Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-06-29, 08:21   #22 (permalink)
Gábor
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Falak külső hőszigetelése

Helló! Bocsi, de pár napig nem voltam gépközelben és örülök neki, hogy egy kőzetgyapotos ember is csatlakozott! Nálam a ragasztó a nagyon drága ezeknél a rendszereknél. Pl egy zsák sima ragasztó nekem 1300 körül van, míg a kőzetyapoté 2300. Ez a beszer ára Kőzetgyapotból kell 8-10 kg ragasztó, míg a simából max 5 kg. Ezért is marha drága a szigetelése.

A vályognál bevallom, hogy nem ajánlom a szigetelést, esetleg a plafont, de sokszor az is sárból van. Én nagyon jó természetes falazatnak tartom. Véleményem szerint, aki elkezdte protezsálni a vályogházak szigetelését, az nem is biztos, hogy élt vályogházban. Itt vidéken elég sok vályogház van, még anno én is ilyen helyre születtem. Utána bontottunk, de pl a garázsunk vályogból van. Semmi tetőszigetelés nincs benne, de a házunkkal összehasonlítva ilyenkor nyáron a nagy melegben hűvösebb van a garázsban, mint a házban. A házban 8 cm-es hőszigetelés.

Klíma persze nem megy.

Egyszer már írtam az árakat a kőzetgyapot szigetelésre. Sajnos horrorisztikus ára van. Tudom, hogy magamnak teszek rosszat, ha nincs róla jó véleményem és nem protezsálom. De ilyen árkülönbségnél már nem éri meg ilyenre váltani, inkább austrotherm-es légáteresztő....
Gábor nem elérhető   Válaszol idézettel