Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-01-18, 15:45   #8 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ki milyen összeget tart reálisnak családi háza megtervezéséért?

(kicsit elkanyarova a témától de mégis innen indult ki a gondolatmenetem)

a mindenit hát igy már én is bevállalom a tervezést, de a jelenlegi állás szerint nem fogom terveztetni és engedélyeztetni a szerkezet bontást és felújítást, de kitudja mit hoz a jövő, igazából nem tudom menyi+költségbe kerülne ha legálisan csinálnék, 1 minimális átalakítást , igaz a birság az még keményebb! ezt már megbeszéltük,
de pl 80m2 es a ház és igazából a tetőteret fogom beépíteni és lebontani+ a födém is bontásra kerül minden ugyanugy csak korszerübben kerül a helyére anyi a módosítás hogy a födémnél 1 lépcsőföljáró lesz beiktatva és ami még plusz hogy a tűz fal alacsonyabb lesz a térdfalat emelem avgyis a tető lejtése csökken emaitt több lesz a hasznos légtér
és simán eltudok képzelni egy ilyen kis jellegű tervezésnek olyan 100-280 ezer forintos költséget és ez ugye csak a tervezés.. ebből a pénzből meg lenne a cirkó kazánom simán.. ami nem olcsó és kell még sok dolog házba amit nem kezdek soronli de durván 6milliót saccolok a felújíásra, bocsánat hogy kicsit elkalandoztam csak mindig megindítanak de sajnos sokszor nem tudok hozzászólni a fórumhoz a körülmények miatt
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel