Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Építési napló

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-08-04, 22:01   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Király! hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ösztökéltek már, hogy majd kezdjem el 1 új blog írását és még most, mielött belevágok a munkálatokba, kis infó, árakról, elképzelésekről, a képeket meg majd késöbb sbs segítségével közzéteszük

tehát a terv:

a 150éves házat birtokul veszem amit már korábban a régi blogosokkal beszélgettük ha eljön az ideje a lakáskassza 4éves project -en belűl komolyabb szerkezeti felújításon is átesik ez a régi ház

de addig lakni szeretném és jóval kultúráltabb , magasabb életszínvonalú állapotában de ésszerű beruházásokat muszály megejtsek. 4 év hosszú idő, és most az egészség a hangulat és az életszínvonalon dobhatok ha ujraburkolok itt-ott a fürdőt sokkal barátságosabbá praktikusabbá varázsolom, a konyhában levő régi antik talpaskádat kiiktatom, a helyét (1 toldás oldalról a konyhai falba) betéglázom bevakolom, kifestem a helyiségeket, még ha nemis olyan színekre és nem olyan tuti állapotura mint amilyen majd a késöbbi elképzeléseimben szerepel, ezekkel az apró dolgokkal, mind a magam és a párom, és estleg a vendégek hangulatát is olyan mértékbe megváltoztathatom, hogy lehet nem a 200e Ft-os konyhabútor van bent a fullos tűzhelyel, mosogatógéppel, csapteleppel, sarokkáddal, gardróbszobval és a beépített szekrényekkel, és sorolhatnám de mégis jelentős közérzet javítást és otthonos érzetet tudok vele varázsolni

és az adatok:

fali csempe lila 20x40cm 2898ft/m2
sárga padlóburkoló 30x30cm 2024ft/m2
fuga mapei sárga 5kg 2999ft x2 (kb 15m2 a felület amit fugázni kell)
lila mapei 162es fuga 5kg 2500ftx2 (szintén olyan 15m2 lesz a fugázandó felület)
a lila azért volt olcsóbb mert máshol vettem számlamentesen

a konyha és a fürdő lesz burkolva csak hogy tisztán lássunk és azonos sznekkel mivel nagyon jutányos áron kaptam meg a szép színes csempéket a konyha alapból ilyen szinekkel lett volna burkolva

a fürdőnél pedig az oldal fal barna és sárga kombinációja lesz majd a késöbbi végleges elképzelés
fugakereszt 499ft
wc ülöke bocis 10000e ft
wc 6400ft Cersanit la.ak.
ráültető gumi 400ft
leszorító csavar tükörgombal tiplivel 140ft ha jólemlékszem
1.5méteres zuhanygégecső 1000ft
greslap ragasztó 1599ft 25Kg x6
készvakolat 999ft 40Kg x4
+vettem kültérre falikart mozgásérzékelőt

még vennem kell gipszkartont , glett alá élvédőt glett anyagot csavarokat tipliket
szaniter szilikont mosógépet még a matracot is ki kell fizetni ágyat stb

a lényeg hogy tegnap pedig az ikeába mentünk fel és vettünk alap dolgokat tálaló edényt bögrét poharakat és sorolhatnám az obiban az építéshez szükséges dolgok eddig kedvezményes áron 89ezer ft
az ikeás dolgok 51ezer ft

és még a festékről nem beszéltem +egyéb dolgokról tehát eddig olyan 200-300ezer ft ba kerül az hogy lakhatóbbá és othonosabbá varázsoljunk egy nagyon régi házat

amint neki fogok mesélek mi volt nehézség mi volt könnyű és meglepően gyors
a munkálatokra olyan ha akkor se lesz még munkám akkor a

- fürdőre kartonozással vizszereléssel áramvezetés burkolás festésel 1 hetet számolok de szerintem hamarébb megvagyok vele!
- a konyha falbontása falazása 2 nap alatt vakolással megvan a csempézés kartonozás viz szerelés burkolás pedig maximum 5nap hasonló mint a fürdő

tehát 2 hét alatt van 1 teljesen szép és igényes fürdőm wc-vel és konyhám ahol igaz nem a végleges elképzelés szerint vannak a dolgok de kulturáltabb

