapból tervezem megcsinálni, úgy hogy megrendelem a négy ajtót egy lapszabászatban és veszek külön tolóajtó szerelvényeket (síneket, görgőket...).
Plusz úgy gondoltam hogy a két oldalon és alul, felül is teszek körbe egy 10 centis csíkot bútorlapból az ajtó köré. Így annak csapódik az ajtó, nem a falnak, és szerintem a sínt is egyszerűbb lesz a járólap/plafon helyett a bútorlaphoz csavarozni.
Igazából nekem az ajtó tűnik az egyszerűbbnek.

A belseje szintén 18-as bútorlapból lenne, a függőleges elválasztó részek és a polcok is.
Az egész stabilitását az adná, hogy a polcokat fixen hozzácsavaroznám a függőleges részekhez.
Ez így mennyire lenne stabil? Mindkét oldalon fal van, szóval szerintem oldalról az tartaná, hogy ne döljön el, de ebben kicsit bizonytalan vagyok.
És hogyan lenne a legjobb összecsavarozni őket? Első gondolatom az volt, hogy 20x20-as léceket csavaroznék a függőleges részekhez, ráraknám a polcokat és azokat is hozzácsavaroznám. Nincs ennek könnyebb, praktikusabb módja. Valamilyen L idommal a léc helyet? Ti hogyan csináltátok, csinálnátok?
Plusz még arra gondoltam, hogy mivel kb. 90 centi szélesek lennének a polcok, ezért hogy ne hajoljanak le, főleg ha valami jó nehézzel pakolom meg valamelyiket, hátul keresztbe minden polc alá a falhoz csavaroznék egy 20x20-as lécet, így a polc nem csak a két oldalán, hanem középen is alá lenne támasztva.

Nagyjából ennyi a terv egyelőre, előre is köszönöm a tippeket, tapasztalatokat!
Csatolt fájl-ok
Fájl típus: pdf terv.pdf (11,0 KB, 14 letöltés)
fcs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-31, 00:19   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-12-21
Összes hozzászólás: 22
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 3 köszönetet 3 hozzászólással
dagadt Vannak jó hozzászólásaidagadt Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Szia.

Mennyire értesz az asztalos dolgokhoz, illetve mennyire van lehetőséget gépeket használni?

Én a helyedben a hagyományos "tyuklétrás" megoldást választanám, idegencsappal. (Azt tulajdonképpen egy kézi fúróval meg lehet oldani.

Az is egy kérdés, hogy mennyire egyenesek a falak? A tervekből azt látom, hogy alapból van 7 mili eltérés. De van a púp vagy gödör?

Véleményem szerint mindenképpen kell egy keret, ennek a felső és alsó részébe fog helyet foglalni a sin. Van lehetőséged bemarni a sint? (Mert ha nincs bemarva a fába, akkor az nagyon csúnya lesz.

De nagyjából én így csinálnám. 4 db tyuklétra keret, elöl körbe egy keret amibe alul felül a sin fut.

CSatoltam képet, úgy könyebb elképzelni.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg ajtok nélkül.jpg (61,8 KB, 15 letöltés)
Fájl típus: jpg ajtokkal.jpg (48,8 KB, 10 letöltés)
dagadt nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-02-02)
Régi 2013-01-31, 13:54   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Nos, az első kérdésem mindjárt az, hogy mennyire vagy járatos az egyedi bútorkészítésben.

Én is csináltam már szekrényt, meg ha valamit nagyon akarok, akkor megtanulom és megcsinálom. De..

Az előszobában egy Tolóajtós beépített szekrény, mely egyedileg oda lett szabva, faltól - falig.

Ezt pedig egyedi bútorgyártó céggel (kis fiatalokból álló ügyes vállalkozás) készíttettem.

5 bútorkészítőhez vittem el a rajzomat, meg az elképzelésemet. Volt, aki ránézett, azt mondta megoldjuk, adta az árat. Tulajdonképpen nem is érdekelte a papír, amit adtam.

A lényeg, hogy az 5 közül 1 volt, aki tüzetesen megvizsgálta az elképzelésemet (a leendő megbízottam), és úgy adott ajánlatot, továbbá pontosan úgy csinálta meg, ahogyan én akartam. De van még egy nagyon fontos dolog. Ez az 1 volt, aki azt mondta, hogy a sínt kizárólag fémből érdemes elkészíteni. Ugyanis a műanyag 1-2 év után megadja magát.

Érdekes módon a többi készítő minden féle lelkiismeret furdalás nélkül ajánlotta a műanyag sínes tolóajtós megoldást, és csak 1 mondta, hogy ilyen méretek esetén kötelező a fém, ha nem akarom, hogy tönkre menjen hamar.

Már pedig a te méreteid is ilyenek, szóval erre érdemes odafigyelni.

Ha még nem csináltál hasonlót, nem vagy asztalos, vagy bútorkészítő, akkor nem javaslom a saját kezüleg való készítést. Egészen más egy szabadonálló, egyszerű szekrényt megépíteni saját kezüleg, mint egy egyedileg leszabott, beépített szekrényt, tolóajtóval, ahol minden mm és precizitás számít.

Üdv.: Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2013-02-02)
Régi 2013-01-31, 19:05   #4 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Szia,

Gépek amik vannak, illetve tudok kölcsönkérni, ha kell: fúró, dekopír és körfűrész. A fúróhoz van állvány is, szóval ha kell merőlegeset is pontosan tudok fúrni. Marni nem tudok.

Ha csapokkal rögzítem a létrát kb. mennyi súlyt fog elbírni? Csavarral nem lenne jobban terhelhető?
Egyébként először én is ilyenre gondoltam, de a lécek árából kijönne bútorlap is, és akkor a rekeszek elválasztása is meglenne. Nem kéne a létrát összeszerelni, viszont bonyolultabb lenne a polcok rögzítése...

A falak és a padló szerencsére nagyon szép egyenesek. Egyedül a plafon amiben van az a 7 mm és a közepénél is van egy pici púp. Úgy gondoltam, hogy a sín feletti léc egyik szélén kicsit aláékelem. De a tolóajtó szerelvény amit kinéztem olyan, hogy a felső görgőt egy rugó nyomja felfelé, szóval talán nem is lenne probléma, hogy 3,5 méteren van benne 7 mm.

Néztem pár helyen bemutató termet is, de nem emlékszem rá, hogy a sínek bele lettek volna marva az alsó/felső lécbe...
Közben találtam egy szerelési segédletet:
http://www.butor-vasalat.hu/letoltes...elesi-segedlet
más márka amit kinéztem, de nagyon hasonló, itt is csak simán van a lécen a sín, bemarás nélkül. Persze biztos van sok féle szerelvény.
Esetleg ehhez hasonlóval van valakinek tapasztalata?

Idézet:
dagadt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia.

Mennyire értesz az asztalos dolgokhoz, illetve mennyire van lehetőséget gépeket használni?

Én a helyedben a hagyományos "tyuklétrás" megoldást választanám, idegencsappal. (Azt tulajdonképpen egy kézi fúróval meg lehet oldani.

Az is egy kérdés, hogy mennyire egyenesek a falak? A tervekből azt látom, hogy alapból van 7 mili eltérés. De van a púp vagy gödör?

Véleményem szerint mindenképpen kell egy keret, ennek a felső és alsó részébe fog helyet foglalni a sin. Van lehetőséged bemarni a sint? (Mert ha nincs bemarva a fába, akkor az nagyon csúnya lesz.

De nagyjából én így csinálnám. 4 db tyuklétra keret, elöl körbe egy keret amibe alul felül a sin fut.

CSatoltam képet, úgy könyebb elképzelni.
fcs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-31, 19:21   #5 (permalink)
fcs
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
fcs Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Szia Arni,

Hát, nem vagyok asztalos, és bútorból konkrétan polc volt a legbonyolultabb amit eddig csináltam.
Szeretek barkácsolni, és én is úgy vagyok vele, hogy megtanulom és megcsinálom amit elgondolok és nem riadok meg az olyasmitől amit még nem csináltam. Általában a végeredmény tök jó szokott lenni. Ezért is vagyok most kíváncsi mások tapasztalatára.
És sajnos most eléggé úgy néz ki, hogy az anyagiak rákényszerítenek, hogy ennek is magam álljak neki. Több helyen is kértem már árajánlatot, ahol fullra megcsinálnák az egészet az kb. 3-szor lenne több mint amennyit rászánnánk, egy másik helyen meg csak az ajtó szerelés és szállítás nélkül 1,5-ször annyi. Ha magam csinálom akkor az anyagköltség bőven belefér a rászánt keretbe.

A szerelvény amit kinéztem alu sínes, szóval akkor ez elvileg jó is lehet.
Itt a katalógus, a 38. oldalon a Smart amit kinéztem.
http://www.foresteu.com/c/document_l...&groupId=10157

Úgy gondoltam, hogy a lapszabászatban mm-re pontosan levágatom a bútorlapokat, én már vagdosni nem akarom, csak összecsavarozni őket.

