Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2019-10-08, 20:25   #7 (permalink)
kocsiszsiga
Új tag
 
Csatlakozott: 19-10-08
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kocsiszsiga Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Félkész ház (lejárt engedély) vásárlása

Tisztelt Fórumozók!

Hasonló helyzetben vagyok, mint az előttem kérdező kolléga. Jogi dolgokkal sajnos nem vagyok tisztába!
Magánszemély vásárolna magánszemélytől 2011 óta félbemaradt építkezésből vidéki kertes házat (falak felhúzva-vakolva kívül belül, tetőszerkezet teljesen kész, villanyszerelés előcsövezve,víz előcsövezve,kémény kész). Ami hiányzik: nyílászárók, villanyszerelés, vízszerelés, fűtésszerelés, burkolás, külső szigetelés, mennyezet.
Az eddigi munkálatok mind hivatalosan készültek tervek szerint.
A kérdésem a következő:
Befejezhetem-e magamnak magánszemélyként az építkezést a következők szerint: nyílászárókat beszereltetem a nyílászárót gyártó céggel; villanyszerelést megterveztetem-kiviteleztetem egy villanyszereléssel foglalkozó céggel; vizet és fűtést szintén megterveztetem és kiviteleztetem egy épületgépészettel foglalkozó céggel; burkolást, szigetelést, mennyezetet megoldanám egyénileg, közművek bekötésének intézést a kivitelező szakemberekre bíznám.
Járható-e ez az út valami módon, illetve használatbavételi engedély szerezhető-e így vagy teljesen esélytelen a spórolás és keressek egy kivitelező céget aki mindent intéz?
Előre is köszönöm!
kocsiszsiga nem elérhető   Válaszol idézettel