és természetesen ahogy telik az idő, az ember belakja a helyiségeket, sok kis apró dologgal feltölti, és máris szeretet teljesebb, melegséget sugárzó helyiségeket kap az ember

jah és nincs melóm ha valaki tud valamit szegeden mert a kivitelezési költségeim lassan elfogynak szoljon

tehát folyt.köv. amint birtokba veszem az albérlőim után a házat
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 00:04   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

Na ez már komolyabb mint az én "kis" lakótelepi konyhaburkolásom. Amúgy istenkirály vagy Hyper, de ezt eddig is tudtuk (számla nélkül vásárolsz... bocis wc-d lesz....), szóval izgalommal várjuk a folytatást.

Minkát sajnos nem tudok, de ha lenne szivesen szereznék neked.

ÉPITKEZÉSBEN JÁRATOS SZEGEDI FIATALEMBER MUNKÁT KERES

igy jó? Persze fotók készüljenek!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-05, 08:24   #3 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

noh nem a topicba vág de nemlehetünk mindig szabályszerűek
tehát nekem teljesen mindegy hogy mit cisnálok, már azon a sziten vagyok, hisz anyira nincs meló, ha trágyát kell lapátoplni megyek csinálom, nyugodtabb lennék, tudnám fizertni a rezsit és némi ételt tenni az asztalra
majd késöbb lehet kezdek valami saját vállalkozást, jelenlegi elképzteléseim alapján ahol szintén építkezni kell 1 üzemhez stb majd azt is linkelem
de már a tesconak is örülnék mint meló, tényleg mindegy csak munka legyen és minimum 70 felett keressek!
a képeket majd küldöm az átalakításról
anyi hogy én úgyszoktam mindig ilyesmit csinálni hogy elötte utánna lefotózom az eredeti állapotot majd amikor kész
majd megszavazod milyen képet küldjek mert én béna vagyok a felrakásában
köszi mindent üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-10, 21:41   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok
ma is vásároltam, igaz kis apróság de majd a helyszínen derül ki hogy a szappantartóból érdemes e még 1dbpt venni a mosdóhoz
tehát vásároltam 1 db kerámia szappantartós és 1 db kerámia sarokba való kis íves polcot
a 2 dolog ára 2200ft számlamentesen számlával 2900ft lett volna
a mosdóhoz is jól jönne 1 lyukas szappantartó azonban méretileg elég otromba lenne 1 nagy méretű kerámia tartó
igy majd az odapróbálás után eldöntöm beruházok e még 1 db ilyen kis méretű szappantartóra
most csak enyi és hamarosan már ha elfoglalom az állást akkor mehet a csempebontás viz vezetés, áram vezetés és a többi apróság + majd a képek is
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-17, 23:27   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

üdv mindenkinek, birtokba vettem a házat igaz még nem ott alszok de már elkezdtem a csempét felverni a fürdőben a padlóról, hát meg kell hagyni régen volt anyag a csempében , ez ilyen kis méretű vajszívű csempe olyan 5x5cm es lehet tatám tette le és ahol kicsit jobban sikerült neki a csempézés, bizony a bontókalapácsom szikrákat szort, és még nemvagyok kész vele, már most rengeteg hibát kell kijavítanom, hogy kulturáltabb formában pomppázzon a fürdő wc de igyekszem mindent a minimális költségvetésből kihozni és a lehető legpraktikusabb megoldásokkal átépíteni a fürdőmet.
holnap folytatom a munkát és ha lesz energiám ilyen későn megnt írok pár sort
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-08-26)
Régi 2010-08-20, 18:11   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ömlesztve mindent a nagy rohanásban, 1 kis lazítás 2 téglarakás és bontás között,
tehát
feltörtem a csempét vagyis kis 5x5centis nagyonkemény, krémszínű burkolót, még a kezem is elvágta
tatám nem sajnálta az anyagot a padlóösszefolyó és a küszöb magasságához képes volt 3-4cm vastag csemperagasztót felhazsnálni, 10 raselzság törmelék lett ebből a menyiségből és a fürdő wc csak 5m2 nem semmi noh a csempe lekerült a helyéről ezután jött a vakolat pótlása, és mifel a fali csempe ragasztó nélkül távozott megpróbáltam sarokcsiszoló segítségével, 1 öntapadós csiszolótárcsával leszedni a felesleges ragasztót hogy ne áljon el a faltól anyira a csempe, 1 percen belül az orrom8g se láttam a portól és csekély menyiségű ragasztó jött le a faltól, igy a ragaszó marad a falon sima a felület 4év mulva itt ugysem lesz fürdő, gondoltam előre én , tehát vakoöltam a kipotyogó darabokat nemsemmi menyiségű vakolat kellett ehez majdnem 40 kiló gyors vakolat ment csak a fürdőre igaz 2 párkányt is ujravakoltam, és olyan sima lett mint anno a piskótám
vizimértékkel átpásztázom a terepet és szerintem majd ezután mehet5 is a padló csempe
de most
és még ami történt felszuedtem a régi wc-t vagyis feltörtem leszedtema mopsdót
a mosdó 10cmel odébb lesz rakva a kád felé hogy a felültöltös mosógép a helyére passzoljon rendesen kartonozom a menyezetet a hő szigetelés és az esztétika miatt 3 tábla kell hozzá impregnált természetesen továbbá a mosdóhoz a kád melegvizes kiállásától vések 1 csikot ahol majd a melegvizes kiállásról 1 ujabb kiállást készítek ezt sarokszeleppel zárom, az oldalfali lámpát a viz és gáz vezeték csövek mögött felvésem a plafonig majd a plafon középéig kiállok az árammal az ufó lámpához
uj kapcsolók ajzatok
kis gipszkartonozás lesz még a polcoknál és egyebek, majd az újabb híreknáél jelentkezem, és természetesen újravezetékelem ezt a kis helyiséget már ahol cserélek dolgokat és uj szagelszívót kap ami nagyon hasznos lesz, csövek csiszolása festése és a sok mész kaparás helyett lehet fűréászporosm tapétával oldom meg hogy diszperzittel festhessema felületet
üdv mindenkinek
és kellemes aug. 20. át
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-25, 00:03   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ismét 1 kis infó
tehát az áram ellátás a fürdőben felfrissült bevéstem ide oda édesapám kimérte bekötötte, igaz most este fél 11kor hazafelké biciklizve jutott az eszembe hoppá 1 kapcsoló és a tükör feletti világításnak nem huzttunk be kábelt
noh de ezzel készen voltunk ugye az új szagelszívó e helyén a régit kikaptama falbol falig csiszoltam a csövet mrt ormótlanul kilógott
tehát elkezdtem csempézni, fantasztikusan szép sárga csempét raktam le diagonálban, gyönyörű
holnap megyek el megvenni a plafonra a giszkartont és a párnafát
kis gipszkarton még polcokból és jöhet a festés, majd a csöveket kell lefesteni, és még majd az ajtót, ablakot és azt nésztem hogy vágnom kell uj küszöböt, igaz a nyílászárók nem a legtutibbak de a csempével és ezzel a sok melóval olyan fürdőm lesz hogy sokan irigyelni fogják
közben a jálószobát is már csiálgatjuk lekaparjuk a rengeteg réteg meszet, itt ott vakolat (leginkább az alsórészen) és a felsőrész vájogtapasztás ezt az egészet ujraglettelem
remélhetőleg a vájog nem dobja le magáról a glettet majd csiszolom ideis megy 1 gipszkarton álmenyó, mivel borzalmasan rücskös, és lehet festeni kap 1 új padlószönyeget
és a parketta flevizesedett a fal széleknél ezt felvágom kitakarítom, bitumen lenne a legtutibb ha találok akkor azzal a rést amit vágtam a fal és a parketta között, kitöltöm majd a parketta magasságig vagy vakoló anygaggall vagy csemperagasztóval szintbehozom
a parketta nagyon régi itt ott szétette már a szú, és pont emiatt és a borzalmas szine miatt(sárgafestés) minimum 2 réteg olcsó de jól felhígítozott festékkel lekezeljük, ( a szut igy lehet kiölni ha esetlg elvétve lakik még benne)
majd rre nyugotabban tisztább talapzatra mehet a padlószönyeg
és ha ezis megvan reméljek hogy elkészül az asztalosom az új ágykeretemmel és nemeszi meg a szu és leht beköltözni
majd ezután jön a konyha amit majd késöbb írok
le üdv mindenkinek és bocsi az inaktivitásom miatt! de munka van
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 14:10   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ismét haladtam valamit, bers számolok:
tehát a padlóburkolása a fürdőnek teljesen kész már cvsak fugázni kell de az esetleges kisebb nagyobb bontások miatt még nemfugázok hogy a sárga fugát kikiméljem
most 1 vakablak enyhén semmilyen derékszögét próbálom áthidalni ami enyhe dühkitöréssbe torkolott, miután leszabtam a fát, és a nem eléggé körültekintő kivitelezésem miatt, a nagyon nehéz betiplizés után kiderült 4cm difit nem vettem észre
a vakablak nemhogy csak a felső része dől befelé a jobb oldala 4 egész cm el bentebb van mint a bal igy a párnafákat hiába szabtam le :S 75ft métere + a tiplikm és csavarok is kuka a fát még megoldom valahova jó lesz még pl lámpa foglalat közé hogy ne legyen nehézkes a felfüggesztése a gipszkarton miatt
tehát véshetek, pedig pont emiatt halasztottam a csempézést hogy ne potyogjon rá törmelék
szombat délután és vasárnap egész napom ennek a kis virgoncnak szentelem és remélhetőleg 1.5egész nap elég lesz ahoz hogy megoldjam ezt a problémát ezután mehet az oldalfali csempézés majd a fugázzás minden oldalról és az éálmenyezet és a festés, + a wc a heléyre kerül és nem kell a kerben gödröt ásni
a kádat még fugázni csiszolni savazni és festeni amjd kész a fürdő

a hálóra megvettük a padlószönyeget, mindenképp ragaszkodtak a boltban a papírhoz ennek nemörültem de a pénztárcám se 5x 4.2 méteres szönyeg ára 38 ezer ft, továbbá az oldalfal jelenlegi állapota borzalmasan nagyon rossz állapotban van! ami aztjelenti, hogy sarokcsiszoló és minden más eszközzel lehet a falban lévő "díszes szobrokat" kifaragnom simára
majd ide is jöhet 1 álmenyó
a parketta sajnálatos módon borzalmas szú régen vagy jelen helyzetében volt vagy van benne igy marad a rengeteg hígító itatása és formalin ha tudok valaonnét szereztni majd 2 rétegben festeni erre mehet csak a zsönyeg felszedni nemfogom sok meló lenne
viszotn a fal és a parketta találkozása a régi vizesedéshez vezethető vissza bizony szétrohadt ezt 1 vékony lappal sarokcsiszolóval elvágom bitument nemtudom honnét szerzek az ithonit nemtalálom 1 kis rétegben csurgatok a repedésbe majd mehet bele a csemperegaszató a parketta magasságáig és majd igy jön rá helyesbítve a festés meg a higitós lögyi az esetleges szú kiölése miatt
most röviden enyi majd még adok helyzet jelentést üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-08-27, 18:55   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

Én hyper szigetelést tudtam volna neked adni, írj már rám ezen mailen: gabor@meszker.hu Sajnos már az egyik szegedi projekt elindult, de a másik nem tudom, hogy mit jeleznek vissza. Néha van- egy-egy megkeresés onnan is és ha minőségi a munkád adhatok belőle
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-09-11, 00:48   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: hyper: fürdő, konyha burkolás felújítás és életszínvonal javítás

sziasztok ismét itt
kicsit már más a helyzet ha figyelem az időt fél 1 vagyis érthető miért nem vagyok jelen, mostis azért írok mert már nagyon hiányzik a fórum, +netezni sincs erőm , de már illik 1 kis helyzet jelentést adnom, tehát a fürdőm kész, apróbb dolgok jönnek még majd ezután, azonban a szerkezet és a főbb dolgok megvannak a többi már csak babra munka
tehát a fűrdő,wc-m ről pár szót, gyönyörű lett!!!!!!!
padló, oldal csempe fantasztikusa gipszkartonozás a plafonon, rengeteg dolgon javít és sokkal szebb a tükör feragasztva és körbecsempézve fugázva nagyon szép, a rejtett polc mögötte szintén praktikus a wc tartály és a wc közötti csövezéssel is megvagyok elégedve( a régi nagyon csunya volt minden irányba hajlitva és görbülve) azonban nagyon hoszú ez a csö a régi szint magasságot használtam és ha úgyérzem csúszik 1 bilincsl befogatom a fugába a 32-es csövet, A KIS KERÁMIA ÍVEK, SZINTÉN PRAKTIKUS (sorry caps lock),pakoló felületet adnak, 1 kis gipszkarton polcocska a wc mellett szintén 1 ujabb pakolási lehetőség a tükör világítás narancs és citrom, eszéletlen hangulatot ad, és pörgeti a 80 watt a számlám
a fali kis ufó lámpa is nagyon kultúrált, főleg az ikeás 11wattos izzóval(bánom hogy nem vettem többet) ajtókat lekentem 2 rétegben az ajtófélfáknál még lesz mit javítgatnom és majd aztis le kenem, az ablakot is szintén hasonlóan meg kell dogoznom, a kádat le kell festenem és ki kell szilóznom a szélét és kész
új wc új mosdó kis víz szerelés, a wc-re a párom aztmondja mint 1 mese wc gyönyőrű bocis ülöke bár 10 ezer ftért már adhatak volna 1 köszpontosítót hogy ne csusszon el az ülöke ha ráül az ember
nagyonm sok meló van benne teljesen más, rá se lehet ismerni gyönyörű lett megvagyok vele elégedve, a padló sárga vanilia fugályát nagyon sajnálom csupa kosz lett a végére igy óvatosan drótkefével próbálomkitakarítani meg gyökérkefével ha nem megy akkor 1 rétegben még kenek rá fugát hátha akkor szebb lesz!
a parapethez vettem festéket kijavítom a roszdásodást
a szobai barna részt teljesen áfújom, és jöhet a szoba , ma elkezdtem be párnafázni nemgondoltam volna, és 6 tábla gipszkartont felraktunk a menyezetre nagyon jól haladtunk igaz bőven 11óra után jöttünk haza
holnap már csak a széleknél kell kartonoznom amit egyedül is elbírok ha ez megvan jöhet az oldal fal, itt ott csiszolni és kaparni kell a meszet, a láábazati résznél, mintha házon kivűl lenne kis patka ezt le kell vésnem vágnom és ujravakolnom, ezután jön a parketta széleinek ledarabolása, kipucolása, majd bitumen és szintbe kihozni(parketta magasságig) malterral vagy csemperagasztóval ezután az oldalfal mélyalapozása glettelés, menyezet üvegszálazása, glettelése, oldalfal ujraglettelése ha kiszáradt, csiszoás, újraglettelés, javítás , ezután oldal illetve menyzet mélyalapozása és festés, ha ez megvan akkor a parkettát nem szedem fel, de semmitse ér sárgára van kenve ezt lekenem fehérre 2 rétegben és még festés elött 1 réteg higítóval mert szu gyanus
majd erre padlószönyeg és kész ha minden tuti a cserépkályhát nem is emélítettem ki kell fugáznom a cerepek közötti részt sárgaföldel, meg a kéményt a padláson körbe kell vakolnom
és azthiszem nemhagytam ki semmitse
anyi még hogy ezt a nagyon rosz parkettát csak a szigetelés miatt hagyom lent, a fa jól szigetel és ha még ki bír pár évet már megérte lnt hagynom, egy nagyon komfortos szönyeget vettem ezzel párosítva tökéletes lesz, és ha ez megvan, szerintem bőven belecsúszok a rossz időbe ekkor már a konyha marad majd jövőre jó időben mert ott bizony bontani is kell!
tömören röviden enyi
ha mindez megvan lehet beköltözni és belakni
igyekszem majd megint jelentkezni csak most nagyon hajtok, amig nem dolgozok a ház felujitása mellett, mertr meló mellett ég lassabban fogok haladni!
üdv
hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2010-10-24)
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 04:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum