Téma: Óriáspuffer
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-03-07, 11:36   #40 (permalink)
Joooe
Tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 16
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
Joooe Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Óriáspuffer

Idézet:
digium eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Leírtunk párat:
-fűtött téren kívül elhelyezett nagy tartály hővesztesége (átlag dT=70°)
Ezt elismertem hogy ez hasznos infó, bár számoltam én is vele.

De a többit nem értem:
Idézet:
-energiapazarló
(Erről eddig nem volt szó)A szigetelés veszteségén felül milyen energia "pazarlás" jöhet még szóba?

Idézet:
-nyáron a 8m3-es tartályból napkollektorral nem lesz melegvized megfizethető árú hőcserélővel és napkollektormennyiséggel
(Erről eddig nem volt szó)Mi köze ehhez a tartály méretének? Annyit kell betenni amennyit kiveszek, kis tartályban is, nagyban is, nem?

Idézet:
-az fűtési időszakban az átlag 75°C-os tartályodra szinte nulla fűtésrásegítés lesz napkollektorral, hiába is számítasz rá (még a tavaszi/ősziben sem nagyon)
Írtam már, hogy nem számítok rá valódi fűtési szeszonban. Meg is köszöntem az ezzel kapcsolatos infókat.

Idézet:
-talán olcsóbban és kényelmesebbre is megoldhatnád (a jó minőségű fűtő légkondik +7°C felett 1kWh villamos energiából ~4kWh fűtési energiát állítanak elő 30Ft/kWh energiaár mellett távirányítóval, az ára kb. a 4x25m 18mm-es rézcső anyagára...)
Érdemes ezt a lehetőséget is megvizsgálni, de hogy fűtök be ezzel egy egész házat? Mennyibe kerülne egy komplett rendszer? És ez a rendszer meg kihasználatlanul áll és úgyanúgy a fát hordok naponta amikor hidegebb van?
Joooe nem elérhető   Válaszol idézettel