Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Gépészet > Villanyszerelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-21, 15:55   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Lakásriasztó rendszerek

Most hogy csatlakozott hozzánk egy szakmabeli máris belevághatunk, hogy pl. egy családi házhoz milyen lakásriasztó rendszert ajánlana, ami gazdaságos is és jó is!
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 18:44   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Cerberus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Üdv:
Én Paradox hívő vagyok, ezért a Paradox EVO szériából választanék. Ez nagyon jól bővíthető, és szinte mindent meg lehet vele csinálni. Jól használható GSM/GPRS modulja van, amit akár ügyeletre, akár saját telefonra is lehet programozni. Az ára is elfogadható. Az érzékelők tekintetében én a Bosch Professional preferálom, de lehet olcsóbbat is választani. Jók még a szintén Bosch címkét hordozó Detection System érzékelők, és az GE címkés Aritech detektorok.
Nyílván van még jó riasztó, de ami ennél jobb az jóval drágább is. Ilyen például a Cerberus (swiss made) amivel védik a Párizsi Louvre muzéjt.
A hangjelzőben a Tecnoalarm SAL2000-t szeretem, mert jól néz ki (Pininfarina design) és van belőle habkifujás elleni védelemmel szerelt is.

Ha konkrétabb kérdésed van, könnyebben válaszolok.
Üdv
Cerberus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 06:11   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Ez igy rendben is, de aki nem ért hozzá nem érti. Mit ajánlanál alap konfigurációban egy családi házhoz riasztónak? pl ablakokra érzékelő, vagy ilyesmi, meg központi egység.... bocs ha kissé parlagi vagyok, de én sem értek hozzá csak tudom hogy vannak ilyenek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-22, 09:05   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Cerberus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Hogy milyen és mennyi érzékelőt, központot, hangjelzőt stb. használunk egy riasztó rendszernél az csaknem mindig az adott helyszínre vonatkozólag egyedileg dől el.

A megrendelővel folytatott párbeszéd során dől el, hogy a védelem milyen fokozatát ajánljuk.
Az általános szokás, hogy a bejáratokra nyitásérzékelőt, a helyiségekbe un passzív infra mozgás érzékelőt szerelnek. Viszont ez sok esetben nem elegendő. Gondolok itt az arra az esetre, ha a tulajdonos otthon van és a lakás perifériás részeit mégis védeni szeretné. Aztán akkor, ha a megrendelő lakásbiztosítást szeretne kötni, a biztosítók ragaszkodnak a MABISZ által előírt szintű védelem kialakítására.

Nézzük az érzékelőket:
Nyitásérzékelő: önmagában csak akkor hatásos, ha olyan nyílászárót véd, amelyen a behatolás, csak annak kinyitásával lehetséges, egy üvegfelületekkel ellátott ajtón hiába szerelünk „csak” nyitásérzékelőt, mellé kell valami más is, pl. üvegtörés érzékelő. azonban ezek is csak akkor érnek valamit, ha az illető nyílászárót zárva tudjuk tartani. Ennek akkor van jelentősége, ha a riasztót akkor (is) szeretnénk bekapcsolni, ha otthon vagyunk. Van aki nem szeret csukott ablaknál aludni, de szeretné ha a rendszer jelezné, ha hívatlan látogató érkezik éjjel. A nyitásérzékelő olcsó eszköz, a telepítésének a díja azonban jelentős is lehet, tekintve a következőket: Adott egy szépen kidolgozott fa bejárati ajtó, felülvilágítóval, oldalsó üvegezett felülettel, és üvegfelülettel a nyíló szárnyon. A nyitásérzékelőt célszerű volna rejtve elhelyezni, azonban erre akkor van lehetőség, ha a riasztós ott van amikor a nyílászárót beépítik a helyére, vagy netán együttműködve az asztalossal a gyártás során előre beépíti. A nyitásérzékelő vezetékét is el kell tüntetni, ez is csak az asztalossal együtt lehetséges. Viszont a nyílászáró beépítésekor a megrendelők általában még nem is gondolnak a riasztóra.

A MABISZ egyébként bizonyos szint felett előírja a „teljeskörű védelmet” ami azzal jár, hogy minden nyitható nyílászárón lennie kell nyitásérzékelőnek. Kérdés: tudja-e előre a megrendelő, hogy később olyan értéktárgyai lesznek amihez a védelmi szint szükséges. Elárulom, hogy nem. Pedig utólag megvalósítani sokkal csúnyább és drágább, és néha lehetetlen is. Vannak perszer vezeték nélküli érzékelők, csak azok nem rejtettek, és jó nagyok, valamint drágák, azonkívül viszonylag drága elemekkel működnek. (már az ami való valamire)

Summa summárum az a jó, ha épíkezés alatt minden nyílászáróhoz elkészül az előcsövezés és az elővezetékelés (jól megfontoltan)

Ennyit a nyitásérzékelőkről, a többiről majd később.
Cerberus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-03-22)
Régi 2011-03-22, 18:10   #5 (permalink)
Fórumtag
 
Csatlakozott: 10-05-18
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 59
Kiosztott köszönetek: 8
Begyũjtött 7 köszönetet 7 hozzászólással
szita Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Szintén Paradox híve vagyok, egy szép leírást kaptunk a szempontokról, csak sajna a végösszeg felfogása után redukálás következik és elég az a pár infra belülre csakhogy látszodjon hogy van riasztó. Aztán meg ha történt egy betörés, stb, akkor egyből minden kell. Cerbeus milyen rádiós cuccot ajánlasz egyébként? Ha ilyen igény van Elmes el bővítünk, de nem alapozunk csak rádiós cuccra.
__________________
Szitányi Villanyszerelés
szita nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-23, 12:59   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-21
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Cerberus Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Rádiós kiegészítők tekintetében is a Paradox-ot ajánlom, ugyanis nagyon jól átgondolt és rendszerszemléletű tervezés van mögötte. Csak adalékul: egy Paradox EVO központ programozása 4000 menüpontból áll és minden menüpontnak 8 opciója is lehetséges. Egy átlagos lakásriasztó gyártója nem adja meg ezt a programozási szabadságot.
Fontos megjegyzésem azért az, hogy a Paradox az azért nem Isten. Vannak sokkal megbízhatóbb rendszerek, de ezek a magyar magán megrendelők pénztárcájához kissé drágák.
Csak példa: 20 éve telepítettem egy német riasztórendszereket egy-pár cégnek, ezek már akkor BUS-os rendszerek voltak, egy érpáron (2 szál derót), tetszőleges topológiával szerelve 256 érzékelőt, kezelőt, kimeneti modult stb. tudott kezelni. Egy ilyen központ akkoriban 3500 márkába került. Csak az óra modulja többe került, mint egy olcsóbb komplett riasztó manapság. 360 DM volt egy infra érzékelő. Az igaz, hogy a működése alatti 10 évben nem késett egy percet sem. Megjegyzem a németeknél ez lakásriasztó kategória volt!
Aztán a Cerberus svájci cég termékei sem nagyon vannak jelen kis hazánkban. Nekem speciel volt szerencsém ehhez a márkához is. Aki ilyent megfizet, annak nincs gondja a gázszámlára.
Szóval visszakanyarodva a Paradox-hoz, a hibái ellenére még ez a legügyesebb központ a hazai kínálatban és persze az árkategóriájában. Hangsúlyozom, hogy az EVO szériáról beszélek, nem az olcsó Espirit, Magellán és Spectra társairól.
Nem szeretném a többi márkát leszólni, mert én is rengeteg típust telepítetem és telepítek most is. Az alapelvem: a legegyszerűbb riasztó is jobb mint a semmi, de azt úgy kell felszerelni, hogy azt a tulajdonos valóban használja is, ui. ha kényelmetlen a kezelése, vagy túl bonyolult, vagy nem megbízható akkor nem fogják bekapcsolni. Ez esetben ablakon kidobott pénz volt amit ráköltöttek.
folyt köv.
Cerberus nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-31, 08:26   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-31
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
hazriaszto Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Egy jó családi ház riasztót akár már 85.000Forinttól is lehet kapni és az ár már a telepítést is tartalmazza: Lakásriasztó, kamera telepítés, javítás Budapesten és környékén, délután és hétvégén
hazriaszto nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-12, 21:49   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-05-12
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
kavicsos 64 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Helló! Él még ez a forum ? Nekem is lakás védelmi gondjaim vannak van aki ért ezekhez?
kavicsos 64 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-13, 16:17   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Hmmm... micsoda kérdés, persze hogy él a fórum
Más kérdés hogy benéz-e valaki szakember lakásriasztó témában, mivel én nem értek hozzá. De mégis, mi az hogy gondjaid vannak? Elromlott valami, vagy most kéne telepíteni egy komplett rendszert?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-13, 17:10   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Lakásriasztó rendszerek

Én is járokerre csak idöt kée száni arra hogy tele rakjam a forumot anyagokal.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
digiplex, lakásriasztó, riasztó


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:55 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum