Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-02-03, 14:30   #3 (permalink)
istvan62
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Radiátor méretezés

Jöjjön a szokásos kételkedő (kötekedő) hozzászólás.

Teljesen igaz, hogy nem érdemes feleslegesen nagy radiátort venni, beépíteni, de pont ezek a közelítő számok azok, amik igazából csak becslésre jók, és egyre inkább azt kell mondani, hogy főleg a hagyományosabb építéseknél.
Épp csak a következő apróságok maradnak ki a számításból:
"három oldalról fűtött": mi van alatta? - fűtött/fűtetlen pince, vagy talaj? Mi van fölötte, tetőtér, vagy padlás?
homlokzati fal: milyen a hőszigetelése, mekkora, milyen üvegezésű az ablak?

Nekem ebből nincs semmi üzletem, de minden építtetőnek azt szoktam javasolni, hogy csináltasson fűtési tervet (számítást) annak ellenére, hogy nem kötelező. Ha kell én is ki tudom számítani a hőigényt az összes adat ismeretében, mert az az energetikai számításban benne van, de ahhoz is hozzá szoktam tenni, hogy a végét megmondja a gépész.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető   Válaszol idézettel