Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   Passzívház és hibridház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/777-passzivhaz-es-hibridhaz.html)

WSzP 2012-04-17 21:57

Passzívház és hibridház
 
Sziasztok,
A passzívház elég felkapott téma, mindenki beszél róla, ugyanakkor alig találni Magyarország területén valódi passzívházat. Ennek a fő oka szerintem az, hogy relatív nagy beruházást igényel, de már a telekvásárlásnál körültekintően kell eljárni, stb. Mi szeretnénk a köztudatba juttatni a hibridház fogalmát. Gyakorlatilag arról van szó, hogy a hibridház előnyeit a hagyományos építkezési technikákkal ötvözzük. Nyilván az eredmény nem lesz passzívház a szó soros értelmében, de sokkal költséghatékonyabb.
A+ energiabesorolású ház lesz tulajdonképpen. Szerintem az így készülő ház nagyon kis energiaigényű ház egy valós alternatívája a passzívháznak, ezért is érdemli meg a saját elnevezést, vagyis hogy „hibridház”.

Ez a téma azért született, mert ma készült el a témába vágó Passzívház és hibridház siteunk (passzivhaz.co a hivatalos url, de a hibridhazak.hu is ide irányít). Ezzel a sitettal kapcsolatban minden véleményt nagyon szívesen látunk. A tartalmak és szövegek még nem véglegesek, viszont a designt nyugodt szívvel lehet véleményezni. Köszönjük előre is.

sbs 2012-04-17 22:16

re: Passzívház és hibridház
 
Ez a HIBRIDHÁZ fogalom még nekem is új. Valóban nem sok passzívház van amely a szó szoros értelmében is megfelel a követelményeknek. Ez onnan is látható, hogy minden egyes új passzívház átadásakor hangos újjongás hallatszik :-)

Inkább elérhető irányvonal a "passzív-szerű" vagy az "erősen energiatakaréskos" építési stílus, amivel nagyon sok jövőbeli költséget lehet valóban megspórolni. Ilyen terület a nyílászáró is. Nagyon kevés olyan nyílászáró van amely kimeríti a valódi passzívház ablak fogalmát.

WSzP 2012-04-17 22:54

re: Passzívház és hibridház
 
Idézet:

sbs eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6655)
Inkább elérhető irányvonal a "passzív-szerű" vagy az "erősen energiatakaréskos" építési stílus, amivel nagyon sok jövőbeli költséget lehet valóban megspórolni.

Pontosan arra jó a hibridház szó, hogy ne kelljen körbeírni, hogy „passzív-szerű” vagy „A+ energiabesorolású ház”, stb.
Autóknál a Hibrid meghajtást például mindenki érti (ami a Priusban is van), vagyis van elektromotor is, meg robbanómotor is, azért mégiscsak keveset fogyaszt és nem is szennyez annyira, de mégsem teljesen elektromos autó.

sbs 2012-04-18 21:01

re: Passzívház és hibridház
 
Én már kezdek megvilágosodni. Hiszen ha felteszek egy Napkollektort, máris Hibridházam lesz. Amíg süt a nap addig onnan lesz melegvizem, utána meg marad a gáz. De ezzel is spóroltam nem keveset.:cool:

Nos kinek mi a véleménye a Hibridházról? Vagy gondolata?

Wattocsak 2012-04-23 15:07

re: Passzívház és hibridház
 
Most kaptam egy adatot az egyik házról nem passzív, de masszív. Egy éve lakják ketten, a ház 120 m2 tisztességesen hőszigetelve, az éves fűtési és melegvíz költségük 72 ezer Ft volt.
Azért ez irigylésre méltó.

sbs 2012-04-23 22:45

re: Passzívház és hibridház
 
Na az már baráti! 6e Ft/ hó átlakban nem semmi. Mit lehet erről a házról tudni csak úgy nagyvonalakban?

Wattocsak 2012-04-24 07:50

re: Passzívház és hibridház
 
Valami előregyártott szerkezetből készült egyszintes ház. A tetőre még a szerkezeten felül is tettek szigetelést is. Ablakok jó minőségű 3 rétegűek.
Fűtés levegős hőszivattyúval, GEO tarifával, csak padlófűtés van a házban. Szellőzés hővisszanyerős.
Kollektor tervezve lett, de a tulaj ilyen üzemeltetési árak mellett elvetette. :-)


A pontos idő 00:33 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum