Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Szabályok és törvények (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/)
-   -   Szomszéd jogok! (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/1197-szomszed-jogok.html)

Loggi 2016-11-28 14:31

re: Szomszéd jogok!
 
Szombaton megtörtént a nagy favágás, jött a hír!Részletekről nem tudok, csak annyit, hogy a fa egy része ottmaradt hasznosításra, feldolgozásra, tüzelőnek.Így is ígérte a szomszéd korábban.Már árnyékot vetett a szomszédra is a nagyra nőtt lombozat, igaz jól be is takart, és elzárta a kilátást- belátást közöttünk.Az ünnepekben talán sikerül ismét eljutni a helyszínre, és megnézni mi is történt a telekhatáron.Vághatom a fát halomba!

Loggi 2016-12-27 18:16

re: Szomszéd jogok!
 
Ismerősömnek is baja van a szomszéddal!
Az első nyárfasora a szomszédnak teljes egészében az ismerősöm telkére van telepítve, kb 700 négyzetméter területen.Még a 2. sor is túl közel esik hozzá, de árnyékot legalább nem vet. ÉSZAKI OLDALRÓL VAN A PROBLÉMÁS ERDŐ RÉSZLET.Földalapú támogatásoknál,ha jól tudom 3 % a megengedett hibahatár. Ez 1 ha esetén max.300 négyzetméter lehet. A MEPAR rendszer, és térkép adatok ezt a hibát kimutatják, és A támogatásból ki is veszik.Nem támogatható terület!

sbs 2016-12-29 07:57

re: Szomszéd jogok!
 
Loggi, minden Luxemburgban történik vagy kishazánkban? Amúgy jó favágást, tavaly én is alaposan megnyirbáltam a szomszéd telkére árnyékot vető fákat.

Loggi 2017-01-03 19:51

re: Szomszéd jogok!
 
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13972)
Loggi, minden Luxemburgban történik vagy kishazánkban? Amúgy jó favágást, tavaly én is alaposan megnyirbáltam a szomszéd telkére árnyékot vető fákat.

Ez utóbbi hazai történet, és ma is fenn áll ez az állapot. Mg területeknél sok hasonló eltérés akad.Legalább van dolga a földmérőknek!A privatizációkor osztották újra a földeket, és méregették ilyen jól ki a területet.Itt nem 20 cm a megengedett hibahatár +/-, valamivel több lehet, de ennyi?

A korábbi eset valóban Luxemburg melletti falucska, ma jöttem vissza. A favágásra nem maradt idő, volt más csinálni való.Belenéztem a jobb oldali közös határvonalba többször is. A fák valóban vissza lettek vágva kb. 1m magasságig a szomszéd által, így jobb a láthatósága a határvonalnak. Sajnos már a határvonalra épített lakóháza a szomszédnak, és a további építményei, és a keritése is nagy kilengéseket mutat, azaz hullámos! A +/- 20 cm hibahatárba belefér. Hogy itt kinek kellene a támfalat megépíteni kb.3 m magasat az alappal együtt 40m hosszban tudja valaki?

Loggi 2017-01-07 09:31

re: Szomszéd jogok!
 
HÓLAPÁTOLÁS KÖZBEN egyeztetett a két szomszéd a támfalépítés tárgyában!

Ismerősöm új tulajdonos, még most ismerkedik a szomszédjával, akinek a telke kb. 2m-rel magasabban van. Mindkettő telken volt terprendezés korábban, ez jól látható! Az egyik sülyesztve, a másik feltöltésre került, így alakult ki a nagy szint különbség! Alföldi emberként, nekem szokatlan, és ismeretlen ez a probléma.A szomszéd NEM zárkózik el a támfalépítésétől, már csak a minőségen kell megegyezniük, esetleg hozzájárulni anyagilag a küllemhez.Ez így nem is hangzik rosszul!Várjuk meg, hogy mi lesz ebből?

Loggi 2017-05-12 05:07

re: Szomszéd jogok!
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 14004)
HÓLAPÁTOLÁS KÖZBEN egyeztetett a két szomszéd a támfalépítés tárgyában!