Arról esetleg tudnál pár sort írni, hogy nálad a belső részé hogyan van kialakítva, összefogatva?

Köszi!

Idézet:
djarni eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nos, az első kérdésem mindjárt az, hogy mennyire vagy járatos az egyedi bútorkészítésben.

Én is csináltam már szekrényt, meg ha valamit nagyon akarok, akkor megtanulom és megcsinálom. De..

Az előszobában egy Tolóajtós beépített szekrény, mely egyedileg oda lett szabva, faltól - falig.

Ezt pedig egyedi bútorgyártó céggel (kis fiatalokból álló ügyes vállalkozás) készíttettem.

5 bútorkészítőhez vittem el a rajzomat, meg az elképzelésemet. Volt, aki ránézett, azt mondta megoldjuk, adta az árat. Tulajdonképpen nem is érdekelte a papír, amit adtam.

A lényeg, hogy az 5 közül 1 volt, aki tüzetesen megvizsgálta az elképzelésemet (a leendő megbízottam), és úgy adott ajánlatot, továbbá pontosan úgy csinálta meg, ahogyan én akartam. De van még egy nagyon fontos dolog. Ez az 1 volt, aki azt mondta, hogy a sínt kizárólag fémből érdemes elkészíteni. Ugyanis a műanyag 1-2 év után megadja magát.

Érdekes módon a többi készítő minden féle lelkiismeret furdalás nélkül ajánlotta a műanyag sínes tolóajtós megoldást, és csak 1 mondta, hogy ilyen méretek esetén kötelező a fém, ha nem akarom, hogy tönkre menjen hamar.

Már pedig a te méreteid is ilyenek, szóval erre érdemes odafigyelni.

Ha még nem csináltál hasonlót, nem vagy asztalos, vagy bútorkészítő, akkor nem javaslom a saját kezüleg való készítést. Egészen más egy szabadonálló, egyszerű szekrényt megépíteni saját kezüleg, mint egy egyedileg leszabott, beépített szekrényt, tolóajtóval, ahol minden mm és precizitás számít.

Üdv.: Arni
fcs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-02-01, 10:00   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 11-03-03
Összes hozzászólás: 105
Kiosztott köszönetek: 18
Begyũjtött 16 köszönetet 15 hozzászólással
djarni Vannak jó hozzászólásaidjarni Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Tolóajtós beépített szekrény

Idézet:
fcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
És sajnos most eléggé úgy néz ki, hogy az anyagiak rákényszerítenek, hogy ennek is magam álljak neki. Több helyen is kértem már árajánlatot, ahol fullra megcsinálnák az egészet az kb. 3-szor lenne több mint amennyit rászánnánk, egy másik helyen meg csak az ajtó szerelés és szállítás nélkül 1,5-ször annyi. Ha magam csinálom akkor az anyagköltség bőven belefér a rászánt keretbe.
Én olyan készítőt találtam, akik nagyon jól dolgoznak, és szerintem nem jött volna ki olcsóbban, ha netán magam csinálom meg, mert nyilván én nem olyan árom tudom beszerezni az anyagokat.

Idézet:
Arról esetleg tudnál pár sort írni, hogy nálad a belső részé hogyan van kialakítva, összefogatva?
Hát, már nem nagyon emlékszem rá. De szerintem simán össze vannak csavarozva az elemek, mivel egy beépített szekrénynél ez egyszerűbb megoldás. Egy polcosnál tiplikkel van összerakva, ragasztva, hogy ne látszódjanak csavarok.

Nálam még úgy volt, ha jól emlékszem, hogy az elemek nem egy nagy darabból áltak, hanem több elem lett összeillesztve és csavarozva. Például simán külön meg lehet építeni az alső és felső részt, aztán egyszerűen a felsőt rátenni az alsóra, majd rögzíteni. Így a 2 rész között alapból dupla bútorlap van, ami elég jól erősít. Merevítések nincsenek a szekrényben, mint amiket te találtál ki, és szintén 18-as lapokból van.

Annyi, hogy a belső lapok szimpla fehérek, kivül pedig bükk színű, ami teljesen jó, hiszen a külső megjelenés legyen színezett, belül tök mindegy, ráadásul, ha fehér, világosabb lesz.

Esetleg érdemes lehet világítást is beletervezni egy nagy szekrénybe, hogy később ne hiányozzon (én vettem ilyen öntapadós kis lámpát, amit beleragtam)

Arni
djarni nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 01:34 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum