Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-08-04, 21:01   #1 (permalink)
hyper
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Király! hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ösztökéltek már, hogy majd kezdjem el 1 új blog írását és még most, mielött belevágok a munkálatokba, kis infó, árakról, elképzelésekről, a képeket meg majd késöbb sbs segítségével közzéteszük

tehát a terv:

a 150éves házat birtokul veszem amit már korábban a régi blogosokkal beszélgettük ha eljön az ideje a lakáskassza 4éves project -en belűl komolyabb szerkezeti felújításon is átesik ez a régi ház

de addig lakni szeretném és jóval kultúráltabb , magasabb életszínvonalú állapotában de ésszerű beruházásokat muszály megejtsek. 4 év hosszú idő, és most az egészség a hangulat és az életszínvonalon dobhatok ha ujraburkolok itt-ott a fürdőt sokkal barátságosabbá praktikusabbá varázsolom, a konyhában levő régi antik talpaskádat kiiktatom, a helyét (1 toldás oldalról a konyhai falba) betéglázom bevakolom, kifestem a helyiségeket, még ha nemis olyan színekre és nem olyan tuti állapotura mint amilyen majd a késöbbi elképzeléseimben szerepel, ezekkel az apró dolgokkal, mind a magam és a párom, és estleg a vendégek hangulatát is olyan mértékbe megváltoztathatom, hogy lehet nem a 200e Ft-os konyhabútor van bent a fullos tűzhelyel, mosogatógéppel, csapteleppel, sarokkáddal, gardróbszobval és a beépített szekrényekkel, és sorolhatnám de mégis jelentős közérzet javítást és otthonos érzetet tudok vele varázsolni

és az adatok:

fali csempe lila 20x40cm 2898ft/m2
sárga padlóburkoló 30x30cm 2024ft/m2
fuga mapei sárga 5kg 2999ft x2 (kb 15m2 a felület amit fugázni kell)
lila mapei 162es fuga 5kg 2500ftx2 (szintén olyan 15m2 lesz a fugázandó felület)
a lila azért volt olcsóbb mert máshol vettem számlamentesen

a konyha és a fürdő lesz burkolva csak hogy tisztán lássunk és azonos sznekkel mivel nagyon jutányos áron kaptam meg a szép színes csempéket a konyha alapból ilyen szinekkel lett volna burkolva

a fürdőnél pedig az oldal fal barna és sárga kombinációja lesz majd a késöbbi végleges elképzelés
fugakereszt 499ft
wc ülöke bocis 10000e ft
wc 6400ft Cersanit la.ak.
ráültető gumi 400ft
leszorító csavar tükörgombal tiplivel 140ft ha jólemlékszem
1.5méteres zuhanygégecső 1000ft
greslap ragasztó 1599ft 25Kg x6
készvakolat 999ft 40Kg x4
+vettem kültérre falikart mozgásérzékelőt

még vennem kell gipszkartont , glett alá élvédőt glett anyagot csavarokat tipliket
szaniter szilikont mosógépet még a matracot is ki kell fizetni ágyat stb

a lényeg hogy tegnap pedig az ikeába mentünk fel és vettünk alap dolgokat tálaló edényt bögrét poharakat és sorolhatnám az obiban az építéshez szükséges dolgok eddig kedvezményes áron 89ezer ft
az ikeás dolgok 51ezer ft

és még a festékről nem beszéltem +egyéb dolgokról tehát eddig olyan 200-300ezer ft ba kerül az hogy lakhatóbbá és othonosabbá varázsoljunk egy nagyon régi házat

amint neki fogok mesélek mi volt nehézség mi volt könnyű és meglepően gyors
a munkálatokra olyan ha akkor se lesz még munkám akkor a

- fürdőre kartonozással vizszereléssel áramvezetés burkolás festésel 1 hetet számolok de szerintem hamarébb megvagyok vele!
- a konyha falbontása falazása 2 nap alatt vakolással megvan a csempézés kartonozás viz szerelés burkolás pedig maximum 5nap hasonló mint a fürdő

tehát 2 hét alatt van 1 teljesen szép és igényes fürdőm wc-vel és konyhám ahol igaz nem a végleges elképzelés szerint vannak a dolgok de kulturáltabb

és természetesen ahogy telik az idő, az ember belakja a helyiségeket, sok kis apró dologgal feltölti, és máris szeretet teljesebb, melegséget sugárzó helyiségeket kap az ember

jah és nincs melóm ha valaki tud valamit szegeden mert a kivitelezési költségeim lassan elfogynak szoljon

tehát folyt.köv. amint birtokba veszem az albérlőim után a házat
hyper nem elérhető   Válaszol idézettel