Ismerősöm új tulajdonos, még most ismerkedik a szomszédjával, akinek a telke kb. 2m-rel magasabban van. Mindkettő telken volt terprendezés korábban, ez jól látható! Az egyik sülyesztve, a másik feltöltésre került, így alakult ki a nagy szint különbség! Alföldi emberként, nekem szokatlan, és ismeretlen ez a probléma.A szomszéd NEM zárkózik el a támfalépítésétől, már csak a minőségen kell megegyezniük, esetleg hozzájárulni anyagilag a küllemhez.Ez így nem is hangzik rosszul!Várjuk meg, hogy mi lesz ebből?

Már engedélyeztetés alatt van a támfalépítés ügye.Volt földmérő kitűzni a telekhatárt, és láttam luxemburgi térképmásolatot is. Itt bizonyos közmű műtárgyak is fel vannak tüntetve a térképen. Az épületek ellenben elmozdultak az eredeti helyükről. Mintha árnyékuk lenne! A digitális térképek pontosíthatták a tényleges helyüket, és a régi rajzokra rá lettek vetítve. Ilyen megoldást itthon én még nem láttam.A méretarányt is megadják,egy vonalszakasszal jelzik azt, és számmal felette méterben!

Loggi 2017-06-27 21:22

re: Szomszéd jogok!
 
Az előző telek másik oldalhatárán, és előkertjében már folyik a támfal építése.
Parkoló hely lesz kialakítva, azaz a dombból lefaragnak annyit, hogy egy autó elférjen.Hiába, parkolóból sosem elég!

Loggi 2017-11-12 15:52

re: Szomszéd jogok!
 
Idézet:

Loggi eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 14313)
Az előző telek másik oldalhatárán, és előkertjében már folyik a támfal építése.
Parkoló hely lesz kialakítva, azaz a dombból lefaragnak annyit, hogy egy autó elférjen.Hiába, parkolóból sosem elég!

Elkészült a szomszéd új parkolója! Az úttal párhuzamosan lett kialakítva, de nem tolatva áll be a két támfal közé, hanem körbe megy a közeli kis téren, majd a főúton haladva balra húzódik, a szembejövő sávon áthaladva közelíti meg a házát és a parkolót. Akár le is fedhette volna tetővel is.

A telekhatáron építendő támfalra megvan minden engedély, ki van táblázva tájékoztatás végett, már csak a kivitelező hiányzik. Vannak ettől jobb munkák bőven, itt is.

Gábor 2018-01-04 09:47

re: Szomszéd jogok!
 
Sziasztok!

Egy ismerősöm telekhatáros bővítést tervezett! Kérdem én, hogy körítsük a szomszédnak?

A jelenlegi falsík a telekhatártól 50 cm-re esik, viszont nincs a szomszéd felől kerítés. A tervezett hőszigetelés vastagsága 35 cm! A tető új vonala pedig éppen a telekhatárra fog esni!
Ez szerintetek jogilag megtámadható?

Loggi 2018-01-04 20:18

re: Szomszéd jogok!
 
Idézet:

Gábor eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 14632)
Sziasztok!

Egy ismerősöm telekhatáros bővítést tervezett! Kérdem én, hogy körítsük a szomszédnak?

A jelenlegi falsík a telekhatártól 50 cm-re esik, viszont nincs a szomszéd felől kerítés. A tervezett hőszigetelés vastagsága 35 cm! A tető új vonala pedig éppen a telekhatárra fog esni!
Ez szerintetek jogilag megtámadható?

Szerintem a földhivatali térkép nyílvántartása szerinti állapot a meghatározó jelen esetben.Ha a telekhatár követi a ház falát, ezért nincs kerités, akkor nagyon szépen kell beszélni a szomszéddal, ha viszont a térkép szerint is odébb van a telekhatár, akkor csak be kell jelentkezni a szomszédhoz a munkák elvégzésére.
A 35 cm szigetelés milyen anyagból készül?Láttam egy foghíj beépítést, mind a két oldalról kb. ennyi lett a szigetelése az oldalfalaknak, és még elállást (hézagot is) hagytak, a szomszédos ingatlanok falaitól.Volt ebben 20cm-es 3x5m-es panel, volt szürke, és grafitos fekete is, és ezen belül lila falcozott táblákat pakoltak a falazattal együtt haladva. Maga a falazat is jó szigetelő tulajdonsággal rendelkezett.Nem itthoni építkezés volt.


A pontos idő 16:32 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum